Służbowe podróże Mateusza Morawieckiego. Premier latał m.in. do swojego domu nad morzem

"Premier Mateusz Morawiecki w trakcie 20 miesięcy swojego urzędowania odbył ponad 200 lotów, uczestnicząc w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Szef rządu często podróżuje do Gdańska. Także dlatego, że ma dom w nadbałtyckich Dębkach.

"Najważniejsze dla dobra państwa nie jest to, ile lotów dany polityk odbywa, ale jaki jest ich cel i z czego wynika intensywność odwiedzania kolejnych miejsc w Polsce" - napisano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu. 

Jak wyliczono, premier Mateusz Morawiecki "w trakcie 20 miesięcy swojego urzędowania w gmachu przy Al. Ujazdowskich, odbył ponad 200 lotów, uczestnicząc w tym samym czasie w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami". Zgodnie z informacjami CIR, prawie co szóste takie wydarzenie odbyło się poza granicami Polski.

Centrum Informacyjnego Rządu zwraca uwagę, że w przypadku podróży Mateusza Morawieckiego trudno odnaleźć miasto, do którego premier latałby szczególnie często. Dla porównania autorzy komunikatu wybrali dwie inne osoby: byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który najczęściej podróżował do Rzeszowa i - co zgodne jest z taktyką strony rządzącej - Donalda Tuska, który za czasów bycia premierem często latał do i z Gdańska. 

Autorzy komunikatu podkreślają, że loty Mateusza Morawieckiego obejmują praktycznie całą Polskę. 

Do Krakowa. Do Gdańska, bo bliżej do domu

"W mediach przetoczyła się także dyskusja na temat częstej obecności premiera w Krakowie - każdego 18. dnia miesiąca, upamiętniające śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Premier Morawiecki reprezentuje podczas uroczystości na Wawelu Radę Ministrów" - poinformowało CIR.

Jak wyjaśniono, oprócz wizyt na Wawelu, premier Morawiecki przy okazji większości takich wizyt w Małopolsce, odbył serię spotkań oficjalnych, m.in. odwiedził Krakowski Park Technologiczny, spotkał się z żołnierzami na lotnisku Kraków-Balice czy uczestniczył w wigilii dla seniorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

"Media interesują także loty premiera do Gdańska. W ostatnich miesiącach premier brał tam udział m.in. w pikniku z okazji wprowadzenia 500+ na każde dziecko w gminie Szemud, II Forum Wizja Rozwoju czy uroczystościach organizowanych z okazji 30. rocznicy 4 czerwca. Premier jest także właścicielem domu w Dębkach, co powoduje, że w niektórych przypadkach po wykonaniu obowiązków służbowych na Pomorzu w okresie letnim, spędza tam czas" - podsumowało CIR.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Loty premiera. Mateusz Morawiecki latał do swojego domu w Dębkach
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 2

  Każdego 18 premier lata do Krakowa, bo Warszawa była niegodna przyjąć szczątki swojego byłego prezydenta i prezydenta kraju, urzędującego było nie było w stolicy. Czyżby prezes nie chciał tych najbliższych szczątków zbyt blisko siebie?

 • maaac

  Oceniono 5 razy 1

  Nieprawda pan premier latał do Krakowa by być bliżej swoich ukochanych Katowic! O!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -2

  Polceam tym ktorzy sadza ze wiara to domena ludzi prymitywnych. Przypominam wiara to cecha ludzi szlachetnych i madrych.
  Https://www.youtube.com/watch?v=t9E6FSTQ3AM

 • tomaselli

  Oceniono 3 razy -3

  Jezeli opozycja ma nadzieje , ze "lotami" uda im sie wygrac wybory, to bardzo sie myli. Efekt bedzie odwrotny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX