KPRM spełni prośbę byłej premier. Będzie wykaz podróży Beaty Szydło rządowymi samolotami

W połowie tygodnia mamy poznać wykaz lotów Beaty Szydło. To obietnica złożona przez szefa Kancelarii Premiera - Michała Dworczyka.

O publikację lotów poprosiła sama Beata Szydło, poinformowała o tym na Twitterze w miniony piątek (9 kwietnia). Dziś szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów zapowiedział, że wykaz powinien być przedstawiony w połowie tygodnia.

- Zbieramy dokumenty. Są ich setki - mówił w rozmowie z dziennikarzami min. Michał Dworczyk. - Niestety przez to, że do tej pory - od 2011 roku - odpowiedzialność za organizację lotów najważniejszych osób w państwie była rozmyta, to nie ma jednego miejsca, jednej listy, gdzie te wszystkie dane byłyby zgromadzone - tłumaczył. 

Dokumentacja dotycząca podróży Beaty Szydło to drugie zestawienie, jakie przygotowują urzędnicy z KPRM. W piątek opublikowano wykaz dotyczący lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Przez dwa lata, kiedy stoi na czele rządu, było takich podróży 207. W przypadku pięciu na pokładzie rządowej maszyny towarzyszyła Morawieckiemu rodzina: żona lub dzieci. 

- Za każdym razem było to w ramach oficjalnej delegacji. To znaczy charakter uroczystości bądź wydarzeń, na które udawał się pan premier, wymagał obecności tych osób na tych wydarzeniach - podkreślił min. Dworczyk. 

Publikowanie danych dotyczących podróży najważniejszych osób w państwie, to pokłosie afery dotyczącej licznych lotów Marka Kuchcińskiego. Choć sam zainteresowany oraz jego partyjni koledzy z Jarosławem Kaczyńskim na czele, utrzymywali, że nie doszło do złamania prawa, to Kuchciński nie jest już marszałkiem Sejmu. Sam podał się do dymisji, a na jego miejsce sejmowa większość wybrała Elżbietę Witek

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Będzie wykaz podróży Beaty Szydło rządowymi samolotami
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystkim, ktorym lazi lub wpadnie znow do lba glosowac na poko polecam na spokojnie przypomnienie sobie jak to bylo przed 2015 w zapomnianym dokumencie sekielskiego. Jest tam troche fragmentow majace uderzyc w PIS ale w zasadzie nic konkretnego natomiast sporo kawy na lawie pojawia sie w przypadku postkomuny.

  Https://www.youtube.com/watch?v=ZvkYG4syP9A

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 4 razy 0

  No proszę. Teraz odpowiedzialnego za loty nie ma. I nie można pociągnąć żadnego PiS-owca do odpowiedzialności karnej. Ale wcześniej to można było i znaleźli tego Arabskiego z PO zasądzając mu jakąś karę. To już nie państwo. To qvi pro qvo.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy -1

  Beatka tak sama z siebie kazała te loty liczyć czy może dostała polecenie, żeby średnią rządową zaniżyć? Może lepiej niech jej policzą, ile razy okrążyła kulę ziemską rządową limuzyną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX