PSL odrzuca propozycję koalicji. "Nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego"

Budujemy Koalicję Polską - oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL na konferencji w Sejmie podkreślił, że ludowcy w uchwale Rady Naczelnej z soboty obiecali do końca tygodnia podjąć decyzję w sprawie startu w wyborach parlamentarnych. "W uchwale mieliśmy określony obowiązek i chęć podjęcia rozmów z PO i takie rozmowy podjęliśmy w tym tygodniu" - wskazał.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że przedstawiona przez PO oferta podziału miejsc na listach była "bardzo atrakcyjna". "Ale tu nie o politykę miejsc, o jakieś kupczenie miejscami, nie o jakieś zapakowanie się do Sejmu chodzi. Tu chodzi o Polskę, a o Polskę się nie należy targować i nie było targu" - zapewnił. "Tu z (szefem PO) Grzegorzem Schetyną się zgadzamy" - podkreślił.

"Obiecaliśmy, że tę decyzję podejmiemy i będziemy mówić o dwóch blokach, bo to jest nasza propozycja: budowy dwóch bloków, które mają szansę pokonać PiS" - oświadczył. W jego ocenie tylko bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS.

Jak podkreślił, PSL nie widzi w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego. "My chcemy budować blok centrowy, Koalicję Polską, która daje szanse na wyraziste poglądy. Będziemy tworzyć Koalicję Polską" - powiedział.

Grabiec: To oznacza, że PSL wybiera PiS

Do decyzji ludowców odniósł się rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. - Decyzja PSL oznacza, że PSL wybiera PiS, ale mamy nadzieję, że to nie jest decyzja ostateczna - powiedział Grabiec. - Żeby zrozumieć tę sytuację, wystarczy zapoznać się z logiką Kodeksu wyborczego - dodał.

Rzecznik PO zapowiedział też, że w sobotę o godz. 10 podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej lider Platformy Grzegorz Schetyna przedstawi dalszy plan działania.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
PSL odrzuca propozycję koalicji. "Nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego"
Zaloguj się
 • gruppe

  0

  Nie jesteście żadnym centrum, tylko marginesem i niech tak zostanie.

 • gblo

  0

  Mam nadzieje, że ta przystawka odejdzie w niebyt i będzie spokój. Dla nich i tak stołki są najważniejsze

 • mgrstepien

  0

  Schetyna zapowiedział koniec gierek: "Przepustką na listy będzie przyzwoitość i rozsądek".
  Nie wiem czy ta zmiana wyjdzie im na dobre.

 • 2kbb

  Oceniono 2 razy 0

  No to chłopcy pokazali odwagę... PSL liczy że Kukiz odpadnie i za 4 lata PIS nie będzie miał z kim zrobić koalicji.... No pięknie chłopaki pięknie... Jeżeli PSL wejdzie do Sejmu za 4 lata będzie miał porównywalne poparcie jak platforma...PIS ostrzy sobie zęby na samorządowców w Sejmikach... Na jesieni PIS oprócz wygranego Sejmu przejmie też kilka dodatkowych sejmików.... Nieźle nieźle chłopaki z PSL...!!! Kukiza i Konfederacji już nie ma... Wiosna balansuje na poziomie progu wyborczego... W takim tempie to PIS przekroczy 50 % PO - 15-20 a PSL spokojnie wejdzie do Sejmu... Kukiz to polityczny imbecyl !!!

 • matts06

  Oceniono 2 razy 0

  Po ogłoszeniu programu przez PO też bym taką koalicję odrzucił. Program PO rodem z lat 90 ubiegłego wieku. Cóż, nawet jak już PO wytnie wszystkie inne mniejsze partie, to i tak na nich nie zagłosuję. Gdy wybór będzie między autorytarnym PiS i skrajnie neoliberalną PO, to mam to w d... kto te wybory wygra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX