Sprawa Piebiaka. Sędziowie z Iustitii domagają się powołania komisji śledczej i odpolitycznienia prokuratury

Sędziowie ze stowarzyszenia Iustitia chcą powołania komisji śledczej w sprawie informacji na temat kontaktów byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebieka z internetową hejterką, która koordynowała akcje internetowych ataków ma krytyków "dobrej zmiany".

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia w przyjętej w środę uchwale zażądało powołania przez Sejm RP komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. Iustitia domaga się także m.in. ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

W opinii sędziów z Iustitii, akcja dyskredytowania krytycznych wobec rządzących osób, to sytuacja bez precedensu i nie mieści się w standardach państwa prawa. - Dymisja wiceministra Łukasza Piebieka nie kończy sprawy, bo nie wiadomo, kto był szefem w ujawnionej korespondencji - mówiła na specjalnie zwołanej konferencji Marta Kożuchowska-Warywoda.

Przypomnijmy, to członkowie sędziowskiego stowarzyszenia - m.in. prezes organizacji Krystian Markiewicz - znaleźli się wśród atakowanych w ramach akcji, za którą miał stać Łukasz Piebiak. 

Sędziów wspierają prokuratorzy ze stowarzyszenia Lex Super Omnia. - Na przykładzie tej sprawy widzimy, że prokuratura nie działa, w sytuacji, gdy doszło do zorganizowanych działań o charakterze chuligańskim popełnionych przez funkcjonariuszy Ministerstwa Sprawiedliwości, na szkodę sędziów. Jesteśmy za tym, by prokuratorzy stali się funkcjonariuszami niezależnymi  od polityków - mówił szef stowarzyszenia Krzysztof Parchimowicz. 

Przypomnijmy, że warszawska prokuratura zaczęła postępowanie sprawdzające w sprawie informacji ujawnionych przez Onet.pl. Jak ustalił portal, internetowa hejterka Emilia m.in. szkalowała w mediach społecznościowych sędziów, którzy krytykowali zmiany wprowadzane przez rząd PiS, a działalność miała prowadzić za wiedzą i zgodą wiceszefa MS Łukasza Piebiaka. To nie jedyna osoba z resortu, która mogła być zamieszana w tę sprawę. 

Jak relacjonują pełnomocnicy kobiety, była ona wynagradzana "pod stołem" za swoją działalność. Teraz Emilia musi się ukrywać, bo otrzymuje groźby. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Sprawa Piebiaka. Sędziowie z Iustitii domagają się powołania komisji śledczej
Zaloguj się
 • tomaselli

  0

  A ja sie domagam usuniecia wszystkich sedziow i rozbicia ukladu pomagdalenkowego. Zeby cos mialo urosnac, to trzeba wpierw "zaorac" ten ugor !

 • getz54

  Oceniono 3 razy -3

  Zły czas na domaganie się komisji śledczej. Najwcześniej będzie to mozliwe w I kwartale 2020r. pod warunkiem uzyskania dobrego wyniku wyborczego, a więc tez przed kolejnymi wyborami. Państwo od pazdziernika 2015r. jest sparalizowane. Ten paraliz dotknął najbardziej wrazliwych obszarów funkcjonowania państwa. Wymiaru sprawiedliwości, słuzby zdrowia, organizacji pozarządowych, oświaty, ochrony środowiska, budowania silnej pozycji w Unii Europejskiej. W jedności siła, jak mówili starzy Indianie. Iustitia, Themis, powinny połączyc siły z Lex super omnia, eliminowac ze swojego grona ,,trędowatych,, karierowiczów łamiących prawo i uchwalających ustawy
  niezgodne z polską konstytucją. Bojkotowac decyzje przełozonych ograniczających niezawisłośc sędziowską i naruszające trójpodział władzy. Codziennie domagac się dymisji towarzysza Jezowa-Ziobry, az do skutku. Za dwa miesiące wybory, udało się z Kuchcińskim, Piebiakiem, Iwańskim, uda się z Ziobrą, on i tak jest juz do odstrzału po nowelizacji ustawy o IPN. Piebiak i Iwański są jak kolejne kwoty pieniędzy zgłaszane przez Kuchcińskiego do zapłacenia za loty do agencji na Podkarpaciu, wszystko zeby zeby uspokoic plebs i uniknąc dymisj. Nie udało się.
  Ale jak sędziowie, ich zony, ich dorosłe dzieci, i przyjaciele. Nauczyciele ze swoimi rodzinami, lekarze, pracownicy medyczni, samorządowcy, itd. zagłosują przeciwko bolszewikom, wierzę, ze będzie mozliwe po wyborach powołanie kilku komisji śledczych pozwalających na naprawę Rzeczpospolitej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX