Nazwa SLD zniknie? Partia Czarzastego rozważa zmianę szyldu. Śmiszek: To ciekawa koncepcja

- Najważniejsze dla wyborców lewicy jest to, że lewicowe partie potrafią się dogadać - powiedział w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Śmiszek z Wiosny. Do końca tygodnia poznać mamy listy kandydatów SLD, Wiosny, Razem i PPS-u, który dołączył do porozumienia lewicy. Nie można wykluczyć, że do tego czasu Sojusz podejmie decyzję o zmianie nazwy.

Dziś lewicowe partie mają zaprezentować swój sztab wyborczy. SLD rozważa zmianę nazwy na Lewica i to właśnie pod tym szyldem miałby powstać komitet wyborczy czterech partii: SLD, Wiosny , Razem i PPS , czyli Polskiej Partii Socjalistycznej. 

– Decyzja należy do partii, to ona dysponuje nazwą. Ale to ciekawa koncepcja – tak Krzysztof Śmiszek komentował najnowsze informacje dotyczące Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Dominika Wielowieyska pytała, czy po ewentualnej zmianie nazwy przez SLD, lewicowe partie poszłyby do wyborów pod szyldem "Lewica", a nie koalicji. Bo dzięki temu wystarczyłoby przekroczyć pięcioprocentowy próg wyborczy, a nie, jak w przypadku koalicji, ośmioprocentowy próg.

- To jest jedna z opcji, którą trzeba poważnie potraktować. Ja będę za każdą opcją, która pozwoli wrócić lewicy do Sejmu. W tym tygodniu zaproponujemy rozwiązanie, które będzie atrakcyjne i da gwarancję wejścia lewicy do Sejmu. To nie jest normalne, że od kilku lat w parlamencie nie ma lewicy. A przecież wiemy, że taki elektorat istnieje. Nie pozwolimy, żeby przez następne cztery lata debata polityczna w Polsce odbywała się bez udziału polityków lewicy.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. Kiedy się odbędą? Prezydent Duda zaproponował termin>>>

Krzysztof Śmiszek dodał, że lewica kończy układanie list wyborczych. – Jeśli będzie taka potrzeba, to mogę wystartować i do Sejmu, i do Senatu – tak wiceprzewodniczący Wiosny skwitował pytania o swój start w wyborach. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (63)
Nazwa SLD zniknie? Partia Czarzastego rozważa zmianę szyldu. Śmiszek: To ciekawa koncepcja
Zaloguj się
 • glomek

  Oceniono 9 razy 3

  Firmy jak coś nabroją też często zmieniają nazwę, markę. Plichta nie urodził się jako Plichta, a Solorz-Żak ani jako Solorz, ani Żak. Przestępcy z zawiasami, jak te się skończą, zmieniają nr telefonu, adres. Wszystko żeby odciąć się od niechlubnej przeszłości.

 • loginus

  Oceniono 10 razy 2

  Oj boli dupa POwców, że lewica może wrócić do parlamentu. I to nie jakaś tam rozwodniona jak SLD, ale ludzie od Zandberga, Biedronia, którzy nie boją się i nie wstydzą swoich poglądów.

 • ian Kośki

  Oceniono 8 razy 2

  "Bardzo dobra ta koncepcja, tylko dlaczego on ma na sobie mundur pruski?.- Ma na sobie mundur pruski bo to dziedzic pruski( scena z filmu Miś nagonka do filmu ostatnia paróweczka)

 • matylda1001

  Oceniono 11 razy 1

  To bardzo dobra decyzja. Lewica w Sejmie musi być żeby spora część Obywateli też miała tam swoich reprezentantów.

 • krikrikrikri

  Oceniono 13 razy 1

  Przecie lewicowe tuzy tutejszego forum dopiero wieszczyli że lewica idzie w góre...a tu zmiana nazwy zeby 5 % zebrac. Sila jak cholera

 • qznia

  Oceniono 11 razy 1

  Na razie trwa kasting na nazwę ugrupowania, walić program!!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 1

  Nazwa nazwą, program ważniejszy i ludzie, którzy będą go wdrażać. Tylko jakby mało czasu zostało, żeby elektorat przekonać. Prezes już pielgrzymuje po kraju i już rozdaje dutki w ramach kiełbasy wyborczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX