Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację. Powodem wybory parlamentarne

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z piastowania stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Jak informuje PAP, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z powodu startu w wyborach. 

"Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji" - napisał Krzysztof Kwiatkowski w specjalnym oświadczeniu. Jak dodał, decyzja związana jest z tym, z chęcią pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców, których już wcześniej reprezentowałem w parlamencie".

Krzysztof Kwiatkowski, który w przeszłości był m.in. ministrem sprawiedliwości, został powołany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli 26 lipca 2013 roku.

Kto nowym prezesem NIK-u? Minister finansów z największymi szansami 

Kadencja obecnego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego wygasa 27 sierpnia, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie on pełnić funkcję do momentu wyboru następcy. Kandydatów na szefa NIK można zgłaszać do 28 lipca.

Jak mówił pod koniec lipca wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki - największe szanse, by być  kandydatem PiS na nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli, ma obecny szef MF Marian Banaś. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację z powodu startu w wyborach
Zaloguj się
 • tower7

  Oceniono 5 razy 1

  Może dać to stanowisko dla Ziobera? Jest już prokuratorem, posłem, ministrem, to jeszcze szefem nik i właścicielem gazety, a będzie komplet

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  Suma wszystkich zer.

 • ehi

  Oceniono 4 razy 0

  Wielka szkoda!!! Ale i rewelacyjna decyzja!!! Gdybym byla z Lodzi w wyborach parlamentarnych glosowalabym na pana Kwiatkowskiego nawet gdyby byl 2165 na liscie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX