Co by było, gdyby marszałek był emirem Dubaju i miał 12 żon? Kamiński ironicznie o tłumaczeniach Kuchcińskiego

Posła Michała Kamińskiego nie przekonało tłumaczenie marszałka Sejmu. Jak ocenił, Marek Kuchciński należy do ludzi, którzy "przepraszają po to, by nie przeprosić". - A przede wszystkim po to, by uciec przed odpowiedzialnością - stwierdził w rozmowie z TOK FM.

Po blisko dwóch tygodniach oczekiwania, usłyszeliśmy dziś, jak Marek Kuchciński osobiście tłumaczy się z  podróżowania rządowymi samolotami. - Loty do Rzeszowa, jak i na każde inne lotnisko, były związane z moją pracą. Mam świadomość, że liczba lotów była duża, ale wynikała głównie z modelu pracy, jaki przyjąłem - stwierdził. I przeprosił "tych, którzy poczuli się urażeni".

Do tej pory wiedzieliśmy, że marszałek ponad 20 razy podróżował z najbliższą rodziną. Dziś Kuchciński poinformował, że raz rządowym samolotem leciała tylko jego żona. Polityk PiS-u zdecydował się, że w związku z tym wpłaci "28 tys. zł, na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych". 

- Myślę, że cała sprawa marszałka Kuchcińskiego jest kolejnym dowodem na to, że świetnie, iż Polska jest krajem katolickim, a nie muzułmańskim. Proszę sobie wyobrazić, ile by nas kosztowały loty żon marszałka Kuchcińskiego,  gdyby był emirem Dubaju i miał 12 żon, a nie tylko jedną - komentował w rozmowie z TOK FM Michał Kamiński, który przed laty związany był z Prawem i Sprawiedliwością. 

"Czy Kaczyński wiedział?"

Zdaniem posła nie byłoby dzisiejszych tłumaczeń, gdyby nie wielki nacisk opinii publicznej i mediów. Choć sposób, w jaki marszałek przeprosił za - jak stwierdził Kamiński - "niefrasobliwe latanie" nie jest satysfakcjonujący. - To jest taka formuła ludzi, którzy przepraszają po to, by nie przeprosić; a przede wszystkim po to, by uciec przed odpowiedzialnością. Ale marszałek Kuchciński, jak to kiedyś powiedziałem w Sejmie, być może uniknie werdyktu izby, którą reprezentuje, ale na pewno nie uniknie werdyktu historii - uważa były spin doktor PiS-u. 

Michał Kamiński nie ma wątpliwości, że sprawa podróży marszałka powinna skończyć się jego dymisją. Ale to i tak nie skończyłoby sprawy. Poseł oczekiwałby też wyjaśnień ze strony prezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Jarosław Kaczyński lubi siebie przedstawiać, i jego akolici tak go przedstawiają, jako człowieka, który rządzi Polską, wszystko ogrania. I jest pytanie, czy Jarosław Kaczyński  wiedział? Aprobował działania Kuchcińskiego? Czy marszałek robi, co chce? To znaczy, czy najważniejsi  ludzie w państwie korzystają z pieniędzy podatników bez wiedzy Jarosława Kaczyńskiego, czy Kaczyński dał im przyzwolenie, mówiąc: bawcie się Polską - podsumował Michał Kamiński w rozmowie z TOK FM. 

W najbliższy piątek (9 sierpnia) w Sejmie odbędzie się debata i głosowanie w sprawie złożonego przez PO wniosku o dymisję Marka Kuchcińskiego. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Co by było, gdyby marszałek był emirem Dubaju i miał 12 żon? Kamiński ironicznie o tłumaczeniach Kuchcińskiego
Zaloguj się
 • vriljager

  Oceniono 11 razy 9

  A co z nagraniem z podkarpackiej agencji towarzyskiej, w której Kuchciński miał korzystać z usług nieletniej prostytutki?

  Taśma z sejfu zginęła i po sprawie?

 • stenrw

  Oceniono 7 razy 7

  Oświadczam, że to oświadczenie [Kuchcińskiego] świadczy jedynie o bucie, pysze i chamstwie osoby pełniącej funkcję marszałka Sejmu.

 • forumforum101

  Oceniono 9 razy 7

  panie Mareczku kochany ! panie się nie boi , Partia i prezes za panem stoi

 • endrju1521

  Oceniono 10 razy 6

  Chciałbym znać podstawę prawną, na podstawie której

  "marszałek" wpłaca organizacji pozarządowej,

  ekwiwalent kosztów, za korzystanie z transportu rządowego ?

 • bamapo

  Oceniono 4 razy 4

  W przypadku tego ogrodnika bez wyższego wykształcenia znowu potwierdza się stara zasada: im większą miernotą jest pislamista tym większa buta i bardziej lepkie łapy.

 • artau

  Oceniono 4 razy 4

  Premier RP oszust podatkowy, skazany 2 krotnie kłamca, pupil obrońcy pedofila...
  Marszałek RP Złodziej i kłamca...
  Szef służb specjalnych skazany prawomocnie za nadużycie uprawnień, wbrew prawu "ułaskawiony"...
  Szeregowy poseł ob. Kaczyński, nieformalny prezes Polski, oszust podatkowy, złodziejski deweloper...
  Dymani Wyborcy czas skrócić wakacje. Dość tego Bizancjum za Nasze.

 • iskander36

  Oceniono 8 razy 4

  Dziwicie się, że fornal dostawszy władzę używa sobie i kradnie ? Chcieliście (nie pytam tylko tych, którzy głosowali na niego, ale także tych, którzy obrazili sie i nie poszli na wybory) , to macie. A teraz sobie wyobraźcie ilu fornali jest teraz u waładzy (pomijam samego Gnijącego Kierwnika Kleptokracji z Żoliborza). Powinni teraz wygrać wybory do Sejmu, przegrać do Senatu i przegrać prezydenckie. Nie będą wtedy ujadać, ze za ich czasów to był miód i mleko, a nowi nie potrafią rządzić. Kain miotałby się nie mogąc przepchnąć złodziejskich ustaw, a w końcu wylądowaliby wreszccie tam gdzie ich miejsce: w pierdlu lub na śmietniku. CHWD Dobrej Zmianie......

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 2

  stać kuchcika nawet na 30 żon ale po co mu ślub jak poleci sobie do Przemyśla odwiedzić swój ulubiony burdel a potem do Rzeszowa do drugiej agencji ze specjalnością małolatki.!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX