Lubnauer: Wiosna stała się partią-duchem, której cień jest jeszcze notowany w sondażach

- Dla nas - liderów partyjnych - najważniejsze są wybory na jesieni. One zadecydują o tym, jaka będzie Polska. A mam wrażenie, że Robert Biedroń wyszedł z założenia, że dla niego ten mecz, który go interesował, już się skończył - w Wywiadzie Politycznym stwierdziła Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej.

Chociaż do wyborów coraz bliżej, nadal nie wiadomo, jaką strategię przyjmą partie opozycyjne. PO nadal przekonuje PSL do wspólnej listy, nie wiadomo też, czy Wiosna dołączy do Platformy, czy może powstanie lewicowy blok.

Karolina Lewicka przypomniała w rozmowie z Katarzyną Lubnauer, że Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Wiosny powiedział dziś, że trzeba zakończyć zabawę w negocjacje. - I przy wspólnym stole powinny siąść wszystkie partie opozycyjne i z takiej rozmowy może wyjść jeden blok, mogą wyjść dwa, ale skończmy z takimi bilateralnymi rozmowami, które nie mają końca - dziennikarka TOK FM zacytowała polityka.


- Mam wrażenie, że to spory problem dla wielu zawiedzionych wyborców Wiosny. Tu jest duże rozczarowanie. Wyborcy mają poczucie, że nastąpiło rzucenie ręcznika przed poważnym meczem. Dla nas - liderów partyjnych - najważniejsze są wybory na jesieni, one zadecydują o tym, jaka będzie Polska. A mam wrażenie, że Robert Biedroń wyszedł z założenia, że dla niego ten mecz, który go interesował, już się skończył - mówiła Katarzyna Lubnauer. 

Stwierdziła też, że wyborcy Wiosny będą woleli zawierzyć swój głos temu politykowi, który będzie walczył do końca.

- Nie ma już z kim rozmawiać z Wiosny. Wiosna stała się partią-duchem, której cień jest jeszcze notowany w sondażach, natomiast nie ma tam już tej siły organizacyjnej - dodała.


- Mówi pani z własnego doświadczenie? - dopytywała Karolina Lewicka. 

- Są wyjątkowe czasy, wymagające wyjątkowych rozwiązań i dlatego zawsze, jako partia, byliśmy zwolennikami szerokiej koalicji, bo żaden głos nie może być zmarnowany. Platforma Obywatelska jest jedynym podmiotem na opozycji, który jest w stanie budować koalicję, która ma pewność przekroczenia 8 procent. Wszyscy inni mogą prężyć muskuły, ale prawda jest taka, że na opozycji może powstać tylko jedna koalicja - wokół Platformy Obywatelskiej.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM: 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Lubnauer: Wiosna stała się partią-duchem, której cień jest jeszcze notowany w sondażach
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 19 razy 17

  Naprawdę takie słowa wypowiadane przez osobę, której partia nawet nie jest już duchem, bo jej po prostu nie ma, to po prostu kabaret :) Pani Lubnauer, gdzie jest Nowoczesna? Aha, ta partia już nie istnieje. Dziękuję, dobranoc :)

 • cacadux

  Oceniono 9 razy 7

  Takie słowa mógłby wypowiedzieć Schetyna. A ty kobito ? Kim ty jesteś ? Objęłaś resztki po Petru i nic wiecej. Nie podskakuj, przez chwilę myślałem że jestes inteligentną kobietą. Właśnie udowodniłas jak bardzo sie myliłem. Spadaj.

 • qznia

  Oceniono 11 razy 7

  Odezwała się Lubnauer, która przejadła 2.000.000 złotych i nie ma zamiaru ich zwrócic.
  Przewodnicząca nieistniejącej partii .N z której spie...li już wszyscy...
  Polecam wszystkim dzisiejszy podcast w TOK FM z Lubnauer - która nawet nie wie od jakiej średniej dostaje się świadectwo z paskiem.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 7 razy 5

  Zniszczyłaś babo Nowoczesną i ośmieszyłaś, niech cię diabli. Ciebie w polityce już nie ma, jeszcze tego nie wiesz ale wylatujesz już za chwilkę.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  Jej partia jest tylko widmem...

 • aria.pura

  Oceniono 6 razy 4

  Dobrze, że Zacofana szczytuje w sondażach. Nawiasem mówiąc, liberalna europejska demokracja coś łatwo poglądy zmienia. Jeszcze cztery miesiące temu mało nie ukamienowali Biedronia za to, że nie chciał się im sprzedać.

 • wolfspider

  Oceniono 5 razy 3

  Hahaha.....

 • malepifko

  Oceniono 9 razy 3

  ha ha ha, a Nowoczesna czym jest?
  Większość mniejszych partii, które wchodzą do korytowej koalicji, prędzej czy później skończy na politycznym śmietniku. W głowach wyborców, owe partie nie mają własnej tożsamości, całkowicie podporządkowane Platformie, więc po co tracić głos na polityczny plankton, jak można zagłosować na siłę wiodącą?

 • bozmat11

  Oceniono 9 razy 3

  co za wstrętne babsko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX