Krzysztof Gawkowski: Może w Białymstoku powinno być kilka tysięcy policjantów, nie kilkuset?

Odnoszę wrażenie, że w PiS jest ciche przyzwolenie na to, żeby wspierać elementy wywołujące takie burdy. Białystok nie jest pierwszym takim miejscem na mapie Polski, tych miejsc było więcej - mówił w Wywiadzie Politycznym Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Wiosny.

Karolina Lewicka zaczęła od tego, że Mateusz Morawiecki potępił to, co wydarzyło się w Białymstoku

- Szkoda, że Mateusz Morawiecki nie postawił w stan gotowości służb, które mogły ostro reagować, może powinno być kilka tysięcy policjantów nie kilkaset? Odnoszę wrażenie, że w PiS jest ciche przyzwolenie na to, żeby wspierać elementy wywołujące takie burdy. Białystok nie jest pierwszym takim miejscem na mapie Polski, tych miejsc było więcej - mówił w Wywiadzie Politycznym Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Wiosny.

Rozmowa zeszła na protest ugrupowań lewicowych, który ma się odbyć w Białymstoku pod hasłem "Polska przeciw przemocy", ostatecznie w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 (początkowo był planowany na sobotę). 

- Lepiej będzie, żeby nie wychodzić konfrontacyjnie, a w sobotę jest mecz Jagiellonii Białystok. Lewica nie chce budować nienawiści - podkreślił Gawkowski. - Przeczytałem, że czekają na nas koktajle Mołotowa. Mam nadzieję, że pan premier postawi służby na nogach. My będzie demonstrować tylko przeciwko przemocy - dodał. 

Dziennikarka TOK FM pytała jednak, czy środowiska lewicowe nie usiłują teraz zbić na tym wszystkim kapitału politycznego, bo może powinny były pokazać się na marszu w sobotę 20 lipca. - Wszyscy razem bądźmy tam i łączmy się w siłę. Nasi działacze byli na marszu w Białymstoku, przyjechali też z Warszawy, czuli się wyjątkowo niekomfortowo, nikomu nic zabierać nie chcemy - stwierdził Gawkowski. I apelował do opozycji, żeby w takich momentach była razem, a nie przeciwko sobie. 

- Jestem za paktem o nieagresji na opozycji. Powinniśmy się szanować, nie powinno dochodzić do swad, mamy wspólne mianowniki. Nie atakujmy się - przekonywał na antenie TOK FM. Wyraził jednak zdziwienie, że PO nie będzie na tym marszu.

Kto polskim komisarzem?

Pytany z kolei o to, kto może został polskim komisarzem w KE powiedział: - Plotki mówią, że Andrzej Duda w środowisku PiS już dawno wychodził, że nowym komisarzem będzie Krzysztof Szczerski. Ale w PiS-ie na pewno decyduje tylko jedna osoba i to pan Kaczyński na pewno wie, kto to będzie. Na pewno nie będzie to Waszczykowski, raczej nie będzie to Saryusz-Wolski ani Adam Bielan.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Krzysztof Gawkowski: Może w Białymstoku powinno być kilka tysięcy policjantów, nie kilkuset?
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 4 razy 2

  najlepiej stworzyc panstwo policyjne, nie damy wam palowac ludzi.

 • tomaselli

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Gawlowski, moze by tak przy kazdym Polaku postawic jednego policjanta ? Tylko najpierw musimy pozwolic wam dojsc do wladzy. Raczej niedoczekanie !

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to jest normalne żeby co tydzień robić marsze równości?Kto za to płaci?Rosja czy Niemcy?Za darmo ci ludzie sobie robią transparenty wynajmują pojazdy itd.To jest cicha wojna z Katolikami nie z PIS.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz -1

  A może raczej prowadzić taką politykę, żeby policja nie musiała ochraniać i interweniować? Może, zamiast zachęcać przeciwników LGBT do kontrdemonstracji wzywać do tolerancji? Żadna osoba homoseksualna nie wybiera sobie partnerów przemocą, nie wkrada się podstępnie do "prawdziwych, Polskich, chrześcijańskich rodzin", nie zagraża praworządności i ich sprawą jest, jak żyją. A jeżeli przekraczają granice prawa, są sądy i prokuratura. W cywilizowanym kraju powinno wystarczyć.

 • miw.d

  Oceniono 6 razy -2

  "Odnoszę wrażenie, że w PiS jest ciche przyzwolenie na to, żeby wspierać elementy wywołujące takie burdy" -
  Szanowny Panie, drobna uwaga: nie "odnoszę wrażenie", ale mówi się, tak jak mówi pis, czyli: W PISIE POCZĄWSZY
  OD PANA KACZYŃSKIEGO /głowa śmierdzącej ryby/ JEST PRZYZWOLENIE, ZGODA NA WSPIERANIE ELEMENTÓW faszystowskich, bratanie się z bandziorami i kibolami itp. itd. Pis, opowiadając o opozycji, ZAWSZE buduje zdania TWIERDZĄCE, np. Grzegorz Schetyna jak stary alkoholik. przychodzi do domu i mówi żonie, że przestanie pić, znajdzie pracę i zarobi na rodzinę HAHAHA To komentarz do kampanii wyborczej opozycji i cały czas pis nap....w tym stylu. Czas ten STYL OPANOWAĆ i posługiwać się nim, BO NIE WYGRAMY WYBORÓW! Nie ma delikatnie, nie ma subtelnie, dość grzeczności i dobrego wychowania. Mówić łagodnym głosem, tak jak oni, a założę się, nawet nie stękną. I nie wolno się ich bać. Oni zalewają nas w różnych audycjach, programach tym obrzydliwym stylem
  mówienia. W końcu ludzie uwierzą w ich nędzną, pełną insynuacji, obelg, zniewag pod naszym adresem, gadaninę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX