Oczkoś o tłumaczeniach Kuchcińskiego: Mowa ciała wskazywała, że gorącym żelazem pięty mu Jarosław przypalił

- Gdyby wypuścić na pasku [telewizyjnym - red.] treść tego, co było w myślach pana marszałka, to tam pewnie byłoby dużo słów na "k", "p" i tak dalej - powiedział w TOK FM dr Mirosław Oczkoś pytany o emocje, które dało się odczytać z mimiki Marka Kuchcińskiego, gdy tłumaczył się z samolotowych podróży.

Marek Kuchciński, po blisko dwóch tygodniach od wybuchu afery, osobiście zabrał głos w sprawie podróżowania rządowymi samolotami. - Loty do Rzeszowa, jak i na każde inne lotnisko, były związane z moją pracą. Mam świadomość, że liczba lotów była duża, ale wynikała głównie z modelu pracy, jaki przyjąłem - stwierdził. I przeprosił "tych, którzy poczuli się urażeni".

- Gdyby wypuścić na pasku [telewizyjnym - red.] treść tego, co było w głowie, w myślach, pana marszałka, to tam pewnie byłoby dużo tych słów na "k", "p" i tak dalej - powiedział w TOK FM dr Mirosław Oczkoś pytany o emocje, które dało się odczytać z mimiki Marka Kuchcińskiego na jego konferencji.  

Ekspert ds. wizerunku zauważył, że marszałek "miał wkurzoną minę". - Ewidentnie był przymuszony do tego [wystąpienia - red.] - ocenił. - Jego mowa ciała wskazywała, że po prostu gorącym żelazem pięty mu Jarosław [Kaczyński - red.] przypalił. Musiał przyjść i musiał się ukorzyć - dopowiedział gość Piotra Maślaka. Podkreślił też, że - jako odbiorca konferencji - poczuł się przez pana marszałka "olany".

- Niestety polscy politycy się nie nauczyli, że nie opłaca się kłamać w przestrzeni publicznej, bo kłamstwo ma krótkie nogi i wcześniej czy później wyjdzie - skomentował dr Oczkoś.

Wykaz lotów

Kilka godzin po wystąpieniu Marka Kuchcińskiego, Kancelaria Sejmu opublikowała wykaz podróży marszałka rządową maszyną. Od marca 2016 roku do 22 lipca tego roku to 85 lotów, przy czym 70 odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem. W wykazie znalazły się także informacje dotyczące liczby pasażerów na pokładzie, ale bez uwzględnienia nazwisk czy funkcji.  

Marszałek Kuchciński poinformował też, że raz rządowym samolotem leciała tylko jego żona. Polityk PiS-u zdecydował się, że w związku z tym wpłaci "28 tys. zł, na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych".

Czytaj także: "To jednak niespecjalnie zaangażowana forma przeprosin". Dr Flis o tłumaczeniach marszałka Kuchcińskiego"

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Mirosław Oczkoś komentuje konferencję Marka Kuchcińskiego
Zaloguj się
 • zorro318

  Oceniono 8 razy 6

  A wystarczylo "NIE KRASC" i wiekszosc konstytucyjna w zasiegu reki. Pokretne tlumaczenia Kuchcinskiego i inicjatywy prezesa legalizujace przekrety przydupasow tylko mobilizuja negatywny elektorat PiS i niezdecydowanych, a im wyzsza frekwencja, tym slabszy wynik PiS.
  Wiesci gminne i inne glosza, ze sprawa Kuchcinskiego to wierzcholek gory lodowej, prezes chce zmiana przepisow ratowac reszte towarzystwa uwiklana w podobne afery. Minister Zielinski juz czeka w kolejce.

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 3

  Nic się nie stało. Jeden lubi koty i zapewnia im komfortowe życie , inny lubi latać, następna gustuje w broszkach,kolejny zawodowo już sukienki na siebie wkłada i nie uważa tego za zboczenie ani żadną zarazę, z którą trzeba walczyć.... Ot, ludzkie zachowania. A że kosztowne? Nie szkodzi, bogatym krajem jesteśmy. A marszałek, jako ten doświadczony, po wyborach zasiądzie na czele komisji smoleńskiej (mimo obietnic jeszcze nie opublikowano ostatecznej wersji wydarzeń), po to pewnie zbierał doświadczenia w lataniu.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zauważyłem, żeby miał jakieś cierpienia. Zwyczajnie łgał dalej jak najęty czytając z kartki co mu ktoś napisał. Do tego czytał z lekkim dukaniem. Inna sprawa, że miliony, które wylatał to tylko wierzchołek góry lodowej. Latali tak samo jak on tym samym samolotem inni bonzowie PiS nie ponosząc żadnych kosztów podróży. Płacić za wszystko to ma ciemny lud.

 • forumforum101

  0

  Miejmy nadzieję że ze służbowOM kartOM płatniczOM jest wszystko OK ,

 • tomaselli

  Oceniono 5 razy -5

  175 lotow Tuska do Gdanska und zurück to jest dopiero temata ...Moze ktos policzy loty do Gdanska Borusewicza i napisze ksiazke pt. "Najdrozsze wyprowadzanie siusiu psa pana Senatora". Ciekawy temat prawda , lepszy od slynnych "Pamietnikow wampirow", akurat dopasowany do poziomu lewackiego elektoratu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX