"Wielki krok dla lewicy". Porozumienie SLD, Wiosny i Razem. Na listach tuzy sprzed lat

Na wspólnej konferencji prasowej z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i liderem Razem Adrianem Zandbergiem, Czarzasty powiedział, że te trzy ugrupowania "dogadały się", bo chcą wygrać wybory parlamentarne i wygrać z PiS. - Chcemy przedstawić wizję lewicową Polkom i Polakom - podkreślił.

Lewica idzie wspólnie do wyborów. Koalicję stworzą Wiosna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Razem.

- Dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS; zaprosimy do współpracy wszystkie lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece, fundacje, ruchy miejskie i samorządowców - oświadczył w piątek szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

- Chcemy odrobić lekcję demokracji, która nauczyła nas, że lewica wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnym blokiem idzie do wyborów - powiedział z kolei lider Wiosny Robert Biedroń. Stwierdził, że jest to wielki krok dla polskiej lewicy. - Podjęliśmy ważną decyzję, która rzutować będzie na to, jak będzie wyglądał budynek Sejmu już za cztery miesiące, kto w nim będzie reprezentował polskie społeczeństwo. Chcieliśmy i chcemy odrobić ważną lekcję demokracji, która nauczyła nas tego, że w Polsce lewica zawsze wygrywa wybory, kiedy jest zjednoczona, kiedy wspólnie - jednym wielkim, silnym, demokratycznym, nowoczesnym, europejskim blokiem - idziemy do wyborów - powiedział Biedroń.

Adrian Zandberg dodał, że programy Lewicy Razem, Wiosny i SLD są sobie bliskie i spójne.  - Tak, jak tutaj stoimy z Włodzimierzem Czarzastym, razem z Robertem Biedroniem, razem z dziesiątkami działaczek i działaczy polskiej lewicy, wszyscy chcemy jednego: chcemy zbudować w Polsce nowoczesne państwo dobrobytu- zaznaczył lider Lewicy Razem.

Na listach tuzy sprzed lat 

Jak poinformował Czarzasty, na listach wyborczych znajdą się m.in. Joanna Senyszyn, Marek Dyduch, Jerzy Jaskiernia, Krzysztof Janik. Pytany o to, czy na listach wyborczych do Sejmu będą prezydenci miast z SLD odpowiedział: - Nie, nie jest to możliwe. Bo rok temu startowali na prezydentów. I ich obowiązkiem jest bycie prezydentami.

 - Moim wrogiem nie jest PO, nie jest PSL, nie są partie demokratyczne, ale wymagam uczciwości i lojalności (...) W ostatnim koncepcie politycznym, w którym byłem, w Koalicji Europejskiej - nie było tej uczciwości i lojalności, bo rozwaliło się o projekt, w stosunku do którego wszyscy powinni być wierni. Zrobił to najpierw Władek (Kosiniak-Kamysz - PAP), a wczoraj ostatecznie abdykował z lidera opozycji Grzegorz Schetyna - podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Lewica wspólnie do wyborów. Porozumienie SLD, Wiosny i Razem
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 3 razy 1

  Za to w POKO sami młodzi bogowie i wspaniali politycy :)

 • cynnik2

  Oceniono 2 razy 0

  mogę przełknąć SLD, ale Razem i Wiosnę już nie.. za dużo szczęścia.
  SLD to niby ciągle jeszcze jest socjaldemokracja, RAZEM to gó...arze i komuniści. A Wiosna? Nie wiadomo co.

 • oko2009

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo się cieszę. Na pewno nie zagłosuję na PO. Zdecydowanie popieram lewicę.

 • zorro318

  Oceniono 8 razy 0

  SLD to lewica ? A od kiedy? Bo kilku czerwonych baronow tak sie nazwalo? Mieli swoj czas na lewicowosc , teraz to juz tylko walka o stolki. Dzisiejsza lewica to PiS i jego programy socjalne, nie SLD. Skompromitowani aparatczycy to zbedny balast dla Wiosny i Razem. Dla tak skonstruowanej lewicy, ktorej jedynym rozpoznawalnym haslem wyborczym sa mariaze gejow nie widze szans nawet na 5%.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -1

  Komuna w ruskiej onucy juz nie wroci. Prawica z pelnym profesjonalizmem robi polityke dba o budzet w pelnej opartej o socjotechnike oslonie propagnodowo medialnej. To juz inna rzeczywistosc czerska, inna.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 7 razy -3

  Już się wrażliwcom z TOK FM nie podoba, że z SLD startują politycy rozpoznawalni.
  Ciekawe, czy np PO zarzucą kiedykolwiek, że tam startują ci sami ludzie, którzy startowali przez ostatnią dekadę.
  Ciekawe, czy zarzucą to jakiejkolwiek innej partii?
  Przecież to chyba niemożliwe, by poczciwi dziennikarze pałali aż taką nienawiścią do znanych polityków z SLD....
  Nawet Kaczyńskiemu wybaczyli, że startował (i pewnie wystartuje, co też mu wybaczą, byle nie wygrał).
  Ale politykom z SLD nigdy!
  Co oni im zrobili?
  Naprawdę trudno dociec...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX