Adam Bodnar na prezydenta? Opozycja poszukuje najmocniejszego rywala dla Andrzeja Dudy

Rafał Trzaskowski cieszy się największym poparciem badanych jako kandydat PO na prezydenta - wynika z badania Ariadna dla "Wprost". Ale tygodnik informuje, że "czarnym koniem wewnątrzpartyjnych przymiarek do wyborów prezydenckich może się okazać RPO Adam Bodnar".

Portal Wprost.pl relacjonuje badanie, jakie dla tygodnika przeprowadzono na panelu Ariadna na grupie 1056 osób powyżej 18 roku życia. Respondentów zapytano, czy ich zdaniem "Donald Tusk wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich". Z ankiety wynika, że "według 59.9 proc. badanych, Donald Tusk nie wystartuje" w tym politycznym wyścigu. "Przeciwne zdanie ma jedynie 40.7 proc. ankietowanych" - czytamy.

Respondentów zapytano również, czy jeśli Donald Tusk nie wystartuje, kto byłby najlepszym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Z badań wynika, że największym poparciem cieszy się prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski (16.2 proc.). Znacząco mniejszą popularnością cieszą się prezydent Gdańska -  Aleksandra Dulkiewicz (6.1 proc.), europoseł Bartosz Arłukowicz (5.8 proc.) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (5.4 proc.).

Według ustaleń Wprost.pl "czarnym koniem wewnątrzpartyjnych przymiarek do wyborów prezydenckich może się okazać Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich". Pomysł miał się pojawić w Platformie Obywatelskiej już jakiś czas temu. Wedle wewnątrzpartyjnych spekulacji Bodnar mógłby być kandydatem całej opozycji. 

Te spekulacje zdementowało biuro RPO. -  Kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich kończy się we wrześniu 2020 r.; Adam Bodnar nie zamierza kandydować w żadnych wyborach - powiedział PAP Łukasz Starzewski z Biura RPO.

Na razie najpewniejszym kandydatem - prócz Andrzeja Dudy - do startu w przyszłorocznych wyborach wydaje się Robert Biedroń

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Adam Bodnar na prezydenta?
Zaloguj się
 • vonviesel

  Oceniono 1 raz 1

  Świetny kandydat. Już czekam na debatę z Dudą. To będzie nokaut absolutny.

 • matts06

  Oceniono 3 razy 1

  Myślę, że jest to na dzień dzisiejszy jedyna kandydatura z liberalnej strony jaką mógłbym poprzeć jako lewicowiec. Tusk, Trzaskowski, to nie moja bajka i zagłosowałbym tylko w ostateczności, na Bodnara na dzień dzisiejszy myślę, że mógłbym zagłosować.

 • ehi

  Oceniono 1 raz 1

  BRAWO!!! Adam Bodnar nie przyniesie Polsce wstydu. A moze zapanuje troche spokoju i porzadku w tym kraju. Trzymam bardzo mocno kciuki!

 • irenevonbrick

  0

  Wole dyktaturę PIS niż LGBT

 • zorro318

  0

  Bardzo mi sie ten pomysl podoba, potrzebny jest doswiadczony, rozgarniety "fachowiec", prawnik, spoza partyjnych ukladow i mozliwy do zaakceptowania przez cala opozycje i niezdecydowanych.

 • ehi

  Oceniono 4 razy -2

  Robert Biedron gra tylko na siebie. To narcystyczny charakter.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX