Schreiber o doniesieniach TVN na temat szefa NIK: Kolejna próba uderzenia w nasz obóz telewizji PO

- Nie ma oświadczenia w sprawie 30-sekundowej zajawki telewizji Platformy Obywatelskiej - tak Łukasz Schreiber z PiS skomentował zapowiedź materiału "Superwizjera" na temat Mariana Banasia, prezesa NIK.

Marian Banaś, nowy prezes Najwyższej Izby Kontroli ma być bohaterem nowego materiału "Superwizjera" TVN. Dziennikarze stacji pytają, czy polityk nie pominął w swoich oświadczeniach majątkowych pewnych istotnych informacji.

Cały materiał o nowym szefie NIK Marianie Banasiu ma ukazać się w TVN24 w sobotę wieczorem. Z krótkiej zapowiedzi opublikowanej w piątek na portalu Tvn24.pl wynika, że sprawa może mieć związek z wynajmowaniem "pokoi na godziny", w których mogły się odbywać erotyczne schadzki. Tytuł reportażu brzmi: "Pancerny Marian i pokoje na godziny".

O komentarz do sprawy poproszony został gość audycji TOK FM “Wybory w TOK-u”  Łukasz Schreiber - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, “dwójka” PiS do Sejmu z Bydgoszczy. Jak mówił, na razie jest za wcześnie by odnosić się do materiału. 

- Nie ma oświadczenia w sprawie 30-sekundowej zajawki telewizji Platformy Obywatelskiej. Wydaje mi się, że to kolejna próba uderzenia w nasz obóz w trakcie kampanii wyborczej przez tę telewizję - mówił. 

Schreiber przypomniał też doniesienia medialne na temat Stanisława Gawłowskiego, posła PO, zgodnie z którymi kobieta wynajmująca od niego mieszkanie miała świadczyć płatne usługi seksualne. 

Kim jest Marian Banaś?

Marian Banaś to nowy prezes Najwyższej Izby Kontroli. Sejm powołał go na to stanowisko pod koniec sierpnia. Wcześniej był ministrem finansów. Funkcję tę pełnił jednak krótko - nieco ponad dwa miesiące - premier powołał go w ramach rekonstrukcji, która odbyła się na początku czerwca. Banaś - w roli szefa resortu finansów - zastąpił Teresę Czerwińską.

Wcześniej Marian Banaś był m.in. wiceministrem finansów, szefem 

Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej czy pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych.

Marian Banaś ma 64 lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył też m.in. studia podyplomowe z zakresu religioznawstwa oraz z zakresu audytu wewnętrznego. Od połowy lat 70. angażował się w działalność opozycyjną: zajmował się kolportażem podziemnych wydawnictw, działał m.in. w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela i Konfederacji Polski Niepodległej. Marian Banaś za działalność w podziemnej "Solidarności" został skazany na trzy lata więzienia. 

Po 1989 roku m.in. doradzał ministrowi spraw wewnętrznych Antoniemu Macierewiczowi w okresie rządu Jana Olszewskiego. W Najwyższej Izbie Kontroli zaczął pracować w 1992, kiedy prezesem został Lech Kaczyński. Marian Banaś w NIK-u pracował do 2005 roku. Potem (do 2008 roku) był  podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem Służby Celnej.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (163)
Schreiber o doniesieniach TVN na temat szefa NIK: Kolejna próba uderzenia w nasz obóz telewizji PO
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 54 razy 46

  schreiber ma duży współczynnik oślizgłości nawet jak na pisiorską mendę...

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 41

  Pan poseł Schreiber, kolega radnego z Bydgoszczy, pseudonim "damski bokser", chyba jako ostatni w sprawach moralności się powinien wypowiadać.

 • robson15

  Oceniono 38 razy 36

  Tym się panie Dworczyk różni TVN od szczujni TV PIS że jest bardziej wiarygodna. Poza tym w tej stacji wypowiadają się również pisowcy. To własnie tam swoje brednie głoszą różnego rodzaju Bielany, Suskie czy Dworczyki. Natomiast szczujnia TV PIS jest propagandową tubą "jednej słusznej" na wzór PZPR partii o nazwie PIS. Gdyby nie TVN nie ujrzały by światła dziennego różnego rodzaju afery PIS-u i ich aparatczyków. Ktoś taki jak Banaś ma być szefem NIK-u?????? Praktycznie nie ma ostatnio dnia by nie wyszły na wierzch jakieś grzeszki pisowskich aparatczyków. Nic dziwnemu ze solą w oku kurdupla są niezależne od niego media. W TV PIS taki materiał na pewno by się nie ukazał. Szalenie jestem ciekawy dzisiejszego Superwizjera. Ciekawe też panie Dworczyk jak wygląda w prokuraturze mgr Zero sprawa pana oświadczeń majątkowych?

 • prosty.polak

  Oceniono 46 razy 36

  co za czasy!
  BOLSZEWICY apelują o poszanowanie demokracji :)))))))

 • biesczad1

  Oceniono 36 razy 30

  Szkoda, że szeregowy żołnierz PiSowskiego kacyka, nie wspomniał o wietnamskich dzieciach, napalmie i Tusku...

 • spyderman2

  Oceniono 33 razy 27

  po pisowskich sędziach hejterach już nic Polaków nie zdziwi. nawet gangus w pisowskim niku

 • rafikman

  Oceniono 29 razy 27

  "ukończył też m.in. studia podyplomowe z zakresu religioznawstwa" - pier..y kraj opanowany przez religijnych świrów

 • antonikarcz

  Oceniono 29 razy 25

  PARADNE.
  PiSowski prezes NIK czerpiący lewe dochody z, powiedzmy to wprost, burdelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX