Konwencja wyborcza PSL: "Własny kąt" dla młodych polskich rodzin

Chcemy połączyć Polaków, odbudować wspólnotę, przywrócić braterstwo, budować silną, bezpieczną i dostatnią Rzeczpospolitą - powiedział w sobotę w Sandomierzu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że program PSL-KP jest dla wszystkich, nie dla wybranych.

W swoim przemówieniu podczas konwencji PSL-KP w Sandomierzu Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że "państwa nie buduje się na rok, dwa lub dziesięć, lecz na setki lat". "I dlatego budować je należy nie tylko dla siebie, ale dla przyszłych pokoleń. To jest credo Wincentego Witosa, to jest przesłanie, które jest w naszym programie. Programie, który łączy Polaków, łączy Polskę, buduje wspólnotę, dba o każdego. Jest dla wszystkich, nie dla wybranych" - mówił lider PSL.

"Łączymy Polaków, tak jak połączyliśmy nasze siły. Przychodząc z różnych stron z różnymi doświadczeniami, z różnymi pomysłami, z różnymi przeżyciami w swoim życiu zawodowym, osobistym w działalności społecznej i politycznej" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, PSL połączyło się z ruchem Pawła Kukiza "wiernym idei i ideałom", z tymi "którzy są spadkobiercami Tadeusza Mazowieckiego" czyli Unią Europejskich Demokratów oraz z przedsiębiorcami, samorządowcami, bezpartyjnymi oraz tymi, którzy należą do formacji, stowarzyszeń, do partii politycznych.

"Ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy zgodzili się na nasz program, na wartości, na idee. Nie przeciwko komuś - jeszcze raz to powtarzamy - tylko za czymś, za silną Polską, bo taką Polskę chcemy tworzyć. Chcemy połączyć Polaków, odbudować wspólnotę przywrócić braterstwo, budować silną bezpieczną i dostatnią Rzeczpospolitą" - powiedział prezes PSL.

- Mamy program "własny kąt". Pozwoli 100 tysiącom młodych polskich rodzin na własne mieszkanie - zapowiedział lider PSL. Każda rodzina ma dostać 50 tys. zł od państwa na mieszkanie.

"Główną przeszkodą w posiadaniu dzieci jest brak mieszkania. Mamy program "Własny kąt". Pozwoli 100 tys. młodym polskim rodzinom na własne mieszkanie. Dostaną 50 tys. złotych od państwa na wkład własny" - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że "problemem cywilizacyjnym dla Polski jest demografia".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Konwencja wyborcza PSL: "Własny kąt" dla młodych polskich rodzin
Zaloguj się
  • tomaselli

    0

    Chyba sami nie wierza w to co obiecuja. Zreszta, jak to w praktyce wyglada po wyborach to juz przerabialismy. I dlatego ani PO ani PSL nie beda juz NIGDY rzadzic w Polsce. Mam nadzieje ze w slad za nimi znikna szczujnie typu GW plus przystawka w postaci tego niszowego radyjka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX