Zdrojewscy podzielą między siebie Wrocław? "Schetyna zdaje sobie sprawę, że szkoda byłoby mu stracić takich polityków"

Barbara i Bogdan Zdrojewscy chcieliby wystartować do Senatu z dwóch wrocławskich list. Nadal nie wiadomo, czy znane od lat w polityce małżeństwo będzie miało poparcie Koalicji Obywatelskiej. - Myślę, że Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że szkoda byłoby mu stracić takich polityków, jak ja i mój mąż - przekonywała Barbara Zdrojewska.

We wtorek liderzy Koalicji Obywatelskiej ogłosili "jedynki" w wyborach do Sejmu. Nadal nie wiadomo, kto będzie walczył o mandaty senackie z poparciem KO. Propozycją kandydowania do Senatu w barwach Koalicji Obywatelskiej pochwalił się dziś (w środę) Jerzy Wenderlich, polityk SLD.

Jeszcze w niedzielę wieczorem Barbara i Bogdan Zdrojewscy na Twitterze poinformowali, że podjęli decyzję o starcie do Senatu w dwóch wrocławskich okręgach. Zdrojewska powiedziała PAP, że zamierza wystartować z list KO w okręgu wrocławskim, w którym zdobyła mandat cztery lata temu. 

Bogdan Zdrojewski, były prezydent Wrocławia i europoseł PO, wieloletni minister kultury w rządzie PO-PSL, przypomniał w rozmowie z PAP, że po tym, jak nie został umieszczony na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, deklarował, że nie będzie startował do Sejmu i jedyną furtkę, jaką sobie wtedy zostawił był Senat. Dodał, że "wszystko na to wskazuje", że wystartuje z list KO.

Roch Kowalski pytał Barbarę Zdrojewską o wtorkowe słowa Grzegorza Schetyny. Lider KO stwierdził, że rzadko się zdarza, żeby rodzina dzieliła między siebie miasto na pół. Polityczka odparła, że sprawa cały czas jest rozważana, a ona ma nadzieję, że decyzja będzie podjęta z pożytkiem dla wyborców we Wrocławiu. Jak dodała, nie jest to "dzielenie Wrocławia". - Tylko jego łączenie. Bogdan Zdrojewski może wystartować w okręgu, w którym od dwóch lat wygrywa kandydat popierany przez PiS (chodzi o okręg nr 8 i Jarosława Obremskiego – red.). I mąż chce tam wygrać - mówiła Zdrojewska.

Jak dodała, sytuacja jest nadzwyczajna, ale najważniejsze jest odzyskanie mandatu w tym okręgu dla opozycji. - Okręg wymaga mocnego kandydata. Myślę, że Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że szkoda byłoby mu stracić takich polityków, jak ja i mój mąż. Mamy ogromną popularność we Wrocławiu, jestem bombardowana wyrazami wsparcia. Nie znajdzie innych takich osób - przekonywała senator Zdrojewska i dodawała, że w przypadku jej i męża w grę wchodzi tylko start pod szyldem PO lub jako niezależni kandydaci.

Listy KO? "Pusty śmiech"

Drugi gość Rocha Kowalskiego, były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując sprawę startu Zdrojewskich oraz zaprezentowanych już "jedynek" KO, stwierdził, że ogarnia go "pusty śmiech". - Bawi mnie to, że więcej się mówi o nazwiskach, niż o programie. A jeszcze śmieszniejsze jest to, że nie wiadomo kto i pod jakim szyldem wystartuje - mówił senator Radziwiłł.

Dziennikarz TOK FM pytał senatora PiS, czy dojdzie do debaty liderów partyjnych, w której Grzegorz Schetyna zmierzyłby się z Jarosławem Kaczyńskim. - Nie rozumiem tego pytania - odparł Radziwiłł i dodał: Proszę o to pytać prezesa Kaczyńskiego i przewodniczącego Schetynę, to ich sprawa.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (27)
Zdrojewscy podzielą między siebie Wrocław? "Schetyna zdaje sobie sprawę, że szkoda byłoby mu stracić takich polityków"
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 9 razy 5

  POszli won!

 • labeo

  Oceniono 6 razy 4

  To potwierdza, że liczą się tylko prywatne interesy.

 • mumel4

  Oceniono 5 razy 3

  Ludzie zrobią numer i na nich , nadętych gamoni , nie zagłosują , po prostu 8-) Pa Pa !

 • stenrw

  Oceniono 7 razy 3

  Pamiętajmy! Zdrojewski to ten talib, który jako minister dziedzictwa narodowego rozpoczął milionowe dopłaty dla kk - na budowę pewnego warszawskiego kościoła w czasie, gdy brakowało pieniędzy na remont zabytków: np. "z nadmiaru opieki" zawalił się jeden z dwóch nieprzebudowanych ewangelickich szachulcowych kościołów (ten w Sierakowie - Wielkopolska).

 • rontametor

  Oceniono 7 razy 3

  Książęta udzielni postanowili podzielić miasto. Nie wiem, czy bardziej denerwuje mnie bufonada Zdrojewskich czy Schetyna, który załatwiając swoje prywatne porachunki poświęca Wrocław. Szkoda, że chcą startować do sejmu, może wtedy ktoś mniej znany mógłby utrzeć im nosa i zdobyć więcej głosów startując z niższego miejsca.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 2

  Gosiewski był lepszy. Dwie żony wepchnął do polityki. W tym jedną konkubinę, według katolików.

 • maks-777

  Oceniono 10 razy 2

  Od czasów pływania na łódce przed kamerami TeDe minęło już chyba 20 lat, i ciągle wystarcza to na wygrywanie wyborów, mało tego na tej fali popularności płynie też małżonka, która jest już znana zupełnie z niczego. Jak tak dalej pójdzie to wybory w tym kraju wygra Jola Rutowicz albo Małgosie dwojga Rozenek. I wy się dziwicie że PIS żadzi w tym kraju?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Co to niby Polska dzielnicowa.

 • holgerdanske003

  Oceniono 3 razy 1

  Jakże pyszne jest dobre samopoczucie Pani Senator....."Myślę, że Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że szkoda byłoby mu stracić takich polityków, jak ja i mój mąż". Mhm. Polityków powszechnie znanych i rozpoznawalnych w kraju, Europie i świecie. Tak. Może w dalszej rodzinie znalazło by się jeszcze kilku Zdrojewskich na posady poselsko/senatorskie..... Nasz wyniszczony kraj łaknie demiurgów, proroków i zbawców. Zdrojewskich w Polsce zresztą jest podobno ponad trzy tysiące (dane z sieci), można zapełnić kilka Sejmów i rządów.
  Brawo dla Pani Senator, osoby, która nie lęka się niczego, nawet śmieszności.
  Na Jej tle nawet tak śliska persona, jak senator książe Radziwiłł niestety prezentował się (przynajmniej momentami) jakby roztropniej. Dziwne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX