Pełnomocniczka Emilii: w skład "Kasty" wchodziło co najmniej 12 sędziów

W skład grupy "Kasta" która na komunikatorze WhatsApp miała planować akcje oczerniania sędziów sprzeciwiających się władzy, wchodziło co najmniej 12 sędziów - mówiła w rozmowie z TOK FM jedna z pełnomocniczek internetowej hejterki Emilii, zamieszanej w całą sprawę.

Jak dowiedział się nasz reporter, w następnych dniach mamy poznać kolejne osoby zamieszane w sprawę i wątki tej afery w ministerstwie sprawiedliwości.

W poniedziałek portal Onet.pl opisał kontakt, który w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak utrzymywał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" prof. Krystiana Markiewicza. Z informacji Onetu wynika, że w proceder zamieszani mieli być też inni sędziowie. Portal opublikował screeny z komunikatora, na którym mieli się konsultować.

Informacje o tym, co miało dziać się się na whatsappowej grupie, pochodzą od jednego z jej uczestników, sędziego.  - Internautka Emilia otrzymała zapisy rozmów w formie zrzutów ekranu - mówi jej pełnomocniczka mecenas Magdalena Matusiak Frącczak. Jak tłumaczy,w sprawę zamieszanych ma być więcej osób. 

- Mówi się, właśnie jest to analizowane, że to będzie co najmniej 12 osób - dodaje.

Opinia publiczna pozna kolejne informacje

I tylko prokuratura mogłaby teraz wykazać, czy osób zamieszanych w sprawę nie było więcej. Jeden z tych, którzy mieli brać udział w dyskusjach grupy, to sędzia Jarosław Dudzicz z Krajowej Rady Sądownictwa, który dziś na antenie TOK FM prezentował stanowisko “nie zaprzeczam, nie potwierdzam”.

- Nie chcę się co do tego na tym etapie wypowiadać ani ustosunkowywać. Cokolwiek bym nie powiedział w tej sprawie, spotyka się to z rosnącą, wzmagającą się jeszcze falą hejtu - stwierdził sędzia w audycji Światopodgląd

Wody w usta nabierają też inni, którzy mieli pojawić się w opublikowanych materiałach.

Pełnomocniczka Emilii twierdzi, że kolejne informacje niebawem będą zaprezentowane opinii publicznej i przyznaje, że materiał jest tak duży, że do tej pory nie udało się jeszcze dokładnie przeanalizować wszystkiego.

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (111)
Pełnomocniczka Emilii: w skład 'Kasty' wchodziło co najmniej 12 sędziów
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 26 razy 18

  Czy jest Pan świnią Panie sędzio? Nie zaprzeczam nie potwierdzam.

 • berek-oberek

  Oceniono 22 razy 14

  Ależ Polacy, nic się nie stało, to tylko osobiste rozgrywki pomiędzy sędziami. A tak w ogóle to jedynie potwierdza naszą diagnozę co do stopnia destrukcji moralnej kasty sędziowskiej. Przekaz dnia.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 18 razy 10

  PODLA ZMIANA w akcji

 • jackblack52

  Oceniono 23 razy 9

  Teraz wiemy, dlaczego komputer Ziobry "popełnił samobójstwo" w 2007r., gdy stracili władzę.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 21 razy 9

  Ja już nic nie wiem, to gdzie ta kasta? U Ziobry? To on zwalcza kasty czy je buduje?

 • tomtg123

  Oceniono 11 razy 7

  Czy Ziobro też jest policzony w tej parszywej dwunastce ? Poiebiak mówił, że informuje "szefa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX