Sztab kryzysowy u premiera ws. awarii w "Czajce". Dworczyk apeluje o "elementarną przyzwoitość"

Premier Mateusz Morawiecki na godz. 19 zwołał sztab kryzysowy w KPRM - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Wezmą w nim udział m.in. ministrowie: środowiska - Henryk Kowalczyk, obrony narodowej - Mariusz Błaszczak i zdrowia - Łukasz Szumowski.

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów, przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Wówczas nieczystości skierowano do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę. O awarii władze Warszawy powiadomiły mieszkańców w środę. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział dziś (w czwartek), że naprawa "może potrwać dłużej niż kilka dni". 

Tymczasem na czwartek na godzinę 19 premier Mateusz Morawiecki zwołał sztab kryzysowy w KPRM w związku z awarią w Warszawie kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka". 

Jak mówił szef KPRM Michał Dworczyk, udział w nim wezmą: minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. 

Dworczyk przypomniał, że w środę rząd zaproponował pomoc w związku z awarią. - Wczoraj publicznie informował o tym minister (obrony narodowej) Mariusz Błaszczak, służby odległe ministerstwu środowiska monitorują jakość wody od Warszawy do ujścia Wisły. Zwołano posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego w Płocku z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, wojewody, oraz służb podległych, zajmujących się stanem wody i ewentualnymi zagrożeniami - wskazywał szef KPRM.  

Zaapelował do lidera PO Grzegorza Schetyny i prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o "elementarną przyzwoitość". - Rząd chce pomagać i namawiamy, żeby nie odtrącać tej wyciągniętej ręki, tylko dlatego, że wyciąga ją rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział minister.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Będzie sztab kryzysowy u premiera ws. awarii w "Czajce". Dworczyk apeluje do Schetyna i Trzaskowskiego o "elementarną przyzwoitość"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  OSTRZEGAM ! ! ! !

  To przygotowania rządu, do wprowadzenia

  zarządu komisarycznego w Warszawie !

  ( bo samorząd sobie nie radzi )

 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ogłoszono już stan wojenny i powszechną mobilizację?

 • miw.d

  0

  "elementarną przyzwoitość" to cecha naczelna pisu i kartofla. Koń na przykład z Janowa Podlaskiego by się
  uśmiał i byłby to śmiech przez łzy.
  Pozdrawiam wszystkie roześmiane konie.

 • gblo

  Oceniono 2 razy 0

  Dworczyk mówi o elementarnej przyzwoitości , ale kabareciarz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX