Schetyna: To zaszczyt, że KO budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich

To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi, jak Iwona Hartwich - podkreślił w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do informacji "Rzeczpospolitej", która podała, że Hartwich wystartuje z listy KO w jesiennych wyborach.

- To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy. Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę - napisał Schetyna na Twitterze.

W piątek wieczorem portal rp.pl poinformował, że Iwona Hartwich "liderka strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, zdecydowała o wejściu do polityki". - W jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej - czytamy.

Jak przypomniano, Hartwich podczas strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów zapewniała, że nie jest to strajk polityczny, a ona nie chce mieć z polityką do czynienia. Jednak, jak zaznaczono, "już w ubiegłym roku stwierdziła, że po 40 dniach protestu w Sejmie zmieniła zdanie".

Rp.pl zwraca uwagę, że liderka protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów mówiła wtedy, że "w Sejmie nie ma mocnego głosu w obronie niepełnosprawnych, więc, jeśli dostanie taką propozycję - przyjmie ją".

O swoim starcie w jesiennych wyborach Hartwich poinformowała w piątek na Facebooku, gdzie opublikowała okładkę toruńskich "Nowości" ze swoim, między innymi, zdjęciem.

Portal przypomniał także, że jej syn, niepełnosprawny Jakub, w ostatnich wyborach samorządowych został wybrany w Toruniu radnym.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Iwona Hartwich wystartuje w wyborach. Schetyna: To zaszczyt
Zaloguj się
 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko że teraz tym samym daje PiS do ręki amunicję pt.: "to był polityczny protest" i prawda jest taka, że ciężko będzie teraz się z tego wytłumaczyć. Niestety, ale może to uderzyć w sprawy osób niepełnosprawnych, ale jej prawo. Chce to niech startuje. Osobiście i tak na POPiS głosować nie zamierzam.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 2

  Na takich prymitywnch pazernych przekupach zbudowano postpeerel.

 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 1

  Przeciez ta kobieta nie przepracowala w zyciu ani minuty ! Dla niej liczy sie tylko "zywa gotowka", a nie szczescie jej niepelnosprawnego dziecka, ktoremu potrafila tylko reka zatykac usta, wiec reszty mozna sie tylko domyslec.Dziecka , na ktorego plecach zaczela robic "kariere polityczna" w slad za wesola wdowka z Gdanska , o ktorej, gdyby nie smierc meza aferzysty , nikt nigdy by nie uslyszal ! Polska to jednak dziki kraj !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX