Wiosna wystartowała w wyborach, żeby dwie rodziny mogły się "ustawić"? "Bruksela zawsze budzi te emocje"

Wiosna wystartowała w wyborach po to, żeby jej działacze i ich partnerzy mogli poprawić swój dobrobyt w Brukseli? - Są dywagacje, rozumiem, że padają pytania. Jednak myślę, że zarówno Robert Biedroń, jak i Sylwia Spurek będą świetnymi europarlamentarzystami - odpowiadała Paulina Piechna-Więckiewicz ze sztabu Wiosny.

Dominika Wielowieyska przypomniała tekst Rafała Kalukina z tygodnika "Polityka". - On opisuje tam coś, z czym ja się spotykam codziennie. Czyli przekonanie, że cały ten mechanizm Wiosny polegał na tym, żeby zapewnić liderom partii i ich partnerom dobry byt w Brukseli - mówiła Wielowieyska.

Dziennikarka przypomniała, że Robert Biedroń przed wyborami deklarował, że zrezygnuje z mandatu europosła. - Teraz już wiemy, że nie rezygnuje. Sylwia Spurek ma mandat, a jej partner zapewne znajdzie zatrudnienie w jakimś brukselskim biurze, Krzysztof Śmiszek może zostać ekspertem w UE - wyliczała Wielowieyska. Jak dodała, panuje teraz przekonanie, szczególnie wśród młodych ludzi, że zmarnowano pewną energię, a ich samych oszukano.

Paulina Piechna-Więckiewicz ze sztabu Wiosny odpowiadała, że nie można tego postrzegać w taki sposób. - Problem polega na tym, że ja nic nie wiem o tym, żeby mieli się zatrudniać. Krzysztof Śmiszek jest w składzie sztabu wyborczego, ciężko pracuje, jeździ po kraju, odpowiada za naszą młodzieżówkę. Natomiast Marcin Anaszewicz (partner Spurek - red.) zrezygnował z posady wiceszefa Wiosny, ale pozostał w jej radzie krajowej - mówiła Piechna-Więckiewicz i dodawała, że nie zna planów zawodowych Anaszewicza.

Jak przyznała polityczka, chciałaby, aby sprawy jej partii "nie były komentowane w taki sposób". - Są dywagacje, rozumiem, że padają pytania. Jednak myślę, że zarówno Robert Biedroń, jak i Sylwia Spurek będą świetnymi europarlamentarzystami, mają doświadczenie i będą skutecznie działać w komisjach, w których zasiadają. Wiem, że Bruksela zawsze budzi te emocje, ale będą tam pracować - odpowiadała przedstawicielka Wiosny. Przypomnijmy, że Wiosna zdobyła w eurowyborach trzy mandaty. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (84)
Wiosna wystartowała w wyborach, żeby dwie rodziny mogły się "ustawić"? "Bruksela zawsze budzi te emocje"
Zaloguj się
 • morgenroth

  Oceniono 24 razy 10

  No, trzeba przyznać, że Biedroń dobrze rozpoznał swój elektorat i wiedząc, że to kompletne dzbany, wzorcowo ich wyroochał

 • z.04.2019

  Oceniono 16 razy 8

  Wiosna przeszła , jest lato. Biedroń ma posadę i na tym poprzestanie. Przyszłość to dywagacje.

 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 8

  "Urządzenie" się i swojej rodziny jest priorytetem każdego "wybrańca narodu" !

  Zobaczcie ich oświadczenia majątkowe, sami milionerzy.

 • sacc77

  Oceniono 12 razy 4

  Biedroń się po prostu skompromitował.
  Politycznie jest już ZEREM - konkurentem dla ministra magistra 3Z.
  Zapomniał o tym, że w polityce to co się liczy to pub;liczne zaufanie.
  Zaufanie, którego on na własne życzenie się pozbył....

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 18 razy 4

  Cóż. Biedronia można było bronić i wierzyć w niego kilka miesięcy temu. Teraz zostały żenujące zgliszcza jak rozbijanie muru z napisem "POPIS", żeby za chwilę czekać jak petent u Schetyny.
  Już pomijam te wszystkie "kołczingowe" bzdury które co chwila wygłasza Biedroń.

 • green_is_bad

  Oceniono 14 razy 4

  To niemożliwe!
  Anusiaki z samej natury są szlachetne, altruistyczne. W życiu by tak nie postąpiły!

 • dirspacha

  Oceniono 9 razy 3

  Spurek - zastępczyni DOKTORA ADAMA BODNARA poleciała na kasę - niemożliwe.
  W tym środowisku liczy się być a nie mieć, liczy się Konstytucja....

 • perkis1234

  Oceniono 4 razy 2

  cyt. ,,Dziennikarka przypomniała, że Robert Biedroń przed wyborami deklarował, że zrezygnuje z mandatu europosła. - Teraz już wiemy, że nie rezygnuje."

  Tyle w temacie wiarygodności. Dziękuję za uwagę. Następny.

 • werner53

  Oceniono 6 razy 2

  Tak nisko upasc redaktoro Wielowiejska? Powtarzanie pomowien chyba etyce dziennikarskiej przeczy. To, ze pisiory bez znajomosci jakiegolwiek jezyka wyjechaly tak liczebnie do PE, jedynie po kase, nie oznacza, ze wszyscy inni rowniez. Wiosna jest przynajmniej w ugrupowaniu Timmermansa i bedzie walczyc o powrot praworzadnosci w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX