Rzecznik rządu o przesłuchaniu Tuska: Czasem trzeba powiedzieć sobie "zawaliliśmy". To byłoby uczciwsze

- Jeśli odrzemy przesłuchanie ze sfery teatralnej, to ten obraz nie jest dobry. Donald Tusk jako premier nie sprawował realnej kontroli nad swoim ministrem finansów - ocenił w TOK FM Piotr Müller, rzecznik rządu.

W poniedziałek przed komisją śledczą ds. VAT zeznawał Donald Tusk. Jan Wróbel pytał rzecznika rządu, cytując jeden z tabloidów, czy zgodzi się ze stwierdzeniem jakoby "Tusk znęcał się nad komisją i świetnie sobie poradził". - Nie mam takiego wrażenia. Pod warstwą teatralną jest niemiły obraz braku kontroli nad systemem podatkowym za czasów rządów PO. Sfera faktów jest smutna - odpowiadał Piotr Müller. 

Rzecznik rządu przyznawał, że Donald Tusk jest zręczny w dziedzinie retoryki, że "potrafi zagrać w dyskusji". - Jednak jeśli odrzemy przesłuchanie ze sfery teatralnej, ten obraz nie jest dobry. Tusk, jako premier, nie sprawował realnej kontroli nad swoim ministrem finansów, który powinien się skupić na tym, żeby sprawdzić, jak wygląda efektywność ścigania podatku VAT. Nasz rząd pokazuje, że się da. Coś jest nie tak, każdym gołym okiem to widzi - odpowiadał Müller. 

Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM były premier podpierał się w poniedziałek tylko nietrafionymi wymówkami i usprawiedliwieniami. - Mam wrażenie, że Donald Tusk szuka uzasadnienia, że w innych krajach też była luka VAT-owska. Natomiast, to nie usprawiedliwia niektórych działań resortu finansów, zaniechań czy opóźnień, w zakresie uszczelniania ściągania podatku VAT. W czasach PO zabrakło determinacji. Lepiej byłoby powiedzieć sobie: Tak,  zawaliliśmy. To byłoby o wiele bardziej uczciwe - ocenił rzecznik rządu. 

Jan Wróbel pytał też Müllera, czy rządzący myślą o zmianie konstytucji. - Dyskusja na temat zmian w konstytucji jest zasadna (...) to mogą być korekty w obecnej konstytucji. Jednak żeby debatować o zmianie konstytucji, to trzeba mieć odpowiednią wielkość. Mamy wybory, Walczymy. To jednak odległa perspektywa - powiedział rzecznik rządu.

"Nie wyobrażam sobie kary śmierci w Polsce"

Min. Zbigniew Ziobro, w kontekście sprawy zabójstwa 10-latki z Mrowin,  powiedział w poniedziałek, że "jako prokurator generalny uczyni wszystko, by w sprawie zabójstwa zapadł najsurowszy z możliwych wyroków" - Myślicie zatem o wprowadzeniu kary śmierci? - pytał swojego gościa Jan Wróbel. Piotr Müller odpowiedział, że "nie wyobraża" sobie takiego rozwiązania. - Możemy myśleć o innych bezwzględnych karach. Rząd nie ma takiego pomysłu. To byłoby też niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego - odparł rzecznik rządu. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Rzecznik rządu o przesłuchaniu Tuska: Czasem trzeba powiedzieć sobie "zawaliliśmy? i to byłoby uczciwsze
Zaloguj się
 • gebe14

  Oceniono 7 razy 3

  połowa pisu głosowała za tą ustawą z szydło , macierewiczem i ziobrą . czyli oni też są winni ?

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 2 razy 2

  A czego żądać od typowego parobka z pisowskiej stajni.

 • getz54

  Oceniono 6 razy 0

  Szybko się gó...az uczy. Zrobi karierę u bolszewików. Dołączy do Bochenka, Hofmana, Mastalerka, Mazurek. A więc do grupy ludzi których ich własny cień się wstydzi.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Nie tyle sobie co suwerenowi, choc ja do konca nie jestem przekonany czy ciemny czerski wal ma ochote poznac prawde o rabunkowych rzadach sprawowanych w jego imieniu. Ciemny wal czerski, sprokurowal nam cale pkolene politykow, czerpiacych swoja wiedze ze sputnika, a haslo nic o nas bez Berlina i nic o nas bez konsultacji z Kremlem stalo sie mottem postpeerelowskiego skorumpowanego gnijacego systemu powszechnej grabiezy i eksploatacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX