Sławomir Nitras: Moje źródła mówią, że lotów marszałka Kuchcińskiego z członkami rodziny mogło być ponad sto

Sławomir Nitras powiedział w TOK FM, że oczekuje rezygnacji Marka Kuchcińskiego z kandydowania w najbliższych wyborach. - Myślę, że czteroletnia przerwa to byłoby najlepsze, co mogłoby spotkać pana marszałka. Sejm by odpoczął, posłowie też złapaliby trochę oddechu - stwierdził poseł PO.

Poseł Nitras jest tym, który nagłośnił sprawę rodzinnego latania rządowym samolotem, które praktykowane było przez Marka Kuchcińskiego i jego bliskich. Po nagłośnieniu sprawy Marek Kuchciński zapowiedział, że zwróci pieniądze za ich przeloty.

- Pan marszałek traci kolejny dzień. Mam nadzieję, że ten tydzień będzie przełomowy, bo jest posiedzenie Sejmu i okazja, aby tą sprawą się zająć - skomentował gość Poranka radia TOK FM. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu opozycja zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu. 

Nitras przekonywał, że Marek Kuchciński "ma obowiązek poinformować" opinię publiczną, ile lotów z członkami rodziny odbył, podczas całej kadencji. Jak dodał, jego źródła informacji mówią, że mogło być ich ponad sto (od października 2015 roku). - Mam nadzieję, że pan marszałek przekaże nam tę informację, nie będzie kluczyć - mówił polityk PO. - To będzie pewnego rodzaju test. Nie dopuszczam do siebie możliwości, że marszałek nam na te pytania nie odpowie - stwierdził Nitras. 

Do słów posła PO kilka godzin później odniósł się dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, który stwierdził, że podana przez Nitrasa liczba jest nieprawdziwa. Andrzej Grzegrzółka zapewnił, że lotów Kuchcińskiego z rodziną na pokładzie było 23. >> CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Loty Platformy

Gdy Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało także przyjrzenie się lotom polityków Platformy Obywatelskiej z rodzinami (kiedy ta była u władzy), Nitras skomentował: "Kuchciński został złapany na gorącym uczynku, więc będzie karał Platformę". - Ten mechanizm jest znany - podkreślił. 

- Przypomnę, że kiedy podobne zarzuty stawiano wobec Radosława Sikorskiego, kiedy był marszałkiem , choć tam chodziło o kilometrówkę (...), to on wtedy zrezygnował z kandydowania - przypomniał polityk Platformy. Jak dodał, "oczekiwałby podobnych standardów od Marka Kuchcińskiego". - Myślę, że przerwa czteroletnia to byłoby najlepsze, co mogłoby spotkać pana marszałka. Sejm by odpoczął, posłowie też złapaliby trochę oddechu - skomentował. 

Gospodyni Poranka Radia TOK FM przypominała, że wobec byłego premiera Donalda Tuska (obecnie szefa Rady Europejskiej) kilka lat temu stawiano podobne zarzuty, że zabierał na pokład samolotu m.in. córkę i jej partnera. - Jeśli pani uważa, że taka narracja, którą próbuje narzucić PiS, ma jakikolwiek sens (...), to jest ślepa uliczka. Jesteśmy w roku 2019, w którym marszałek regularnie lata nie mając do tego prawa - mówił poseł Nitras. Przekonywał, że Kuchciński powinien korzystać ze statusu HEAD i rządowej maszyny tylko w podróżach oficjalnych, a nie prywatnych, do domu. 

Jak dodał, Prawu i Sprawiedliwości "mieszają się pieniądze publiczne z prywatnymi, od góry do dołu". - Gdyby pan marszałek Kuchciński korzystał z lotów rejsowych, to kosztowałoby to kilkaset złotych, a nie kilkadziesiąt tysięcy [jak rządowe przeloty - red.] - przekonywał. I na koniec dodał, że marszałek w całej tej sytuacji "czuje się na tyle bezkarny, że nawet słowa wyjaśnienia nie złoży" osobiście, a zamiast tego - wysyła urzędników. 

Prokuratura nie wezwie Falenty 

Na koniec Dominika Wielowieyska pytała polityka PO o sprawę Marka Falenty. Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" podała, że biznesmen nie będzie wezwany do prokuratury, aby przedstawić dowody na twierdzenia, jakie zawarł w listach do najważniejszych osób w państwie. 

 - Jestem zdumiony. To uprawdopodabnia tezę, że doszło do jakiegoś układu - ocenił gość TOK FM. - Istnieje podejrzenie, że państwo polskie jest zaangażowane, żeby kryć udział polityków PiS w aferze podsłuchowej - dodał. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Sławomir Nitras: Moje źródła mówią, że lotów marszałka Kuchcińskiego z członkami rodziny mogło być ponad sto
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 7 razy 3

  Nalezałoby moim zdaniem ten wątek sprawdzic dokładnie, zeby zdjąc z posła Marka podejrzenie, ze stał się głównym sutenerem na Podkarpaciu i Gulfstreamów G-550 uzywał do transportu nieletnich prostytutek do zapracowanych w Warszawie kolegów posłów i od kolegów posłów, do pełnoletnich kolegów opiekunów. Kiedyś pani Jadzia tez wysyłała z Juraty TU-154M o numerze bocznym 1, który ją tam przywiózł, do Warszawy, po kolezankę, z którą chciała napic się kawy. Tak działa junta, zdarza się.

 • zorro318

  Oceniono 1 raz 1

  Jest dla prezesa szansa, jakiej nigdy nie mial, i miec nie bedzie na zdobycie wiekszosci konstytucyjnej.
  Naduzycie wladzy, zlamanie kilku kilku kodeksow, kilkunastu procedur i regulaminow, jest wystarczajacym warunkiem "wypie....nia" gownojada ze stanowiska, list wyborczych i partii.( Gownojad to ktos taki, co bez uszczerbku dla wlasnej sytuacji materialnej zje gowno spod siebie, byle uczciwie nie zaplacic i ewentualnie wykorzystac stanowisko i wplywy dla zalegalizowania swojej dzialalnosci).
  Jesli prezes postapi w/g regul ktore glosi,(wystarczy nie krasc itp) ma moj lewacki glos, tym bardziej ze PiS
  realizuje lewicowe ( jak chca niektorzy, populistyczne programy) a lewica (RAZEM, Wiosna) w koalicji z pseudolewica (SLD) za glowne lewicowe haslo obrala sobie afirmacje LGBT+.
  Prezesie sprawdzam!
  P.S. Prezesie, zdaje sobie sprawe, ze wygonic kogos takiego jak Kuchcinski jest latwo, ale znalezc druga taka uzyteczna szuje moze byc niemozliwe, tym bardziej, ze sie samemu bez uprawnien zdarzylo podrozowac policyjnym helikopterem ze Szczecina do Warszawy za "datek na poleglych policjantow" oferowany po medialnej awanturze. O tamtej aferze malo kto pamieta i dla malo kogo bylo to cos nagannego, moze wiec "Paryz wart jest mszy" czyli wiekszosc konstytucyjna.
  P.S. Czy tzw. sluzby w osobie Mariusza Kaminskiego sa niedoinformowane?
  P.S. Czy "skarbowka" otrzymala w zeznaniu podatkowym "gownojada" przyjecie korzysci majatkowej w postaci ilus
  tam darmowych przelotow dla rodziny.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Kuchciński powinien odpocząć nie 4 lata a minimum 25 lat. Chociaż z art 127 kk to mu się należy dożywocie, jak psu micha.

 • gebe14

  Oceniono 2 razy 0

  następny złodziej

 • pyffello114

  Oceniono 1 raz -1

  Moja ocena liczby lotów Kuchcińskiego z rodziną jest nastepująca:
  1.każdy weekend to dwa loty: Warszawa-Rzeszów i Rzeszów-Warszawa.
  2.w roku mamy 50 weekendów, co daje" 50x2= 100 lotów
  3. w czasie prawie czteroletniej kadencji pana Kuchcińskiego mieliśmy zatem 100x4= 400 lotów

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -2

  No tak, posel Nitras zaprawiony jest w prowadzeniu sledztw i w tym celu zaglada nawet do damskich torebek jak trzeba.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -3

  \ha ha ha ha znacznie bardziej jednak prawdopodobna jest czteroletnia przerwa przepraszamy za wyrazenie nitrasa i wielu wielu jego partyjnych kolegow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX