Kuchciński: aby rozwiać wątpliwości dot. lotów mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne

Osoby towarzyszące mi w podróżach służbowych nie mają możliwości opłacenia swojego lotu, ich obecność na pokładzie nie wpływa na koszt transportu; aby rozwiać wątpliwości dot. "korzyści finansowych" mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne - przekazał PAP marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Według czwartkowych doniesień, marszałek Sejmu lata z rodzinę rządowym samolotem. Radio ZET dotarło do dokumentów potwierdzających sześć lotów, podczas których na pokładzie poza Kuchcińskim znajdowali się członkowie jego rodziny i oficer Służby Ochrony Państwa. 

"W odpowiedzi na doniesienia medialne, liczne komentarze oraz zainteresowanie opinii publicznej, informuję, że wszystkie podróże, które realizuję, mają charakter wizyt służbowych. Transport, w tym także połączenia lotnicze, jest związany z zadaniami służbowymi, wykonywanymi przeze mnie nie tylko w Warszawie, ale także na terenie kraju oraz poza jego granicami" - przekazał Kuchciński w oświadczeniu dla PAP. Jak podkreślił, wszelkie przepisy i regulacje w tych aspektach są respektowane, obowiązujące prawo nie zostało w żaden sposób naruszone.

"Osoby towarzyszące mi w podróży nie mają możliwości opłacenia swojego lotu - ich obecność na pokładzie nie wpływa na koszt transportu. Aby rozwiać wątpliwości dotyczące 'korzyści finansowych" mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne" - oświadczył marszałek Sejmu.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Kuchciński: aby rozwiać wątpliwości dot. lotów mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne
Zaloguj się
 • radlang

  Oceniono 6 razy 4

  Za lot płacili podatnicy, a on wpłaci charytatywnie na Kościół.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 3 razy 3

  Podróż służbowa do miasta Żeszuf. Po co? Na dodatek po kilka razy w miesiącu. Czy Żeszuf jest już może stolicą Polski?

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  A może pójdziesz do spowiedzi

  po rozgrzeszenie ?

  Grzechy zostaną odpuszczone !

 • iskander36

  Oceniono 9 razy 3

  Co to znaczy: "aby rozwiać wątpliwości dot. lotów mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne". TO WCALE NIE ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI. Faktem jest, że woziłeś rodzinkę za nasze pieniądze i tyle. Niestety wysrało się i trzeba się tłumaczyć. Nie chcę, żebyś wpłacał pieniadze na cele charytatywne, bo albo ich ostatecznie nie wpłacisz (jak większość ministrów nie wplaciła swoich zachachmęconych premii (przepraszam - premii, które im sie należały), albo wpłacisz na jakiś kościółek (a taką wpłatę mam serdecznie w dupie Kochany Panie Marszałkiu). Wyskakuj z pieniędzy i zwróć do Kancelarii Sejmu. Jakiś pisowski idiota tłumaczył, że przecież Kuchciński i tak leciał samolotem, więc - wobec wolnego miejsca zabrał ze sobą rodzinkę. Że też więc nie wpadł na pomysł dania ogłoszenia w prasie: " Lecę na weekend do chaty do Rzeszowa. Mam wolne miejsca. Chętni niech się zgłoszą na Okęciu o 17:00 przy głównym wejściu". Co wy macie we łbach pisiory ?

 • mgrstepien

  Oceniono 10 razy 2

  Jako pisowiec mówię: samolot to nie perpetuum mobile. Większa masa=większe zużycie paliwa. Poza tym tych darmozjadów trzeba też obsłużyć i zadbać o ich bezpieczeństwo w trakcie podróży. TO SĄ REALNE KOSZTY. Kuchciński powinien zostać usunięty z fotela marszaka. Jeśli nie, to PiS będzie sobie musiał poradzić bez mojego, jednego, nic nieznaczącego głosu.

 • 600ps

  Oceniono 8 razy 2

  Zlodzieju laski nie robisz plac za niedozwolone wozenie rodziny. Dla przypomnienia jestes z moich pieniedzy oplacany i tacy ludzie jak ja decyduja kto gdzie i kiedy bedzie korzystal z samolotów.

 • marswitek

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to katabasy placily za ten lot, czy podatnik? Oddac znaczy tam z kad wzieto a nie dziadostwu ktore nigdy nie potwierdzi ze dostalo.

 • pn-ski

  0

  Kuchcinski, bardzo miło, że wpłaciłes na cele charytatywne. Ale teraz oddaj złodzieju te pieniądze które jestes winien podatnikowi za chucpe z lotami rodzinki. To nie jest twoja prywatna taksówka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX