Neumann wieszczy, że KE zasilą działacze Wiosny Roberta Biedronia. "Widać, że ten projekt się kończy"

Sławomir Neumann deklarował w TOK FM, że Platforma Obywatelska wyciągnęła wnioski z przegranej w wyborach do PE. - Te wybory nauczyły nas, że są rzeczy, które musimy dopracować na jesień - mówił szef klubu PO-KO.

Liderzy Platformy Obywatelskiej powtarzają, że jesienne wybory parlamentarne będą najważniejszymi od lat. Deklarują więc, że zrobią wszystko, by je wygrać. Na razie PO ma na koncie, w ramach Koalicji Europejskiej, przegraną w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz sondaże, w których nadal prowadzi Prawo i Sprawiedliwość.

Sławomir Neumann mówił w TOK FM, że do wygrania jesienią trzeba przekonać 1 mln 800 tys. wyborców więcej, niż ta grupa, która zagłosowała na KE w maju. - To są ludzie, którzy byli w październiku 2018 roku na wyborach samorządowych, zagłosowali na opozycję (wtedy Koalicję Obywatelską - red.), więc to nie jest tak, że tych ludzi nie ma w Polsce. My musimy ich przekonać - powiedział polityk PO w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Jak więc Platforma chce przyciągnąć te blisko dwa miliony wyborców? - Mamy program senioralny, o którym dyskutowaliśmy przez ostatnie dwa lata. Tak samo o programie dla kobiet. Musimy to wszystko pokazać. W połowie lipca na kongresie programowym PO, a może nie samej Platformy, to pokażemy, przedyskutujemy. I pójdziemy z tym programem do wyborów. Przecież nie obudziliśmy się 26 maja, że są jesienią wybory. Wiedzieliśmy o tym wcześniej i do tych wyborów się przygotowujemy. (...) Pokażemy wizję Polski, jaką chcemy budować po zwycięstwie - mówił szef klubu PO-KO. - Te wybory nauczyły nas, że są rzeczy, które musimy dopracować na jesień - podkreślił polityk.

Opozycja jednością silna?

Drugie miejsce w wyborach do PE przyniosło dekompozycję Koalicji Europejskiej. PSL chce budować własne porozumienie przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Ale Sławomir Neumann mówił w TOK FM, że wierzy, iż do wyborów opozycja pójdzie w "szerokiej koalicji".

- Platforma przygotowuje się do tego od 3,5 roku - do pójścia na bitwę z PiS-em o wygraną. Chcemy się bić z PiS o wygraną, a nie tylko być w Sejmie. Nie jesteśmy zainteresowani byciem w opozycji. Musimy uzgodnić wspólny program koalicji; musi się w nim zmieścić i lewica, i Władysław Kosiniak-Kamysz. Musi być tak, że to pewien kompromis dla wszystkich - uważa polityk Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem Neumanna do jesiennych wyborów w opozycyjnej koalicji będą nie tylko wszystkie ugrupowania, które tworzyły Koalicję Europejską. Gość TOK FM stwierdził, że porozumienie opozycji może się powiększyć o "część działaczy Wiosny" Roberta Biedronia. - Bo ten projekt, jak widać, domyka się i kończy. Myślę, że to będzie jedna lista opozycji, która będzie miała szansę wygrać wybory. Wiem, że to polega na tym, żeby wszyscy trochę "odpuścili", ale na tym polega budowanie konsensusu - stwierdził szef klubu parlamentarne PO-KO.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (60)
Neumann wieszczy, że KE zasilą działacze Wiosny Roberta Biedronia. "Widać, że ten projekt się kończy"
Zaloguj się
 • betik1000

  Oceniono 13 razy 5

  Problem z wami jest taki, że nawet jak wygraliście, prawie żadnej z waszych wyborczych obietnic nie wprowadziliście w życie. Ludzie wam nie ufają.

 • koxiarz

  Oceniono 5 razy 3

  Możeceie sobie przekonywać ile chcecie i zapewniać, że macie jakiś tam program, nawet najwspanialszy, ale dwoch rzeczy nie przeskoczycie:
  1. "Obiecanki macanki a głupiemu stoi", czy raczej "dwa razy obiecać to jak raz zrealizować, chle,chle,chle" - zburzyliscie swoją wiarygodność przez 8 lat rządów (np. kwestie związków partnerskich itp.) więc trudno uwierzyć w wasz program.
  2. "Musimy uzgodnić wspólny program koalicji; musi się w nim zmieścić i lewica, i Władysław Kosiniak-Kamysz. Musi być tak, że to pewien kompromis dla wszystkich" - upychanie wszystkiego w jednym bloku wg. zasady "polega na tym, żeby wszyscy trochę "odpuścili", ale na tym polega budowanie konsensusu" pogłebia jeszcze problem nr 1 bo po wyborach ten wasz konsensus rozsypie się w pół roku. Nawet jak wygracie i bedziecie rzadzic to wszyscy bedziecie miec w gleboko w d ten wasz programowy konsensus i nic istotnego nie przepchniecie.

  Widzę jeden pozytyw z tej całej sytuacji - może w końcu dotrze do partii opozycyjnych (bo do PiS już trochę dotarło), że ględzenie o programie a potem wypinanie się na niego i nierealizowanie go w najmniejszym stopniu, nawet w warunkach monopolu medialnego, który głaska was po pupciach, na dłuższą metę nie przechodzi. Ludzie poznają się na takich partyjkach prędzej czy później, a odbudowa wiarygodności to nie ijest prosta rzecz. To trochę jak ze spółkami - dążenie do maksymalizacji zysków w krótkim okresie nie jest najlepszą praktyką by budować wartość spółki w dłuższym okresie, co więcej, może doprowadzić do plajty.

 • adam.c.54

  Oceniono 10 razy 2

  Dla mnie tan projekt byl ,,skonczony" zanim sie zaczol -powodem byla kampania ktora prowadzil Biedron. A potem te (kuriozalnie sztuczne) ogloszenie zwyciestwa, wykrzyczane przez Biedronia. I pomyslec ze kiedys tego pana szanowalem nawet lubilem a teraz patrze na tego politycznego-oszusta ze wstretem i to bynajmniej nie z pobudek orientacji seks.

 • saves

  Oceniono 10 razy 2

  Wczoraj słuchałem w radiu wywiadu z posłem z PO. Co powiedział? Że wystarczyło realizować obietnice wyborcze. Teraz ludzie przekonali się, że jest partia, która to robi. Powrót PO do władzy zaś może być trudny, wręcz niemožliwy, ponieważ skoro coś funkcjonuje dobrze, to po co to zmieniać? Jeden mądry, który to zrozumiał. A wy dalej liczcie punkciki, twórzcie śmieszne koalicyjki i jedźcie na "odsunąć pis od władzy". Na jesieni będziecie się modlić do tęczowej Matki Boskiej, by pis nie miał większości konstytucyjnej.

 • larsek

  Oceniono 16 razy 2

  Zarzucają WIOŚNIE populizm. W XXI wieku minimalna renta umożliwiając godne życie to nie populizm. Także minimalny zarobek, lepsze opłacanie nauczycieli, zmniejszenie czekania do lekarza itd. Populizmem dla mnie jest wydawanie miliardów (naszych podatkowych pieniędzy) za glosy z ambony przez partie POPIS-u.

  Przyjdzie WIOSNA i zdmuchnie POPIS z przybudówkami, najwięcej będzie Watykańczykom żal...
  Mam nadzieje, ze Biedroń i jego WIOSNA wreszcie odstawi od naszych podatkowych pieniędzy POPIS + Watykan. Kto chce wybrać "mniejsze zło" niech się nie dziwi jeżeli ponownie w rządzie zobaczy Pana Gowina i Krzywogębego jako doradce, Sikorski tez przyszedł do PO z PIS.

  Tak czy siak znaczna część elektoratu ma dość posłów od 29 lat siedzących w sejmie ludzi prezesa czy schetyny oni już nic nie wymyślą. Ja jestem i chcę być w Europie tolerancji i otwartych granic dla siebie swoich dzieci i wnuków.

 • jack4yp

  Oceniono 10 razy 2

  A złodziejaszki i hochsztaplerzy z prywatnych klinik co zarobili, to zarobili...
  Parasol był właściwie rozłożony...
  Ciekawe po ile chodziły takie platfusiarskie parasole...

 • pan.szklanka

  Oceniono 11 razy 1

  Gdyby kogoś dziwiło jak to jest, że PiS po tylu aferach, kłamstwach i nikczemnościach prawdopodobnie pozostanie przy władzy, odpowiedzią jest między innymi Pan Sławomir Neumann.
  Proszę przypomnieć potencjalnym wyborcom pański stosunek do marihuany. W kraju gdzie 2 miliony alkoholików regularnie tłucze swoje rodziny, PO z PSLem przez 8 lat przewinęło przez prokuratury 100 tysięcy ludzi za skręta.

 • 1944kumaty

  Oceniono 9 razy 1

  Przyganial kociol garnkowi. Z tymi zuzytymi twarzami bez krzty charyzmy (Schetyna, Kosiniak, Neumann, Lubnauer) sami poleca na dno. PiS obecnie nie ma z kim przegrac i, co gorsze, nie wiadomo, czy przez nastepne 4 lata pojawia sie na tyle nowe twarze z jajami i pomyslami, ze przekonaja ten ciemny lud do siebie. Chyba, ze PiS czeka jakas katastrofa jak w 2007 roku, co tez moze sie zdarzyc, bo maja monopol na dramaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX