Jerzy Wenderlich: Trzeba zatrzymać drożyznę, Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS

- Trzeba zatrzymać drożyznę artykułów żywnościowych, Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS, przerażający jest też dostęp do służby zdrowia i lekarstw - przekonywał Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w Poranku Radia TOK FM.

- Tak kandyduję do Senatu, z Włocławka. Senat to taka konkurencja, gdzie każdy się może zgłosić. Jako kandydat Lewicy będę popierany przez inne ugrupowania koalicyjne, chciałbym wierzyć, że również przez KO i PSL - powiedział Jerzy Wenderlich na antenie TOK FM. Dodał, że o mandaty senackie powinny ubiegać się "postaci z takim doświadczeniem jak jego". Oraz, że on sam dobrze zna się na tworzeniu ustaw, umie na nie spoglądać z dystansu, a to jest ważne w Senacie

- Jestem człowiekiem dużej wiary i ufności i uważam, że to co korzystne dla Polski i Polaków stanie się wkrótce - ocenił. Wenderlich dodał, że do Sejmu i Senatu należy "przywrócić dobre ustawy i rozmowy o nich".- Senat jest w tej kadencji jakoś uśpiony, nie potrafi recenzować prawa tworzonego dziś na kolanie. Senat powinien przeglądać te ustawy, pełnić rolę koła ratunkowego i platformy zreflektowania się nad tym, czy to prawo nie powinno być lepsze - przekonywał gość Poranka.

Za rządów PiS Polacy gorzej się odżywiają

Jerzy Wenderlich stwierdził również, że dzisiejsza rzeczywistość w Polsce jest "skrzecząca". - Mamy drożyznę, zaczęła pierwszy raz po transformacji spadać średnia długość życia Polaków - wyliczał. Podkreślał, że spada dzietność, a wskaźnik umieralności jest większy niż narodzin. 

Maciej Głogowski, prowadzący audycję dopytywał, czy ma pomysł, jak tę tendencję zmienić.- Trzeba zatrzymać drożyznę artykułów żywnościowych, Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS, przerażający jest też dostęp do służby zdrowia i lekarstw, od długiego czasu jakość żywności jest przerażająca. Rządzący chcą kontrolować, podsłuchiwać a nie potrafią zadbać o żywność - przekonywał Jerzy Wenderlich. 

Maciej Głogowski poruszył też temat lotów marszałka Kuchcińskiego. Polityk SLD powiedział, że nie pamięta, żeby kiedykolwiek "marszałkowie latali z teściowymi i kuzynami". - Te loty marszałka to jest wierzchołek góry lodowej, państwa, które służy partii. Trzeba przywrócić stan mentalny taki, że politycy zaczną myśleć o wspólnocie - stwierdził.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (72)
Jerzy Wenderlich: Trzeba zatrzymać drożyznę, Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS
Zaloguj się
 • mireczekb

  Oceniono 12 razy 6

  Ha ha ha ... pokręciło marszałka.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 12 razy 6

  Mniej jedzą ale więcej piją, tylko czemu wkoło tyle osób z nadwagą i grubych. Dużo też jest grubych dzieci. Ludzie za dużo jedzą jedzenia śmieciowego ale to nie z biedy a raczej złe nawyki w domu i szkole. Widziałam w Bystrej grupę kolonijną w sklepie "Biedronka". Dzieci były z wychowawczynią. Wszyscy wychodzili z reklamówkami pełnymi słodyczy. Pani miała dwie pełne torby rozmaitości. Nie były to owoce ani woda mineralna a jakieś chipsy, ciastka, napoje.

 • chlopzlasu

  Oceniono 3 razy 3

  Generalnie ten pan ma rację. Niemniej gdy przedstawiciele post PZProwskiej lewicy mówią takie rzeczy, to odczuwam dysonans. Przecież to oni byli kiedyś mistrzami oddawania państwa na usługi partii.

 • tomaselli

  Oceniono 21 razy 3

  Zaprawde, wzruszylem sie do lez czytajac te slowa. Gdy dzieci chodzily do szkoly glodne i wyrywaly sobie bulki lub byly dyskryminowane , gdy podawano im darmowe posilki na plastikowych talerzach to SLD byl slepy. O dekretach Millera , ktore umozliwily wyrzucanie ludzi na bruk, nie bede juz sie rozpisywal.

 • patriot.wr

  Oceniono 6 razy 2

  Co wy towarzyszu ......olicie?!

 • kirdan1

  Oceniono 10 razy 2

  Nawet nie ma co tego komentować - komuch zawsze pozostanie komuchem. Nawet jak jest teraz nasz - na przykład Piotrowicz (dlatego prezes ma na niego oko cały czas).

 • w11mil

  Oceniono 10 razy 2

  Koniecznie trzeba poinformować o tym Polaków!

 • miruna1

  Oceniono 10 razy 2

  Czyli Polacy z głodu powinni głosować na POKO ale jeszcze bardziej popierają PIS niż 4 lata temu. Więcej takich matołów A PIS dobije do 50%.

 • lukki69

  Oceniono 18 razy 2

  Mam wrażenie że Czerska i opozycja zaczyna szczerze wierzyć w swoją propagandę...:)
  Lewica to zawsze i wszędzie obłuda a potem śmierć i zniszczenie
  Marksizm wygenerował już kilkaset milionów ofiar cywilnych od Francji po Chiny i Koree Północną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX