"Powinniśmy od władzy wymagać, by byli ludźmi, a nie bestiami". Prezydent Sopotu o zaangażowaniu działaczy PiS w wydarzenia w Białymstoku

Zdaniem Jacka Karnowskiego politycy podlaskiego PiS, którzy angażowali się w sobotnie wydarzenia, wspierali skrajne środowiska, powinni być jak najszybciej usunięci z partii. - Czy bronili ludzi, którzy byli bici? Czy odcięli się do tych środowisk (skrajnych)? - pytał w TOK FM prezydent Sopotu.

Zdaniem Jacka Karnowskiego, po wydarzeniach w Białymstoku, powinniśmy "żądać od władzy bardzo ostrego odcięcia się od tego środowiska, z którego pochodzą bandyci, którzy bili ludzi".

Do tej pory policja zatrzymała 36 osób, które zakłócały białostocki Marsz Równości, atakowały uczestników imprezy, rzucały kamieniami i petardami

- Nie jest dobrze, gdy na ulicach bije się ludzi. A do tego doprowadziło nierozliczenie bandytów z Marszów Niepodległości, kojarzenie się (polityków) z kibolami - mówił Karnowski. Zdaniem prezydenta Sopotu "lokalni dygnitarze" z Prawa i Sprawiedliwości, którzy bratali się z zadymiarzami, powinni być "natychmiast" wyrzuceni z partii. - Czy bronili ludzi, którzy byli bici? Czy odcięli się do tych środowisk (skrajnych)? Trzeba zadawać takie pytania - mówił gość Poranka Radia TOK FM. - Powinniśmy od władzy, wymagać, by byli ludźmi, a nie bestiami - podkreślił. 

Przypomnijmy, wśród działaczy podlaskiego PiS-u, których zobaczyć można było podczas zajść w Białymstoku, byli m.in. radny klubu PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego.

Według gościa TOK FM specjalną rolę w podgrzewaniu podziałów oraz napędzaniu "wojny ideologicznej"  pełni "Gazeta Polska". - Jest w pewnym sensie organem partyjnym Prawa i Sprawiedliwości, a na pewno żyje dzięki dotacjom firm państwowych - przypomniał Jacek Karnowski. To właśnie "Gazeta Polska" na kilka dni przed Marszem Równości w Białymstoku zapowiedział druk naklejek z napisem "Strefa wolna od LGBT". 

Według Jacka Karnowskiego samorządowcy mają specjalną rolę do odegrania w sytuacjach napięć, konfliktów. - Ja rozwiązywałem (w Sopocie) takie zgromadzenie narodowców, bodajże właśnie z Białegostoku przyjechali, podczas którego lżono osoby ze środowiska LGBT. Sąd podtrzymał moją decyzję - sprawa została wygrana. (...) Od prezydenta miasta, ale też od marszałka województwa czy od władz centralnych wymaga się odcięcia raz na zawsze od tego środowiska. A nie mrugania do tych, którzy organizują takie marsze. To jest coś niesamowitego, że w Polsce, która tyle wycierpiała od faszyzmu, część sceny politycznej mruga okiem do ludzi, którzy mają wytatuowane swastyki na ramionach - mówił gość Jana Wróbla.

Karnowski ocenił, że napędzanie podziałów i podgrzewanie emocji ma służyć "przykryciu niedoborów", od kłopotów uczniów z dostaniem się do wymarzonej szkoły czy sytuacji służby zdrowia

Bezpartyjni z partiami 

Prezydent Sopotu jest członkiem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Jak podkreśla, sam jest bezpartyjny, jak zdecydowana większość samorządowców. - Polska staje się krajem coraz bardziej centralistycznym i upartyjnionym - mówił prezydent Sopotu i przypomniał, że rządzący wielokrotnie sugerowali i mówili, że pomagać się będzie tym samorządom, które są posłuszne władzy centralnej. - A to pierwszy poważny krok do autorytaryzmu - ocenił gość Poranka Radia TOK FM. 

Jacek Karnowski uważa, że dobrą decyzją PO było otwarcie się na samorządowców i działaczy organizacji pozarządowych. Bo, jak wspominał, był czas, kiedy PO się "zamknęła na ludzi". - Platforma staje się teraz bardziej obywatelska. Dostrzegła, że nie można zamykać się na zwykłych ludzi - mówił w rozmowie z Janem Wróblem. Z przedwyborczych ustaleń liderów KO wynika, że samorządowcy będą mieli po trzy miejsca na każdej liście KO i stanowić będą 30 proc. kandydatów koalicji na senatorów. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski w TOK FM
Zaloguj się
 • rosswatowski

  Oceniono 9 razy 3

  chlop zdaje się beztestorenowy hyhyhy albo se przylepia te włosienta :>>>

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 2

  ....i nie dostawali mieszkan w Sopocie w zamian za zalatwienie tego czy tamtego.

 • hen.wlo

  Oceniono 1 raz 1

  Kto jak kto, ale prezydent Sopotu ma w swoim życiorysie konszachty aferalne z deweloperem i samochodowym warsztatem w swoim mieście. Nie powinien więc odnosić się do sprawy, a siedzieć cicho, nawet na dwa tygodnie przed wyborami. Jego sprawa przyschła ,bo był okresu do rzetelnego nierozliczania takich osób wtedy nie było...

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 9 razy 1

  Teraz wyszło jeszcze na jaw, że użyli śmigłowca do rozpędzenia Marszu Równości, który przelatywał dosłownie nad głowami uczestników. Nawet Putin na taki numer nie wpadł.

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 1

  "Od prezydenta miasta, ale też od marszałka województwa czy od władz centralnych wymaga się odcięcia raz na zawsze od tego środowiska"- wojewoda pewnego województwa otoczony chwałą, bo obraźliwie wypowiadał się publicznie na temat osób homoseksualnych. Władzom centralnym to nie przeszkadza. Kościół nie staje w obronie. Prezes nie zauważa problemu. Jeszcze chwila, a zechcą wyrzucać "gorszy sort" za mury osiedli, miast, bo miasta mają przestrzeń tylko dla wielodzietnych, katolickich, narodowych- to oni mają prawa do przemarszu, do demonstracji, do ochrony przez policję. Reszta do getta??

 • andrzej1.61

  Oceniono 5 razy -1

  Usunięcie wszystkich bestii i bandziorów z PiS oznacza rozwiązanie partii przez brak członków.

 • rastablaster

  Oceniono 12 razy -2

  Główne zajęcie TOK FM aka HASBARA FM to podżeganie do wojny - w tym przypadku wojny polsko-polskiej.

 • szpung

  Oceniono 10 razy -2

  Wszystko co ten czlowiek znajduje sie na jego glowie.

 • eski57

  Oceniono 9 razy -3

  opinia słuchacza TOKFM - Marsze są organizowane nie po to żeby ludzi uświadamiać tylko żeby okazywać pogardę wobec obyczajów i zasad panujących w społeczeństwie i uznawanych przez większość! To jest prowokacyjna próba wywierania presji mniejszości na większości! Nie ma to nic wspólnego z krzewieniem tolerancji!
  Odpowiedź ; - proponuję zainteresować się historią homoseksualistów , którzy kryli swoją seksualność , a ujawnionych lżono , więziono , nawet mordowano - w niektórych rejonach świata dalej tak się postępuje !! Marsze zaczęły się w USA (chyba lata 1960) - jako protesty przeciwko nieludzkiemu ich traktowaniu ! - Chyba Pan zauważył , że w coraz więcej cywilizowanych krajach , homoseksualiści uzyskują prawa równe hetero .. - W Marszach Równości biorą również osoby hetero o ludzkich odruchach z solidarności , żeby ludzi uświadomić , że poza inną ,ale naturalną seksualnością , są takimi samymi ludźmi jak hetero i trzeba zrównać ich w prawach - ( o stosunkach analnych pan słyszał ?!!) - religie w tym KATOLICKA Naznaczyła homoseksualistów , że są - badania wykazały , że to jak napisałem ok. 3 -4 % i co TA garstka ludzi „okazuje pogardą” , żeby po mordzie dostać ? ! NIE ośmieszaj się Pan !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX