Kaczyński zapowiada, że wakacji nie będzie. Borowski: Opozycja zastanawia się, co dalej. Oby to trwało jak najkrócej

- Jeżeli chcemy wygrać wybory parlamentarne, co jest trudne po wyborach europejskich, to nie można uznać, że są wakacje. Prezes PiS już to zapowiedział swoim działaczom i słusznie. To samo musi być po drugiej stronie - przekonywał w TOK FM Marek Borowski.

W liście upublicznionym w czwartek (6 czerwca) w mediach społecznościowych prezes PiS, Jarosław Kaczyński podziękował wyborcom za udzielone jego partii poparcie w wyborach do europarlamentu. Jednocześnie mobilizował ich do głosowania jesienią w wyborach parlamentarnych. - Tymczasem opozycja jest w stanie… może nie szoku, ale w stanie zastanawiania się, co dalej. I oby ten okres trwał jak najkrócej - stwierdził w TOK FM senator Marek Borowski.

- Jeżeli chcemy wygrać wybory parlamentarne, co jest trudne po wyborach europejskich, to nie można uznać, że są wakacje. Prezes PiS już to zapowiedział swoim działaczom i słusznie. To samo musi być po drugiej stronie - dodał.

Zdaniem Borowskiego, Platforma Obywatelska powinna jak najszybciej zacząć pracować nad programem wyborczym. - Nawet jeżeli będzie później uzgadniany z ewentualnymi koalicjantami. Coś już będzie na stole - tłumaczył.

Jego zdaniem, program PO powinien akcentować inwestowanie w usługi publiczne. - Edukacja, zdrowie niepełnosprawni, polityka senioralna… to jest zaniedbane. Dlatego, że pieniądze z budżetu szły przede wszystkim “do kieszeni”, na indywidualne transfery. Natomiast jeżeli państwo, społeczeństwo, ma się równomiernie rozwijać, to budżet musi obsługiwać również sferę publiczną, która daje nam pewien komfort, wyrównuje szanse - przekonywał.

Matematyka wyborcza

Zdaniem senatora, szansą opozycji na wygraną w wyborach parlamentarnych jest przekonanie do głosowania tych Polaków, którzy nie poszli do urn w wyborach do PE. - Jeżeli opozycja będzie umiała właściwie zapowiedzieć zmiany, powiedzieć, że nie będzie ani tak jak jest, ani tak jak było, bo też nie było najlepiej, to jest szansa, że przyciągnie się do wyborów tę część elektoratu, który na wybory nie chodził - ocenił Marek Borowski.

Senator przekonywał też, że największe szanse na zdobycie jak największej liczby mandatów daje startowanie w koalicji. - Samą matematyką wyborów się nie wygrywa, ale warto ją znać - podsumował

.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Kaczyński zapowiada, że wakacji nie będzie. Borowski: Opozycja zastanawia się, co dalej. Oby to trwało jak najkrócej
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby PiSowcy pracowali w trakcie kampanii tak ciężko i efektywnie jak ekipa prowadząca kampanię KE z Witczakiem, Tomczykiem i Tyszkiewiczem na czele - mogliby teraz udać się na wakacje. A tak elita POKO KE ma zasłużony odpoczynek, a PiSowcy do roboty!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Kolejna pezetpeerowska bokasa.

 • tomaselli

  Oceniono 6 razy 0

  A co ma do zaproponowania Polakom tzw. opozycja ? Podzial Polski na panstewka feudalne, podniesienie wieku emerytalnego do 70 roku zycia , tendencja wzrostowa, czy tez zabranie wszystki swiadczen socjalnych ? Bo ze sa ANTYPIS to juz zdazylismy sie przyzwyczaic przez 14 lat.

 • bihepi

  Oceniono 3 razy -1

  "Kaczyński zapowiada, że wakacji nie będzie."
  **
  Wielce nieszanowny prezesie!
  "Przemęczenie to nałożone na siebie stany zmęczenia, które występują w warunkach niedostatecznego wypoczynku. Objawia się złym samopoczuciem, przygnębieniem, zaburzeniami snu, ciągłym zmęczeniem, a nawet złym wyglądem fizycznym.
  Objawy przemęczenia organizmu:
  • często bóle głowy,
  • bóle mięśniowe,
  • brak sił i chęci do działania,
  • stałe odczuwanie poddenerwowania,
  • migrenowe bóle głowy,
  • kłopoty z zaśnięciem,
  • mdłości,

  czego z całego serca życzę tobie i twoim kumotrom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX