Senator Pociej o abpie Jędraszewskim i "tęczowej zarazie": Jako głos PO mówię, że to skandaliczne słowa

- To są słowa skandaliczne. Widziałem w mediach społecznościowym oburzone komentarze koleżanek i kolegów - powiedział na antenie TOK FM senator Aleksander Pociej z Platformy Obywatelskiej.

Aleksander Pociej, senator PO, na antenie TOK FM mocno skrytykował arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przypomnijmy, arcybiskup podczas mszy upamiętniającej 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w bazylice Mariackiej powiedział: - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.  

- Każdy taki atak, a jeszcze od ważnego hierarchy Kościoła, to po prostu ręce opadają. Jestem przeciwny takiemu stylowi, takim słowom w przestrzeni publicznej - stwierdził senator Pociej w Wywiadzie politycznym TOK FM. Roch Kowalski, dziennikarz TOK FM, pytał dlaczego przez 24 godziny nikt z Platformy Obywatelskiej nie zabrał głosu w tej sprawie. - Nie mam bladego pojęcia, dlaczego nikt nie skrytykował tego jeszcze, odpowiadam tylko za siebie. To są słowa niegodne i nie powinny być wypowiadane, bo budzą nienawiść - powiedział polityk. Dopytywany przez dziennikarza zadeklarował, że mówi w imieniu całego ugrupowania. 

- Ja odpowiadam za siebie i słyszy pan, co mówię jako przedstawiciel tego ugrupowania. To są słowa skandaliczne. Widziałem w mediach społecznościowym oburzone komentarze koleżanek i kolegów. Mówię wprost to, co powiedziałem, to jest głos Platformy, nie jestem prominentnym członkiem Platformy, żeby móc powiedzieć, dlaczego akurat nikt z kolegów tym się nie zajął - dodał. 

Z kolei w poranku TOK FM Jan Śpiewak stwierdził, że dla niego, arcybiskup Jędraszewski "wydaje się być troglodytą w purpurze". - To jest człowiek dziki, barbarzyńca. Mam nadzieję, że Episkopat wyciągnie wobec niego konsekwencja za tak niegodne i haniebne słowa - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (157)
Senator Pociej o abpie Jędraszewskim i "tęczowej zarazie": Jako głos PO mówię, że to skandaliczne słowa
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 41 razy 37

  Rzygam na te złożone rączęta pełne miłosierdzia do bliźniego. Oto Szatan przebrany w kolorową sukienkę za kilka tysięcy złotych.

 • batura3

  Oceniono 30 razy 24

  Nazwijmy rzeczy po imieniu - katokretyn!!!!!!!!!!!!!!!

 • obeznany

  Oceniono 23 razy 21

  Dokładnie takich samych, odczłowieczających określeń ("zaraza") wobec żydów, komunistów i homoseksualistów używali HITLEROWCY. I tyle w temacie.

  To, że ten osobnik wypowiada coś takiego akurat w rocznicę Powstania Warszawskiego to policzek dla jego ofiar i wszystkich Polaków. I straszliwy rec hot historii.

 • eski57

  Oceniono 29 razy 21

  - OPĘTANY nienawiścią homofob ! W Marszach Równości biorą masowy udział- również Katolicy sympatyzujący z LGBT ! Awantury powodują napuszczani również przez biskupów o sadystycznych skłonnościach homofobi i skrajni katolicy , a LGBT NIE jest żadną ideologią w dodatku zwalczającą religię – TO jest nieprawdziwa opinia Biskupów – grzeszą Kłamstwem – NIECH abp Jędraszewski poczyta Katechizm , którego zatwierdzał JP 2 !
  Przecież „LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) jest skrótowcem odnoszącym się do grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jako całości” - TO są Fakty , a NIE ideologia , czy poglądy ! - „Karta LGBT+ to projekt, który NIE jest obowiązkowym , o udziale w nim dzieci decydują rodzice ! Wprowadzenie dokumentu miałoby wiązać się z prowadzeniem w szkołach edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniając jednocześnie kwestie tożsamości psychoseksualnej oraz identyfikacji płciowej, zgodnej z wytycznymi i standardami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).” - TO jest Edukacja o Faktach i Nauczanie młodzieży o seksualności i powinności zachowań w miarę dojrzewania ! Przydanie „IDEOLOGIA” przed LGBT , ma na celu zafałszowanie problemu wobec „człowieka masowego” , sprowadzenie go do Czegoś Wrogiego w tym wobec religii i biskupi prowadzą otwarty sprzeciw ! A papież Franciszek mówiąc do Homoseksualisty , że „takim cie Bóg stworzył i takim cię kocha”... , potwierdza , że takim się urodził i nie jest TO zboczeniem , ani chorobą !
  w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest taki punkt:, a zatwierdzał Katechizm JP 2..
  "2358 Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji

 • matts06

  Oceniono 31 razy 21

  Taaaa, jako PO... Już widzę jak po zwycięstwei w wyborach PO wzięłoby się za Kościół. Aż strach się bać... tych kolejnych przywilejów dla kleru jakie by mu znowu daliście. W kwestii świeckości państwa, tylko Lewica, PO nic tu nie zrobi samo z siebie, musi mieć nacisk z lewej strony i to mocny nacisk.

 • abracadabra1

  Oceniono 20 razy 18

  Bydle w sukience jeszcze smie mowic o powolaniu mezczyzny i kobiety do plodzenia dzieci .
  Czemu sam nie splodzil z zona i , zajalby sie dzisiaj wnukami ? A tak stary samotny dziad
  maci w glowie spoleczenstwa , sieje nienawisc . Jak szybko funkcjonariusze ps podchwycili jego
  slowa . To jest ZARAZA .

 • antonikarcz

  Oceniono 20 razy 18

  Jędraszewski wyraźnie obawia się konkurencji w dostępie do młodych chłopców.

 • berek-oberek

  Oceniono 17 razy 17

  Czego od nich oczekujecie? Miłości? Miłosierdzia? Czy też walkę o własną d...pę? Nie tylko w przenośni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX