Poseł PSL o sojuszu z Kukizem: Gdyby nie było tak dobrze, to nie byłoby takiego wycia w mediach publicznych

Piotr Zgorzelski z PSL zachwalał w TOK FM wyborcze porozumienie ludowców z Kukiz'15. - Paweł Kukiz chciałby rozbetonować polską scenę polityczną i znalazł dobrego partnera w postaci PSL - przekonywał.

PSL i ugrupowanie Kukiz'15 razem w wyborach do Sejmu w ramach Koalicji Polskiej. - Tak naprawdę Paweł Kukiz jest wierny temu, co mówi, pewnie od 20 lat. Za opinię o PSL przeprosił (Kukiz nazwał kiedyś ludowców "organizacją przestępczą" - red.). Chciałby rozbetonować polską scenę polityczną i myślę, że znalazł dobrego partnera w postaci PSL - mówił w Poranku Radia TOK FM poseł ludowców Piotr Zgorzelski. Jak dodał, Polacy nie muszą być "skazani na PiS i PO oraz wybór mniejszego zła". - Okazało się, że z jednej strony najstarsza partia na scenie politycznej PSL i Kukiz'15 - ugrupowanie antysystemowe - są w stanie się dogadać po to, by zmienić polską politykę - podkreślał gość Jana Wróbla.

Zgorzelski przekonywał, że projekt PSL i Kukiz'15 może uzyskać jesienią dobry wynik wyborczy. - Cieszy mnie, że bardzo popularny jest Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz, lokomotywy naszego projektu.  Dzięki temu będziemy mogli uzyskać dobry wynik - mówił. 

Zdaniem posła PSL sondaże (jeden z ostatnich dawał Koalicji Polskiej 6,5 procent) w tej chwili nie badają opinii społecznych, "tylko je kształtują w ramach tzw. społecznego dowodu słuszności". - Gdyby uśrednić wyniki tych badań, to ten projekt, który ma dopiero kilkanaście dni, już jest usadowiony na poziomie od 8 do 10 procent poparcia. I dlatego jest takie wycie w mediach publicznych. Bo gdyby nie było tak dobrze, to pies z kulawą nogą by o nas nie powiedział - podsumował Zgorzelski. 

Słuszne pomysły Pawła Kukiza

Poseł PSL zachwalał postulat Pawła Kukiza o wprowadzeniu ordynacji mieszanej w wyborach do Sejmu. - Jeśli obywatel będzie miał możliwość oddania dwóch głosów, jednego na partię, której poglądy są mu bliskiej a drugiego na człowieka, którego zna, to taka ordynacja będzie dobra dla demokracji. PiS rządzi nie dlatego, że wygrał mocno. Zwyciężyli, bo w 2015 roku zmarnowano bardzo dużą liczbą głosów. Do Sejmu nie weszły SLD czy Korwin. Ten błąd wynikający z ordynacji wyborczej należy poprawić, żeby głosy ludzi nie szły do kosza - przekonywał Zgorzelski.

Jak dodał, taka zmiana spowoduje brak "spadochroniarzy", czyli polityków niezwiązanych z danym regionem, których partia wystawia na czele list. - Dobrze by było, żeby na jedynkach nie byli ludzie, którzy kompletnie nie mają nic wspólnego z danym okręgiem. Może tylko tyle, że zawisną ich banery. A potem znikną na cztery lata. Ordynacja mieszana, którą proponuje Paweł Kukiz, to wyklucza - wyjaśniał poseł PSL. 

Jego zdaniem "na opozycji nie ma przeciwników i wrogów". - Jesteśmy tylko konkurentami, jeśli chodzi o programy. Koniec Koalicji Europejskiej tylko i wyłącznie przyczyni się do tego, że PiS nie będzie rządził w kolejnej kadencji. Nie wygraliśmy w najłatwiejszych wyborach z punktu widzenia opozycji. Dla wyborców ten patchwork ideologiczny, który zaproponowaliśmy, był nie do przyjęcia - komentował poseł PSL.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
Piotr Zgorzelski z PSL w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 16 razy 14

  "...Paweł Kukiz chciałby rozbetonować polską scenę polityczną i znalazł dobrego partnera w postaci PSL..." bo, jak wiadomo, do "rozbetonowywania" najlepszy jest PSL, ze swoją świeżością i nową jakością.
  Bo w PSLu nie ma ani grama betonu, jest wyłącznie gleba ojczysta piątej klasy.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 6

  A wszystko to dla idei.

 • a.s.101

  Oceniono 5 razy 3

  Obawiam się, że panowie Zgorzelski, Kosiniak_Kamysz, Kukiz et consortes będą musieli po wyborach szukać sobie prawdziwej pracy. A PiS tylko podpuszcza tą całą nieudolną opozycję do dalszego rozbicia.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 7 razy 3

  PSL to najgorsza ciemnota wsiokowa trzymajaca sie dzieki nepotyzmowi i kolesiostwu poparta buraczanym kosciolkiem. Oczywiscie ze dogaduja sie z poybmi od Kukiza. Jedni nie rozumieja o czym drudzy pieprza ale laczy ich wspolna platforma - niedzielna manifa w kosciolku.

 • qawsedrftg

  Oceniono 4 razy 2

  Suweren jest tak tępy i ciemny, że trzeba go zastąpić nowym. Nie zrzędzić i jęczeć, ale działać. Tak się to robi w nowoczesnych demokracjach. Tu na zdjęciu koncepcja nowego suwerena:

  www welt.de/politik/article198421803/Seenotretter-Die-Ocean-Viking-nimmt-bei-kritischer-Rettung-105-Migranten-auf.html

  Miły, kształcony doprowadzi nas do tęczowego raju.

 • el.pistolero

  Oceniono 6 razy 2

  A jeszcze nie tak dawno...

  "Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowuje pozew sądowy przeciwko Pawłowi Kukizowi. To reakcja na brak przeprosin za nazwanie tej partii zorganizowaną grupą przestępczą. Jakub Stefaniak, rzecznik klubu PSL powiedział IAR, że za kilka dni pozew będzie gotowy - w tej chwili pracują nad nim prawnicy".

 • ryslew2061

  Oceniono 6 razy 2

  8-10%? Zgorzelski, twoje picie, twoja sprawa, ale do radia nawalony nie przychodź, bo to olewanie słuchaczy.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz 1

  Razem pojda na dno !

 • kkrispl

  Oceniono 5 razy 1

  Panowie, przykro to stwierdzić ale jeśli jakimkolwiek sposobem uda się wam osiągnąć 5%, przy tak egzotycznej koalicji, to naprawdę będzie cud....
  Nie zdziwię się, jeśli wyborcy PSL pójdą w pis--du lub w inna stronę, po nazywaniu ich przez Kukiza mafią...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX