Jarosław Kaczyński o porażce Beaty Szydło: Zapłaciła za to, że jest reprezentantką katolickiego kraju

Premier Mateusz Morawiecki informował mnie, że tuż po tym głosowaniu (ws. Beaty Szydło -red.) zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel z przeprosinami, wyrazami zdumienia i szoku po tym, co się stało - powiedział PAP Jarosław Kaczyński.

Była premier, a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34, od głosu wstrzymało się dwóch eurodeputowanych. Szef PiS, Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej przyznał, że wynik głosowania był zaskoczeniem. - Nie tylko dla nas, bo mieliśmy zawarte pewne porozumienia na najwyższym szczeblu. Premier Mateusz Morawiecki informował mnie, że tuż po tym głosowaniu zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel z przeprosinami, wyrazami zdumienia i szoku po tym, co się stało. Zapewniała, że wszyscy przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej głosowali za kandydaturą pani premier - powiedział szef PiS. Jak dodawał, wynik głosowania był wbrew ustaleniom. - Doszło do bardzo poważnego rozprężenia w UE i to jest zjawisko niedobre, i wyraźnie związane z bardzo ostrą ofensywą lewicy. Ta szeroko rozumiana lewica jest właściwie bez wyjątku lewicą skrajną - mówił dalej Kaczyński. 

Według szefa PiS, Beata Szydło poniosła porażkę, bo reprezentuje inne wartości niż wielu europarlamentarzystów. - Sądzę, że w przypadku Beaty Szydło był tu repulsywny odruch wobec osoby, której system wartości jest inny niż bardzo wielu obecnych parlamentarzystów - zarówno z formacji skrajnie lewicowych, jak i liberalno-lewicowych. To wygląda na powtórkę ze sprawy Rocco Buttiglione, który przed laty był kandydatem Włoch na stanowisko unijnego komisarza. Przed głosowaniem przyznał się do konserwatywnych, chrześcijańskich wartości, jakie wyznawał, czego skutkiem było to, że nie został wybrany na to stanowisko - przypominał Jarosław Kaczyński

Szef PiS wskazywał, że "w tej chwili umowy, porozumienia, nie są przestrzegane". - To jest to z jednej strony kwestia pewnego gniewu, który panuje w Unii Europejskiej, a z drugiej strony - kwestia wartości. Polska, jeśli chodzi o wartości, jest w zupełnie innym miejscu niż bardzo wiele państw europejskich. Beata Szydło zapłaciła po prostu za to, że jest reprezentantką katolickiego kraju i uznaje chrześcijańskie wartości. Mamy nadzieję, że ta sytuacja, ten kryzys wartości minie, ale będzie to wymagało wysiłku przedstawicieli zarówno tych większych, silniejszych krajów Unii, jak i tych mniejszych - przekonywał Kaczyński. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Jarosław Kaczyński o porażce Beaty Szydło: Zapłaciła za to, że jest reprezentantką katolickiego kraju
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Wygląda na to, że w Europie niezbyt zyczliwie patrzą na tych, którzy wymachując chrześcijańskim sztandarem kłamią, kombinują, oszukują... No i nie chcą powierzać stanowiska w PE osobie, która osobiście chowała unijną flagę jako niegodną obecności w Polsce.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  .
  Poległa za wiarę. Pomnik Szydło winien stanąć na schodkach Kaczyńskiego a jej broszka spocząć na Wawelu.
  .

 • atyn

  Oceniono 2 razy 2

  Błahahahahahha, błeaghdsahahaha, błeghatdgahahahahahahahamjhahaha, błachahdahaha!!!!!!

 • foro2

  Oceniono 1 raz 1

  Dawno takich głupot nie słyszałem!

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 1 raz 1

  No tak, Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, niemałą część Francji, połowa Niemiec i Austrii, zamieszkiwane są przez kosmitów, którzy podszywają się pod katolików. I na złość talibom znad Wisły, głosują tylko na protestantów i ateistów.
  Poziom zidiocenia w naszym kraju sięga Zenitu.

 • eski57

  0

  - i tym razem prezes konfabuluje , by oddalić przede wszystkim swoją winę ; bezceremonialnym traktowaniem UE , a katolickość NIE jest powodem do dumy – pomijając historię – kultem katolicyzmu jest modlitwa zamiast pracy jak u ewangelików - i państwa z dominującą religią katolicką rozwijają się wolniej !

 • villk

  0

  zapłaciła za to że jest reprezentantka myśli i wierna wykonawczynią poleceń JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO , a mieszanie przez tego ostatniego RELIGI do polityki zohydzania Polakom UE jest prostackim i wprost wpychaniem POLSKI w łapy KREMLA

 • zorro318

  0

  Nie wystawia sie kandydatow niemozliwych do zaakceptowania, poprzednie glosowanie powinno byc wystarczajacym
  ostrzezeniem. I nie ma sensu za ta wizualna kleske winic lewice, 19 parlamentarzystow z 56 to zaledwie jedna trzecia, tzw.skrajna lewica nie stanowi pozostalych dwoch trzecich, przeciw musieli byc rowniez reprezentanci
  partii konserwatywnych i eurosceptycznych.

 • gblo

  0

  Demokracja przekształciła się w teokrację. Czekam na inkwizycję i Rydzyka z piskopatem zamiast sejmu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX