Jarosław Kaczyński w Dygowie: Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję

Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas swojego przemówienia na Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL w Dygowie w powiecie kołobrzeskim Jarosław Kaczyński odniósł się do napisu "Konstytucja", który zauważył wśród uczestników wydarzenia.

- Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - taka będzie ta konstytucja - mówił. Jak zaznaczył, nowa konstytucja "będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były jak najbardziej utrudnione różne pokrętne interpretacje". - Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy - podkreślił.

Kaczyński o Andrzeju Dudzie: Mamy wspaniałego prezydenta

- Mamy wspaniałego prezydenta, ale powinien być wybrany na kolejną kadencję. Najlepiej w pierwszej rundzie - powiedział również prezes PiS.

- Od prawie czterech lat zmieniamy Polskę. (...) Zmieniamy dla obywateli. Państwo ma obowiązki wobec obywateli i ma ogromne możliwości zdziałania różnych dobrych rzeczy. Sądzę, że wielu spośród państwa się o tym już przekonało i ja zapewniam państwa, że taka polityka będzie trwała, ale jeżeli mamy tak trzymać, to musimy mieć wasze poparcie, bo tylko razem możemy tak trzymać - podkreślił.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Jarosław Kaczyński w Dygowie: Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 12 razy 4

  Wypisz wymaluj, towarzysz Pierwszy Sekretarz na Dożynkach. Brakuje tylko pary wręczającej bochen chleba.

 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 4

  "Mamy wspaniałego prezydenta, ale powinien być wybrany na kolejną kadencję. Najlepiej w pierwszej rundzie - powiedział również prezes PiS."- to może od razu machnąć zapis w tej ulepszonej konstytucji, że prezes dożywotnio decyduje, kto ma być kim w państwie. A na podsumowanie, że każdy obywatel pod panowaniem nadprezesa ma być zadowolony z władzy. Orwell??

 • miroglick

  Oceniono 4 razy 2

  Świr dorwał się do mikrofonu i mówi o konstytucji którą trzeba zmienić bo ...demokracja jest łamana ???
  To tak jakby przestępca mówił o zmianie prawa, na POTRZEBNE prawo, bo swoboda obywateli jest ograniczana. ???
  Za każdym razem jak kaczor otworzy swój dziób to słyszę takie bzdury.
  I to ma być wybitny strateg?

 • eski57

  Oceniono 3 razy 1

  - „Powinien być wybrany na następną kadencję, ...” , no ale ; zamiast się usamodzielniać popada w zależności , popełnia nieprawdy , A jeżeli rzeczywiście będzie asystował Świętokrzyskim … potwierdzi staczanie się ku faszyzmowi i … koniec kariery ? ! Ale żeby prezes nie wspomniał NIC o Drugim po sobie ? Jego milczenie jest aprobatą lubianego latać marszałka !?? ….. „ na potrzebną. Konstytucję..” do utworzenia państwa z
  Religią państwową ? , autorytarnego ? , bo postępująca w Polsce sekularyzacja może stanąć na przeszkodzie utrzymania władzy przez prezesa na dłuższą metę – bez wsparcia Kościoła , PiS NIE ma szans na utrzymanie władzy !

 • gruppe

  0

  Na szczęście Czas ma swoje własne plany.

 • zbych21

  0

  ... "prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana"? Coś podobnego. Kaczyński przyznaje, że demokracja, praworządność i równość są dziś łamane?

 • endrju1521

  0

  I nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

 • mgrstepien

  Oceniono 5 razy -1

  Kaczyński, długo nic, Morawiecki, długo, długo nic, reszta PiS, przepaść, długo nic, metr mułu i wreszcie Siemoniak vel 'Mendelejew' z troglodytą Schetyną i tą skrzywioną babą od dinozaurów.

 • przyganiacz

  Oceniono 7 razy -1

  Jarosław Kaczyński w Dygowie: Przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję

  Przyjdzie też taki dzień, że zmienimy Kaczyńskiego. I to nim ruszy konstytucję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX