Kariera syna Mariana Banasia: Firmy w kamienicy ojca, brak sprawozdania finansowego, posady w spółkach państwowych

Marian Banaś, szef NIK, ma udać się na urlop, a jego oświadczenie majątkowe sprawdzić ma CBA. Tymczasem na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące działalności jego syna, Jakuba Banasia, np. to, że jego spółka nie złożyła sprawozdania finansowego.

Dziennik "Fakt" ustalił, że spółka syna Mariana Banasia nie złożyła sprawozdania finansowego, a za takie zaniedbanie grożą nawet 2 lata ograniczenia wolności. Okazuje się więc, że trudne pytania o sprawy majątkowe można kierować nie tylko do Mariana Banasia, szefa NIK-u, ale również do członków jego rodziny.

Kariera młodego Banasia w dodatku ma wiele punktów stycznych z działalnością ojca. Po pierwsze, Jakub Banaś był prezesem dwóch firm, które mieściły się w kamienicy Banasia seniora: Pi Investments (usługi hotelarskie) i Room4You (usługi internetowe). Kolejna firma, którą zarządza Banaś junior, to Open Qualis. Świadczy usługi szkoleniowo-doradcze. To ta spółka z kolei, której sprawozdania finansowego brak. 

To nie koniec dziwnych splotów okoliczności w karierze Jakuba Banasia, absolwenta prawa. W 2017 roku rozpoczął on karierę w państwowych spółkach, zaczynając od podległej ministrowi obrony narodowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

W listopadzie 2018 r. syn Mariana Banasia trafił do państwowego zakładu zbrojeniowego Maskpol - podległego Polskiej Grupie Zbrojeniowej, produkującego m.in. kamizelki kuloodporne dla policji. Już po 16 dniach został prezesem zarządu Maskpolu. A 14 lutego 2019 odszedł z Maskpolu. 

Obecnie pełni funkcję pełnomocnika zarządu państwowego Banku Pekao S.A. Zasiada także w radzie nadzorczej Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego, zrzeszającego państwowe firmy jak PGZ, Bumar czy Rosomak.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Syn Mariana Banasia: Firmy w kamienicy ojca
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 7 razy 7

  Polskę traktują jak podbity kraj

 • gebe14

  Oceniono 11 razy 7

  ciekawe czy też prowadzi burdel ?

 • getz54

  Oceniono 11 razy 7

  To jest Polska właśnie. Polak traktuje swoją ojczyznę jak zasób surowców wtórnych do wykorzystania. Państwowe to niczyje. Nepotyzm to polska zaradnośc, przedsiębiorczośc, budująca silne więzi rodzinne. Mafijne państwo jakie stworzył Kaczyński to realizacja jego urojonych marzeń z dzieciństwa, lek na wszelkie kompleksy. Niestety gdy się ostro wchodzi w zakręt często dochodzi do wypadku. Tak było ze Smoleńskiem, śmierc brata boli, bardzo boli, zwłaszcza jak się za nią ponosi odpowiedzialnośc. Smierc matki to juz zupełne osierocenie. Samotny, cierpiący z bólu stary człowiek, który nie ma rodziny z którą mógłby przy wigilijnym stole pochwali się swoją wielkością, planami na przyszłośc. Człowiek który z wiekiem przestaje się kontrolowac, dopuszcza się publicznie oszustwa, wymuszenia łapówki, okazuje się pospolitym złodziejem, komunistą starszego pokolenia. Dlatego przestają nas zadziwiac juz w jego otoczeniu jacyś Banasiowie, Chrzanowscy, Kuchcińscy, Morawieccy, ich rodziny, ta patologia dopiero wstaje z kolan. Oni czują, ze mieszkaniec altanki na Zoliborzu juz tego nie kontroluje, i mozna kraśc, zawłaszczac, obdzielac rodziny stanowiskami, kto pierwszy ten lepszy w tej wolnoamerykance. Mozemy jednak to zmienic 13 pazdzernika w niedzielę.

 • swru

  Oceniono 5 razy 5

  Co tu komentować ? Złodzieje masakrują Polskę

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 4

  Pogratulować syna. Młody, zdolny, przedsiębiorczy, świat przed nim stoi otworem.

 • marywil2012

  Oceniono 3 razy 3

  pis - oszustwo na większą skalę. komuna wróciła. z matką częstochowską w herbie. ale biznesy powstają jak grzybki po deszczu od kiedy pis zaczął rozdawać kasę suwerenowi sądzi, że wszystko mu wolno.
  ziobro hejter do dymisji. banaś alfons do dymisji. marowiecki działkowicz do dymisji. kaczyńśki herszt na śmietnik historii...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -10

  Nic tym nie ugracie to standard od 30 lat, a swoja droga zastanawia zajadlosc w zwalczaniu Banasia czyzby sie systemowi czycierpe az tak mocno dal we znaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX