Schetyna: Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to

- Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to - podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "Uzdrowić Polskę" powiedział Grzegorz Schetyna.

- Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w taj sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza? I ona ma rację - mówił Grzegorz Schetyna

- Czas najwyższy, żeby każdy miał dostęp do informacji o najbliższej mu osobie, dowiedzieć się w szpitalu o stanie zdrowia i po niej dziedziczyć. Zrobimy to - obiecał przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

Jeszcze w piątek Grzegorz Schetyna w Salonie Politycznym Trójki twierdził, że w kampanii nie będzie miejsca na rozmowę o związkach partnerskich ani o legalizacji aborcji

Polityk w sobotę zapowiedział tzw. szóstkę Schetyny, czyli program jego partii, który ma uzdrowić Wolność i Demokrację, Zarobki Polaków, Służbę zdrowia, Sytuację osób starszych oraz Oświatę i Środowisko.

Lider PO stwierdził, ze trzeba w końcu zacząć premiować ludzi, którzy pracują. - Ci którzy zarabiają mniej niż 4,5 tysiąca brutto dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę. To inwestycja przede wszystkim w młodych ludzi - powiedział. Zapowiedział tez koniec z długimi kolejkami do lekarzy specjalistów i wielogodzinnym oczekiwaniem na Szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz że wyleczalność raka w Polsce osiągnie poziom najbardziej wyleczalnych krajów Europy.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że do 2030 r. PO wyeliminuje węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, a do 2040 r. - w energetyce. Stwierdził, że w edukacji nie będzie reformy, a "sprzątanie po Zalewskiej".  

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Schetyna: Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to
Zaloguj się
 • cris27

  Oceniono 6 razy 4

  Schetyna kłamie. Dwa dni temu powiedział zupełnie co innego ws. związków partnerskich, karty LGBT i kościoła. Wiarygodność PO-KO jest zerowa.

 • mgrstepien

  Oceniono 5 razy 3

  Ten prostak powie wszystko, żeby tylko ludzie na nich zagłosowali. Niedługo się za Kaczyńskiego zacznie przebierać.
  Nie wierzę w ani jedno słowo tych oszustów.

 • kotkluska2016

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz związki partnerskie, kiedy cały cywilizowany świat zalegalizował śluby par tej samej płci? Kaczyński to wiek XIX, a PO to ciągle wiek XX.

 • plainvanilla

  Oceniono 4 razy 2

  PO mówi, że wprowadzi związki partnerskie, bo to prawo człowieka. To prawo do zawarcia związku małżeńskiego przez pary jednopłciowe nie jest prawem człowieka? Ze słowami trzeba ostrożnie, bo one mają znaczenie.

 • raju_baju

  Oceniono 4 razy 2

  Schetyna to bezideowy lawirant, który jednego dnia gada jedno, a drugiego zupełnie co innego, co tam mu akurat wygodniej. Zerowa wiarygodność... Dlatego nigdy nie zagłosuję na żadną koalicję budowaną wokół PO, nawet jak jakiś sensowny rodzynek będzie na tej samej liście... Sorry, ale taką mamy ordynację, że głosując na danego kandydata, jednocześnie, czy chcemy, czy nie chcemy wspieramy całą resztę... Dlatego jedna lista opozycji, to od początku był poroniony pomysł... Koalicja z poparciem 15% może liczyć na 15% mandatów, dlatego dwie koalicje, to optymalny pomysł na zatrzymanie Kaczystów...

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 2

  Kołtun. Mieli na to dwie kadencje.

 • wyrdhamster

  Oceniono 5 razy 1

  Grzesiu już sam nie wie co mówi - wczoraj nie, dzisiaj tak. To jak to jest w końcu, Grzegorzu? Jutro znowu PO wycofa się z deklaracji za Związkami? A może jak w 2012 roku będzie 'za'? ( Tak że klub odrzucił Platformy SWOJE WŁASNE PROJEKTY około 90% głosami sprzeciwu swoich posłów? )

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Schetyna w pocie czoła tyra na tryumfalną porazkę PO, a więc i Koalicji Obywatelskiej. Popełnia dokładnie ten sam błąd, który popełniła pani Kopacz na finiszu kampani wyborczej w 2015r. Obiecuje to samo co rządzący PiS tylko więcej. Panie Schetyna, punktem odniesienia dla pana wiarygodności nie jest wcale odejście z PO naczelnego
  Taliba pana Biernackiego, tylko pana publiczne zapewnienie, ze ze świniami z kościoła katolickiego nie będzie się pan tarzał w błocie, dokładnie w tej formie.Trzeba wreszcie wykazac się odwagą i przekroczyc ten Rubikon. Pan Donald Tusk z panem Jazdzewskim bardzo to ułatwili, łatwiej tego zrobic juz nie będzie mozna. Ale pan, panie Schetyna jest tchórzem, małym krętaczem z procą w kieszeni. Kaczyński całą potęgą aparatu sprawiedliwości i słuzb specjalnych tego kraju broni pedofili w sutannach, swoim milczeniem daje pan na to przyzwolenie. Jak wobec tego mozna panu uwierzyc, ze ,,najwyzszy czas wprowadzic związki partnerskie,, tym chce pan przelicytowac Kaczyńskiego ? Pan traktuje wyborców jak skończonych idiotów, jak elektorat PiS-u, panie Schetyna, okłamuje ich pan cynicznie. Wie pan doskonale o co chodzi w akceptacji związków partnerskich, wcale nie najwazniejsze jest uzyskanie informacji o stanie zdrowia, czy dziedziczenie, rznie pan głupa po prostu mówiąc to. Składając tę obietnicę juz pan robi w gacie ze strachu przed gniewem Torunia i Miodowej. W ten sposób elektoratu Wiosny pan nie pozyska a straci resztki elektoratu, który zgromadził pan Tusk wokół PO. Idz pan na terapię, połóz się pan na kozetce u psychoanalityka i opowiedzmu pan o swoich lękach, zwidach, i głosach.

 • axermann

  Oceniono 1 raz -1

  Czyli program taki żeby GW oraz środowiska poku...enców zadowolone były, coś dla zielonych, coś dla antyklerykałów- cóż z tego programu mąki nie będzie -PO i przystawki dostaną wciry w wyborach .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX