Adwokat sędziego Cichockiego pokazał film z jego udziałem. Twierdzi, że jego klient to ofiara

Sędzia Arkadiusz Cichocki, który po wybuchu afery hejterskiej został odwołany z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach, przebywa w szpitalu. Lekarze zabronili mu kontaktu z innymi osobami - informuje jego pełnomocnik. Mec. Piotr Urbanek spotkał się z dziennikarzami i udostępnił nagranie wideo z wypowiedzią swojego klienta.

Dźwięk na nagraniu jest słabej jakości, natomiast mecenas Piotr Urbanek streścił najważniejsze tezy wypowiedzi swojego klienta. Otóż według niego cała afera dot. tzw. farmy trolli w resorcie sprawiedliwości była zręcznie zmanipulowanym materiałem przygotowanym przez grupę osób, które były koordynowane. - Mamy zidentyfikowaną przynajmniej jedną osobę, która brała w tym czynny udział, jest to sędzia Paweł Strumiński, niestety członek stowarzyszenia Iustitia - mówił mecenas Urbanek. 

Jak dodawał, nie chce wskazywać, że to cała Iustitia za tym stoi. Jednak podczas spotkania z dziennikarzami wystąpił z apelem do sędziego Strumińskiego i Waldemara Żurka, krakowskiego sędzia, byłego rzecznika prasowego Krajowej Rady Sądownictwa. - Biorąc pod uwagę dużą aktywność medialną członków, mam apel do Pawła Strumińskiego i sędziego Żurka, by zabezpieczyli wszystkie nośniki i urządzenia, z których korzystali - podkreślał adwokat sędziego Cichockiego. 

Na koniec mec. Urbanek zaznaczył, że w całej tej sprawie jego klient jest ofiarą.

Afera hejterska 

Przypomnijmy, z artykułów publikowanych w drugiej połowie sierpnia przez portal Onet wynikało, że ówczesny wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji. Kontakty z Emilią miał też utrzymywać delegowany do MS sędzia Jakub Iwaniec (pod koniec sierpnia jego delegacja została odwołana) oraz sędzia Arkadiusz Cichocki, który został pod koniec sierpnia odwołany z delegacji do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Adwokat sędziego Cichockiego pokazał film z jego udziałem. Twierdzi, że jego klient to ofiara
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 7 razy 7

  .
  …… natomiast Antoni Macierewicz ma nie tylko niezbite dowody, że Ziemia jest okrągła, ale także, że tą manipulacją Iustitii sterowali Tusk z Timermansem. Timermans co prawda zaprzecza, ale na twarzy błąka się mu wrogopisowski uśmieszek.
  .

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 6

  .
  Odwiedzanie Cichockiego jest surowo zabronione żeby się nie wydało, że Cichocki jest zdrowy jak koń.
  .

 • musa-kusa

  Oceniono 5 razy 5

  A fiuta sędziego Cichockiego to kto sfotografował? Sędzia Strumiński czy sędzia Żurek? xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX