Lewica bliżej wspólnego startu w wyborach. "Schetyna od dawna chciał iść sam. Wciskał kit o koalicji, chciał 'przycwanić' konkurentów"

Ostatnie wybory nauczyły nas, że głosów na lewo od PO nie można rozbijać na więcej niż jedną listę - przekonywał w TOK FM Adrian Zandberg z partii Razem. O wspólnym starcie w jesiennych wyborach ma dziś rozmawiać z Włodzimierzem Czarzastym i Robertem Biedroniem. Lider Wiosny już ogłosił sukces: wspólny start ugrupowań lewicowych.

- Podjęliśmy decyzję o stworzeniu nowego wspólnego bloku lewicy, który pójdzie do wyborów - mówił w czwartek lider Wiosny Robert Biedroń. Najprawdopodobniej w skład tego bloku wejdą m.in. SLD i Lewica Razem - dodał.

Adrian Zandberg podczas wizyty w TOK FM był bardziej powściągliwy. Potwierdził, że do takiego spotkania dojdzie. - Od wielu miesięcy mówimy, że chcemy lewicowej listy na lewo od PO. Obiecaliśmy, że będziemy do tego dążyć. Myślę, że idzie nam dobrze. Polska scena polityczna właśnie w tym kierunku się przeorganizowuje - przekonywał Mikołaja Lizuta.

Jak tłumaczył lider partii Razem, lewicowy wyborca nie może się głowić nad tym, na których listach znajdują się politycy o zbliżonych do niego poglądach. - Ostatnie wybory nauczyły nas, że głosów na lewo od PO nie można rozbijać na więcej niż jedną listę. Dlatego odrobiliśmy tę lekcję. Jedna lewicowa lista - jak wynika z badań - może liczyć na 13-15 procent głosów w wyborach. To jest realne - mówił dalej Zandberg.

Polityk przyznawał, że lewica nie może zaliczyć do udanych majowych wyborów do PE. - Dostaliśmy po plecach. Ale dla Wiosny to też było rozczarowanie, a Włodzimierz Czarzasty zyskał świadomość, że SLD samo nie wejdzie do Sejmu. I to jest dobra sytuacja. Dzięki temu woda sodowa nie uderzy nam do głowy. Trzeba się skupić teraz na współpracy, nie robić tego, co nam szkodziło przez lata, czyli mniej wzajemnych sporów i kanibalizowania się – podkreślał Adrian Zandberg.

Polityka Razem nie zaskoczyła decyzja Grzegorza Schetyny o tym, że PO pójdzie do wyborów tylko z Nowoczesną, Inicjatywą Polską i samorządowcami. - Ta trwająca kilka tygodni operetka w wykonaniu Platformy była bardzo czytelna. Schetyna od dawna chciał i chce iść sam. Wciskał tylko ludziom kit o szerokiej koalicji, chciał "przycwanić" konkurentów na opozycji i ich zdominować – oceniał Zandberg.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (114)
Lewica coraz bliżej wspólnego bloku na wybory. Zandberg: Kanibalizowanie się robiło nam krzywdę od lat
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 24 razy 8

  Gdyby Zamdberg w 2015 myślał to nie byłoby dzisiejszego burdelu z PiS. Przypominam lewicy zabrakło 0,45% głosów aby jechać do Swjmu a tym samym nie dać PiS większości. Trzymam teraz kciuki aby chociaż teraz rozum wrócił.

 • antoszek22

  Oceniono 10 razy 6

  Razem to synonim osobno stąd to przerażenie Zandberga, że dwie podstawowe przeszkody Schetyna usunał mu z jego listy alibi na wygodne zycie poza Sejmem .
  Stara komuna wyjechała do Brukseli a krwiopijcy z PO opuscili koalicję lewicową .

 • rascalow

  Oceniono 13 razy 5

  Lewica kawiorowa z lewicą marksistowsko- leninowską chce zabrać lewicowych wyborców PIS.

 • hen-live

  Oceniono 18 razy 4

  Nie wiem co jest lepsze razem czy osobno. Ale najważniejsze jest to aby PiS bolszewia nie miała większości bezwzględnej w Sejmie nie mówiąc już o większości konstytucyjnej bo widzimy jaki gnój i burdel zrobili w Polsce.

 • mark6

  Oceniono 22 razy 4

  Schetynę " ja Pana wykończę" należy natychmiast wy... na zbity pysk.
  To NIEUK i INTRYGANT !!

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 9 razy 3

  Cimoszewicz premierem, Kwaśniewski - ministrem spraw zagranicznych, Zandberg - MSW, Nowacka - polityki społecznej, Lubnauer - finansów, Środa - pełnomocnikirm ds równouprawnienia, Biedroń - prezydentem... Heh, rozmarzyłem się.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  @lukki69
  rydwan to wynalazek praindoeuropejski z kultury kuro-arakskiej oraz kultury majkopskiej; niemal w tym samym czasie, udomowiono dzikie konie

 • Justyna Lu

  Oceniono 2 razy 2

  Biedroń niestety traci na wiarygodności. Uśmieszek nie pomoże. Sprawia wrażenie jakby kpił sobie z wyborców.

 • szer.skijan

  Oceniono 8 razy 2

  Byli w ZOMO, byli w ORMO, Teraz tęsknią za Platformą, a teraz są w PO-KO. PIS buduje PO rujnuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX