Gerald Birgfellner będzie przesłuchany po raz siódmy. Tym razem nie musiał przyjeżdżać do Polski

Austriak Gerald Birgfellner twierdzi, że padł ofiarą oszustwa. Jego zdaniem prezes PiS odmówił wypłacenia mu pieniędzy za prace, które wykonał na rzecz spółki Srebrna. Biznesmen, od czasu powiadomienia prokuratury, będzie przesłuchiwany po raz siódmy. Jarosław Kaczyński nie został przez śledczych ani razu wezwany.

29 stycznia 2019 roku "Wyborcza" opublikowała  stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem. Austriacki biznesmen złożył zawiadomienie do prokuratury (pod koniec stycznia - red.) - utrzymuje, że został oszukany przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o prace przygotowawcze prowadzone przez Birgfellnera w sprawie budowy na warszawskiej Woli, przy ul. Srebrnej, wielkiego biurowca. 

Od tego czasu biznesmen był przesłuchany sześć razy. Dziś odbędzie się siódme przesłuchanie. Tym razem w Wiedniu.  

Wszystko odbywa się w ramach procedury postępowania sprawdzającego, choć zgodnie z obowiązującymi przepisami, prokuratura ma 30 dni od daty złożenia zawiadomienia, by wszcząć śledztwo.  

Do tej pory nie doszło też do wezwania na przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego, który zdaniem Geralda Birgfellnera dopuścił się oszustwa. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
"Taśmy Kaczyńskiego". Gerald Birgfellner przesłuchany po raz siódmy
Zaloguj się
  • rzydeta

    Oceniono 10 razy 4

    Ten Austryjak to ponoć jakiś pociotek żoliborskiego kurdupla? Tego samego kurdupla, który codziennie swoją szczerbatą mordę wyciera odmienianym przez wszystkie przypadki słowem "rodzina"? Przypomina się piosenka śp. Grzesiuka "Grunt to rodzinka". Takie same standardy - tam siostrzeniec "rąbnął wuja w głowę, więc przyjechało pogotowie, a ja nie stałem tak jak głaz, jeno braciszka w mordę raz", tutaj - brat rozmyślnie wysłany na śmierć do Smoleńska, siostrzenica sama już nie wie, kto jest jej mężem i z kim ma którego bachora, teraz wydymany na kasie austriacki pociotek... Grunt to rodzinka. Zwłaszcza latająca rządowymi samolotami.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 7 razy -3

    Warto w tym miejscu poinformowac, iz kilka panstw NATO zerwalo w trybie pilnym wspolprace z austriackim wywiadem. Miedzy innymi Holandia oodciela wszelkie powiazania z instytucja wyraznie zinfiltrowana przez wywiad panstwa trzeciego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX