Dolnośląski PiS na Twitterze porównuje polityków i dziennikarzy do ścieku. PO chce przeprosin

Politycy Platformy Obywatelskiej zażądali we wtorek przeprosin za "grafikę obrażającą i poniżającą wielu przedstawicieli naszego kraju", która została udostępniona na Twitterze przez dolnośląski PiS.

W poniedziałek w nocy, na oficjalnym profilu dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze udostępniono grafikę przedstawiającą ściek, a w nim pływających polityków i dziennikarzy. Na obrazku znaleźli się: były prezydent Bronisław Komorowski, byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz, szef PO Grzegorz Schetyna, unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, były lider Nowoczesnej Ryszard Petru, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" Tomasz Lis i były szef KOD Mateusz Kijowski.

Tweet został już usunięty z konta PiS na Dolnym Śląsku. W internecie zachowały się jednak jego "screeny".

PiS domaga się przeprosin

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła na konferencji prasowej, że ugrupowanie polityczne powinno odpowiadać za treści umieszczane na swoich oficjalnych stronach.

- Na Dolnym Śląsku pojawiła się grafika obrażająca i poniżająca wielu przedstawicieli naszego kraju. Jak partia, która nawołuje wszystkich do tego, żeby mówić odpowiednim językiem, toleruje na swojej stronie obrazki obrażające ważne osoby w naszym państwem, polskich obywateli? - pytała Kidawa-Błońska.

Posłanka PO-KO zaapelowała do przewodniczącej PiS we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej o jak najszybsze zamieszczenie przeprosin na stronie ugrupowania.

Były europoseł PO Piotr Borys zwracał uwagę, że z Dolnego Śląska pochodzą m.in. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński, szefowa MSWiA Elżbieta Witek, czy wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

- Żądamy jednoznacznego ustosunkowania się tych osób do tego, co zostało przedstawione w internecie. Nie możemy tolerować nawoływania do agresji przez partię rządzącą i dlatego prosimy wszystkie te osoby o jednoznaczne odcięcie się od tych treści, które zostały zamieszczone na oficjalnych kontach PiS - oświadczył Borys.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
PO chce przeprosin za grafikę udostępnioną na Twitterze przez dolnośląski PiS
Zaloguj się
 • gblo

  Oceniono 5 razy 1

  Pisowska sekta i ich sojusznicy w fioletowych sukienkach próbują chyba wywołać wojnę domową. Posuwają się do podłej agresji nasyconej nienawiścią do wszystkich, którym nie po drodze z nimi. Agresja słowna jest codziennością, fizyczna już występuje, oby nie skończyło się czymś gorszym. Nieodległa historia niczego tych podłych typów nie nauczyła.

 • teraz8

  Oceniono 3 razy 1

  Ci jeszcze pływają, pisowcy już dawno w mule dennym...

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy 1

  Politycy nie PiSowscy, ale ściek PiSowski....zalewa cały kraj, wszystkich nas utopi.

 • muzoman

  0

  Kampania na ostro, gnój jeden wielki nas czeka, żeby tylko nikt nie zginął.

 • rastablaster

  Oceniono 2 razy 0

  Korpomedia to szambo - śmierdzące szambo :)/

 • miw.d

  Oceniono 2 razy 0

  TRUDNO TO SKOMENTOWAĆ, brakuje słów. Pytanie do dolnośląskiego pisu: po co to robicie?

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -2

  Nic bardziej trafnego !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX