Lider Obywateli RP o "politycznym deal'u" między Schetyną a Ujazdowskim. "Głupie i naiwne"

Koalicja Obywatelska w wyborach do Senatu w Warszawie stawia na Kazimierza Michała Ujazdowskiego. - Takimi numerami robią wszystko, żeby zdemobilizować demokratyczny elektorat - ocenił w TOK FM Paweł Kasprzak. Lider Obywateli RP chce samodzielnie powalczyć o mandat senatora z Warszawy.

Paweł Kasprzak o miejsce w Senacie walczyć będzie m.in. z z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, byłym politykiem PiS, który został wystawiony przez Koalicję Obywatelską. Według Kasprzaka doszło do "skandalu". - Słynny pakt senacki, którego istnienie zdementowała lewica, przybrał taką postać: warszawiakom, którzy już raz wybrali jesienią wyrazistego w poglądach polityka Rafała Trzaskowskiego, narzucono kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego, który jest jego odwrotnością - przekonywał w Poranku Radia TOK FM. 

Lider Obywateli RP mówił, że liczy na debatę z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. - Potem bierzemy jakąś firmę zajmującą się robieniem sondaż, mierzymy i słabszy się wycofuje. My od zawsze domagaliśmy się prawyborów, bo byłoby to lepsze rozwiązanie. Ale PO od dwóch lat mówi, że jest na to za późno - mówił Kasprzak. Dodał, że nie uważa, że jego kandydatura "rozbija głosy na opozycji: "Kto tak mówi, grzeszy nierzetelnością". 

Według rozmówcy Jacka Żakowskiego doszło do "politycznego deal'u" między Grzegorzem Schetyną a Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. - Pan Grzegorz umówił się z panem Kazimierzem na coś we Wrocławiu i nie wyszło. (Ujazdowski miał być kandydatem PO na prezydenta miasta, ale po krytyce tego rozwiązania i sprzeciwie m.in. Nowoczesnej wycofano się z tego pomysłu - red.) Teraz robi się to samo w Warszawie. Obłędne historie. Uzasadnia się to jakimiś cwaniackimi teoriami, że on oszuka wyborców w Chicago, że będzie udawał ich człowieka. Głupie i naiwne. Wszystkie dane pokazują, bezsens tej operacji. Były wybory europejskie i Polonia nie głosowała tak, jak chciał Schetyna - przekonywał Paweł Kasprzak. 

"KO zniechęca ludzi"

Według gościa Poranka Radia TOK FM Koalicja Obywatelska takimi "numerami", jak wystawienie Ujazdowskiego w Warszawie, robi wszystko, żeby zdemobilizować demokratyczny elektorat. - Choć stolica to nie jedyne takie miejsce. Nie znajduje słów, żeby opisać to, co się wyprawia. Od lat zamykaliśmy oczy i głosowaliśmy na kogokolwiek, żeby nie PiS. Maksimum tego potencjału pokazały wybory europejskie. Te 38,5 proc. to bardzo dużo, ale to nie wystarczy. Ci ludzie mają więcej rozsądku niż Grzegorz Schetyna. Oni wiedzą i mówią sobie: okej, Grzegorz bredzisz, mówią najdelikatniej, ale trudno, inaczej wygra PiS - przekonywał lider Obywateli RP.

Paweł Kasprzak mówił też o "koszmarnych trudnościach" przy zbieraniu podpisów przed zarejestrowaniem komitetu wyborczego. -  Ujazdowski też ma kłopot. Ludzie mijają nas obojętnie na ulicy, mają dosyć polityki. To jest kompletnie zrozumiałe i to jest jedna z zasług Koalicji Obywatelskiej - uważa.

Jacek Żakowski powątpiewał w to, że Ujazdowski stanie do debaty z Kasprzakiem. Przypominał, że starał się zaprosić go do swojego piątkowego programu, ale spotkał się ze stanowczą odmową.

- To jest linia całej KO i PO: zamknąć wszystkim twarz. Jeżeli to ich realny program wyborczy to będzie z nami źle. Ale proszę mnie nie obarczać odpowiedzialnością za tego typu decyzję, bo ta decyzja dzisiaj należy imiennie do Grzegorza Schetyny i do nikogo nikogo więcej - podkreślał Kasprzak.  Jego zdaniem lider PO jest na "tyle rozsądny, że umie kalkulować". - Musi sobie zdawać sprawę, że kompromituje siebie, swoją partię i może przegrać wszystko, co jest do przegrania - podsumowywał lider Obywateli RP. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kasprzak o "politycznym deal'u" między Schetyną a Ujazdowskim. "Głupie i naiwne"
Zaloguj się
 • zorro318

  Oceniono 6 razy 4

  Jachira, Ujazdowski, odpady z Wroclawia, nie nadajace do rycyklingu, trafia do Warszawy jako pelnowartosciowy
  produkt zamiast razem ze Schetyna skonczyc na wysypisku materialow niebezpiecznych, w zabetonowonych pojemnikach, kilometr pod ziemia.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 12 razy 4

  Powodzenia panie Pawle. Jechać z kleszym Ujazdowskim.

 • tomaselli

  Oceniono 11 razy 1

  No i co Kasprzak, tak sie "produkowales" , i zamiast ciebie Schetyna poszukal sobie jak zwykle glupszych od siebie w osobach Jachiry i Hartwich.Mam nadzieje , ze czegos ciebie to nauczylo.

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  - wyborcy nie lubią zmieniających barwę jak kameleon – Ujazdowski ma małe szanse i powinien wycofać się , jeżeli będzie miał niższe od Kasprzaka notowania ! Jeżeli tego nie zrobi , to się to może odbić na Schetynie i może przegrać wybór do Sejmu w Warszawie …

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  W tle specjalnosc zakladu postpeerelowskich totalnych czyli zrzut nieczystoosci.

 • jac_l_w

  Oceniono 4 razy -4

  Pytanie PODSTAWOWE nr 1: jaki jest cel wystawiania przeciwko PiS jednego i tylko jednego kandydata? Elementarnie prosta odpowiedź: pokonanie dokładnie jednego kandydata, jakiego wystawi PiS.

  Pytanie PODSTAWOWE nr 2: czy przy słupkach PiS na poziomie 40% istnieje realna szansa pokonania kandydata PiS, jeśli opozycja wystawi więcej niż jednego kandydata? Elementarnie prosta odpowiedź: NIE, bo głosy muszą się wtedy rozłożyć na dwóch.

  Zakładając, że pisior dostanie w Wa-wie 35% głosów, do podziału zostaje 65%. Załóżmy, że 15% zgarną różne kanapowe dziwolągi, głównie Konfederacja i Peezelokukiz. Zostaje 50% na dwóch. Żeby wygrać z pisiorem jeden z dwójki Ujazdowski, Kasprzak musiałby zgarnąć co najmniej 36%, zostawiając drugiemu 14% lub mniej. Czy pan Kasprzak liczy, że pokona Ujazdowskiego wystawionego przez KO w stosunku wyższym, niż 2,6:1? Jeśli tak, to lunatykuje. Jeśli nie, to uprawia sabotaż.

  Zaznaczam, że Ujazdowski nie jest księciem z mojej bajki, ale na jego widok nóż w kieszeni mi się nigdy nie otwierał, jak w przypadku różnych pisoriów - od napalonych na wadzę perukarzy, po sprzedajnych profesorów z elastyczną etyką. Ujazdowski ma swoje poglądy, z których część mi nie pasuje, ale ma też kręgosłup i przyzwoitość, której w polskiej polityce potwornie brakuje. Wolę uczciwego konserwatystę od pistoleta, który strzela, zanim pomyśli i przemyśli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX