Abp Marek Jędraszewski 1 sierpnia mówił o "tęczowej zarazie". Śpiewak: Wydaje się być troglodytą w purpurze

Abp Marek Jędraszewski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mówił o "tęczowej zarazie". - Arcybiskup wydaje się być troglodytą w purpurze. Nie potrafi uszanować nawet takiej daty - komentował w TOK FM Jan Śpiewak. Aktywista liczy, że Episkopat wyciągnie konsekwencje wobec hierarchy. Przypomnijmy, abp Jędraszewski jest zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Jacek Żakowski pytał Jana Śpiewaka o to, jak ocenia czwartkowe obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Na mnie zawsze wielkie wrażenie robi to, gdy o godzinie 17 całe miasto stoi. To niesamowite, że całe miasto oddaje hołd powstańcom. To jest zawsze bardzo podniosłe. Jednak słowa abp. Marka Jędraszewskiego.... Co oni wygadują..... - zaczął aktywista. Śpiewak nawiązał do wczorajszej homilii, którą abp Jędraszewski wygłosił w bazylice Mariackiej w Krakowie. W czasie mszy z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita krakowski podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. - Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził hierarcha.

Jan Śpiewak stwierdził, że dla niego, arcybiskup Jędraszewski "wydaje się być troglodytą w purpurze". - To jest człowiek dziki, barbarzyńca. Mam nadzieję, że Episkopat wyciągnie wobec niego konsekwencja za tak niegodne i haniebne słowa - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim. 

Arcybiskup Jędraszewski nie pierwszy raz krytykował środowisko LGBT. W czerwcu, podczas uroczystości Bożego Ciała stwierdził, że "karta LGBT i instrukcje WHO są w istocie programami deprawacji dzieci". Z kolei w kwietniu abp Jędraszewski wymienił "gender, LGBT i kryzys wartości w szkołach" jako to, co "uderza w godność człowieka". 

"Narodowcy przejęli rocznicę"

Odnosząc się do czwartkowych wydarzeń, a szczególnie do Marszu Powstania Warszawskiego, Śpiewak stwierdził, że to "narodowcy przejęli rocznicę wybuchu" powstania. - Jak zobaczyłem po raz pierwszy krzyże celtyckie na rondzie Dmowskiego, które są symbolami stricte faszystowskimi, to było to dla mnie coś nieprawdopodobnego. Wczoraj Akcja Demokracja wywiesiła baner z napisem "Wolna Warszawa bez faszyzmu" i ci ludzie odebrali to jako prowokację. Jako atak na nich. To absurd! - ocenił  Jan Śpiewak. 

Krytykował też rządzących. - Mamy próbę przepisania historii na nowo - stwierdził. Gość TOK FM do tego typu działań zaliczył m.in. udział najważniejszych osób w państwie w uroczystościach upamiętniających Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych, które odbędą się 11 sierpnia w Warszawie. W obchodach ma wziąć udział m.in. prezydent Andrzej Duda

Śpiewak kandydat do Sejmu?

Jacek Żakowski pytał Śpiewaka, czy wystartuje z list lewicy w jesiennych wyborach do Sejmu. Aktywista odparł, że "nic mu na ten temat nie wiadomo". - Mam nadzieję, że lewica się zjednoczy i listy będą poszerzane o ruchy miejskie czy obywatelskie. Ja żadnej propozycji nie dostałem, choć bardzo miło się rozmawiało z panem Czarzastym. Przedstawiłem mu nasze postulaty, chcemy walczyć ze smogiem, wycinaniem drzew. Chcemy uczciwego i transparentnego samorządu. Mam nadzieję, że to będzie w agendzie tego nowego lewicowego ruchu - mówił aktywista.

- Wybory ostatnie w Warszawie pokazały, że polityka ogólnopolska wpływa na lokalną. My jesteśmy gotowi przekroczyć tę granicę, ale trzeba nam zapewnić realizację naszych postulatów. Mam nadzieję, że taka wola będzie - dodawał. 

Zdaniem Śpiewaka rząd PiS przez 4 lata dokonał "spustoszenia" w sprawach związanych na przykład z klimatem. - Było źle, jest jeszcze gorzej. PiS na kolanach jest przed brudnym biznesem, załatwia ich interesy i zamienia Polskę w śmietnik Europy - ocenił gość Poranka Radia TOK FM. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (489)
Abp Jędraszewski mówił o "tęczowej zarazie". Śpiewak: Wydaje się być troglodytą w purpurze
Zaloguj się
 • plainvanilla

  Oceniono 106 razy 92

  Czy są granice agresji, chamstwa, ciemnoty i zbydlęcenia polskich piskupów?

 • szyderski

  Oceniono 81 razy 71

  Poznań przeprasza za tego prostaka i idiotę zwanego Jędraszewski!!!! Warto, żeby Prymas Polski zajął się tym zdegenerowanym idiotą, bo przynosi on hańbę KK!!!

 • def11

  Oceniono 62 razy 56

  Abp Jędraszewski wybitny przedstawiciel "czarnej zarazy". Nic o pedofilii w kościele nie powiedział ?

 • kopandol

  Oceniono 59 razy 51

  Niejaka "Niezależna Od Rozumu" gazeta utyskuje , że nazwano to bydlę cymbałem.
  Cisną się na usta inne słowa ale "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić" wypowiedź Jędraszewskiego.

 • britanic

  Oceniono 47 razy 43

  Czerwonej zarazy zapewne nie ma ale CZARNA ZARAZA ma się dobrze a nawet bardzo dobrze . De tego ocieka PEDOFILJĄ , i to ma być biskup ? Żałosny, pozbawiony odrobiny empatii oszołom w sukience !!

 • martianenvoy

  Oceniono 44 razy 38

  Nie, żaden troglodyta, to jest po prostu faszystowski hejter w sutannie.

 • eski57

  Oceniono 40 razy 36

  - Ale , że krakowscy Wierni – Miasta Nauki , Kultury i Tolerancji mogą słuchać tak nienawistnych ocen homoseksualizmu abp Jędraszewskiego ? ! , kiedy papież Franciszek mówi do Homoseksualisty „takim cię Bóg stworzył i takim cię kocha . Papież też cię kocha” , a w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest taki punkt:, a zatwierdzał Katechizm JP 2..
  "2358 Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

 • hefajstos1

  Oceniono 33 razy 29

  Ten arcyfiolet to polski wzór ciemnoty, arogancji, pogardy dla innych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX