Minister Ociepa o Pegasusie: Nie bądźcie naiwni, taki system mają Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy

- Stawiam tezę, ze obywatele oczekują od władzy, że służby specjalne uprzedzą zamach terrorystyczny. Nie bądźcie naiwni, takim systemem dysponują Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Amerykanie - o Pegasusie powiedział na antenie TOK FM Marcin Ociepa z Porozumienia Jarosława Gowina.

Istnieje wiele poszlak wskazujących na to, że polskie służby korzystają z systemu Pegasus. To oprogramowanie stworzone przez byłych oficerów izraelskiego Mosadu, służące do tzw. bardzo głębokiej inwigilacji - nie masowej, ale skierowanej na konkretne osoby. Polega to na zainfekowaniu telefonu komórkowego i przejęciu nad nim absolutnej kontroli. Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował jednak w środę, że "CBA nie zakupiło żadnego systemu do masowej inwigilacji Polaków". 

O systemie rozmawiali goście Dominiki Wielowieyskiej w Wyborach w TOK-u. - Jeżeli Najwyższa Izba Kontroli pokazuje fakturę z września 2017, że CBA zapłaciło 34 miliony złotych za jakiś system i półtora miesiąca później w Toronto ludzie, którzy się tym zajmują, namierzają domenę pl i działanie tego systemu w Polsce, to w takie przypadki nie wierzę - powiedziała Izabela Leszczyna z PO. Przypomniała, że posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska i poseł Tomasz Siemoniak wystąpili do premiera o precyzyjne wyjaśnienie tej sprawy.

Prawa służb do posiadania takiego systemu bronił Marcin Ociepa, wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii - Dla mnie jest czymś naturalnym, że służby specjalne będące pod kontrolą parlamentarną, dysponują narzędziami, które pozwalają wychwytywać tego typu niebezpieczeństwa. Nie wiem, czy mamy Pegasusa, nie znam specyfiki tego systemu, ale służby specjalne na całym świecie mają dostęp do takich systemów. Ja stawiam tezę, że obywatele oczekuję od władzy, że służby specjalne uprzedzą zamach terrorystyczny. Nie bądźcie naiwni, takim systemem dysponują Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Amerykanie - powiedział na antenie TOK FM. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (124)
Minister Ociepa o Pegasusie: Nie bądźcie naiwni, taki system mają Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 39 razy 31

  Panie Ociepa szanowny, to wcale nie znaczy ze skoro fryzjer ma brzytwę, to mozna ją tez dac pijanej małpie.

 • kap_jeden

  Oceniono 28 razy 24

  nikt poza tym gostkiem nie jest tak naiwny , by sadzić że Kamiński bedzie scigał terrorystów a nie przeciwników politycznych :)

 • cmochall

  Oceniono 20 razy 18

  Od kiedy CBA to sluzba antyterrorystyczna? Panie Ministrze. -To policja polityczna o czym zapewne Pan Minister doskonale wie

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 18

  Acha..To dawaj towarzyszu Ociepa dostęp do swojego telefonu i jeszcze klucze od mieszkania. Bo przecież takie jesteście uczciwe ludki. Uczciwe ludki nie mają się czego bać co nie?
  Pisiory to jednak jajcarze..

 • nutka7.17

  Oceniono 22 razy 18

  "Nie bądźcie naiwni, taki system mają Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy"
  Owszem, tylko w tych państwach obowiązuje przestrzeganie prawa i te państwa w swojej istocie spełniają swoją rolę wobec społeczeństwa. Praworządność to podstawa, czego nie można powiedzieć o państwie, już nie polskim, tylko nazipislamskim.

 • jac_l_w

  Oceniono 13 razy 13

  Nie bądźmy naiwni. Jeśli PiS może kupić system, którym da się totalnie śledzić obywateli, to go kupi i zastosuje - legalnie czy nie - nad tym nawet się pewnie nie zastanawiali.

 • kichchi

  Oceniono 19 razy 13

  czyli pisowskie suki przyznali ze szpieguja bogu ducha winnych obywateli

 • michalng

  Oceniono 14 razy 12

  No własnie panie Ociepa. Pan nie wiesz czy nasze słuzby maja Pegassusa czy nie maja. To o jakiej kontroli parlamentarnej pan mówisz ? O tym czy nasze słuzby maja taki system czy nie powinni wiedzieć wszyscy. O tym jak jest wykorzystywany powinni wiedziec parlamentarzysci, takze ci opozycyjni. Wtedy mozna mówić o kontroli parlamentarnej jak parlamentrzysci samo nie wiedza czy taki system słuzby maja czy nie.

 • maaac

  Oceniono 13 razy 11

  To CBA jest służbą antyterrorystyczną... No coraz ciekawiej się robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX