Nieoficjalnie: Zandberg "jedynką" Lewicy w Warszawie; wśród liderów list m.in. Senyszyn i Śmiszek

Według informacji PAP część "jedynek" - w tym dla Adriana Zandberga w stolicy, dla Joanny Senyszyn w Gdyni oraz dla Krzysztofa Śmiszka we Wrocławiu- została już potwierdzona w toku negocjacji między partnerami.

Rozmówcy PAP wskazują również, że lider SLD Włodzimierz Czarzasty może otrzymać "jedynkę" w Płocku - gdzie kandydował w poprzednich wyborach do Sejmu. Część rozmówców mówi też jednak, że w grę wchodzi jego start w Sosnowcu lub Poznaniu.

Wśród "pewniaków" do poprowadzenia list, rozmówcy PAP wymieniają również sekretarza generalnego Wiosny Krzysztofa Gawkowskiego, który miałby być liderem listy w okręgu bydgoskim, oraz innego przedstawiciela Wiosny, wywodzącego się ze środowiska Krytyki Politycznej socjologa Macieja Gdulę - ma on być "jedynką" w Krakowie; kandydat SLD na prezydenta Warszawy z ostatnich wyborów samorządowych Andrzej Rozenek ma z kolei znaleźć się na czele listy Lewicy w okręgu podwarszawskim.

Partnerzy lewicowego porozumienia ustalili również, że ze wszystkich 41 "jedynek" w kraju po ok. 40 proc. ma przypaść kandydatom zgłaszanym przez SLD i Wiosnę Roberta Biedronia, a ok. 20 proc. - kandydatom Lewicy Razem.

Według części rozmówców PAP, "jedynki" na listach Lewicy maj± ponadto otrzymać Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny z Lewicy Razem, którym przypaść miałyby odpowiednio okręgi: opolski i katowicki. Liderem listy w Wałbrzychu miałby zostać szef dolnośląskich struktur SLD, b. sekretarz generalny partii Marek Dyduch, a w Legnicy - b. posłanka Sojuszu Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Nazwiska wszystkich liderów list lewicowego komitetu (zajmujących miejsca od pierwszych do trzecich) mają najprawdopodobniej zostać oficjalnie zaprezentowane w przyszłym tygodniu. W kolejnym ogłoszone mają zostać pełne listy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Nieoficjalnie: Zandberg "jedynką" Lewicy w Warszawie; wśród liderów list m.in. Senyszyn i Śmiszek
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 3

  I co tutaj komentowac ?

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 2

  Życzę im jak najlepiej. Na pohybel nieformalnej klice POPiS !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  łał

 • muzoman

  Oceniono 5 razy 1

  Blade to albo wyblakłe.

 • spokojny4

  Oceniono 4 razy 0

  Polska racja stanu jest swieckie panstwo wolne od czarnej zarazy. TYLKO LEWICA

 • spokojny4

  Oceniono 4 razy 0

  SUPER- przynajmniej wiem na kogo zaglosuje- bo jesli chodzi o PO to glosujac na Piekarska z urny wyskoczyFabisiak.
  PO tylko od niechcenia skrytykowalo Jedraszewskiego, PO likwidowala fundusz koscielny .......zwiekszajac go o 20milionow. Zdrojewski zas tak nie kleczal przed klerem ze polozyl sie plackiem i wsparl SWiatynie Opatrznosci setkami milionow. POLACY musza sie wyzwolic z uscisku CZARNEJ ZARAZY-

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX