Sondaż po aferze Piebiaka. PiS z wyraźnym spadkiem

Poparcie dla PiS spadło i wynosi 39 procent - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. W poprzednim, przeprowadzonym miesiąc temu badaniu partia rządząca miała 5 punktów procentowych więcej.

Nowy sondaż przeprowadzono już po wybuchu afery wiceministra Piebiaka, który miał stać za nagonką na sędziów krytycznych wobec "dobrej zmiany" w sądownictwie.

Respondentów pytano o to, na kogo oddaliby swój głos w wyborach parlamentarnych, gdyby te odbyły się w najbliższym czasie.

39 procent z nich zadeklarowało, że oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość.

To spadek o 5 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego badania Kantar z 13 sierpnia, kiedy w mediach głośno było o lotach byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. 

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), zyskała względem poprzedniego badania 3 punkty procentowe. Wybrałoby ją 30 procent respondentów. 

Trzecie miejsce należy do Lewicy (SLD, Wiosny i Razem), która w badaniu uzyskała 11 procent głosów. 

Listę ugrupowań, które zgodnie z sondażem dostałyby się do Sejmu zamykają Koalicja Polska, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe połączone z częścią posłów z klubu Kukiz'15 i Konfederacja (KORWiN i Ruch Narodowy). Oba uzyskały wynik 6 procent. 

Sondaż przeprowadzono 22 sierpnia na próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat.

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Sondaż po aferze Piebiaka. PiS z wyraźnym spadkiem
Zaloguj się
 • zorro318

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wiem, co gorsze, PiS samodzielnie u zloba(malo prawdopodobne), czy w sojuszu z PSL-Kukiz lub co najgorsze PiS plus Korwin z narodowcami.Bez wzgledu kto sonduje i kiedy PiSowi trzeba w kazdym wypadku odliczyc 1-2%, sa to osoby zastraszone, nie wierzace w anonimowosc sondazy. Wystarczy byc zatrudnionym w panstwowej instytucji lub samorzadowej opanowanej przez PiS, badz tez miec jakas sprawe do zalatwienie w urzedzie, swoje prawdziwe preferencje moga ujawnic anonimowo w dniu wyborow, znam takie przypadki.
  Na szczescie dla prezesa i jego przydupasow za przeciwnika ma Schetyne, ktory co i raz glupim posunieciem
  zmniejsza szanse wyborcze PO-KO; ten niedawno umiescil na warszawskiej liscie skonczona idiotke bez jakichkolwiek kwalifikacji merytorycznych, pomijam tutaj kwestie manier i gustu, te sprawy w Sejmie nie maja znaczenia. jak rowniez jej poprzedni rezultat wyborczy - 627 co byloby kiepskim wynikiem nawet w glosowaniu na radnego sredniej wielkosci gminy.
  P.S. Ktos musi bardzo te pania bardzo lansowac i, oby, dwa dni przed wyborami nie okazalo sie, ze bylo "buzi, dupci"
  za miejsce na liscie czyli afera seksualna.
  Prezes i spolka nie siedza przeciez z zalozonymi rekoma i szukaja hakow,afera seksualna wykonczyli zreszta w ten sposob Leppera i kilku prominentow Samoobrony

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  TVNazi24 uwielbiam te stacje choc ostatni raz mialdm z nia kntakt wzrokowy w 95 lub 96.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX