Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Rząd podał szczegóły. Premier zawiesił kampanię

Msza pogrzebowa śp. marszałka seniora Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12. w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa - poinformował we wtorek PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Pogrzeb - jak informował wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk - będzie miał charakter państwowy.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Premier zawiesza swoją kampanię

Ze względu na śmierć ojca, swój udział w kampanii wyborczej zawiesił premier Mateusz Morawiecki. - Pan premier postanowił, że do czasu pogrzebu ojca zawiesza kampanię i nie będzie brał udziału w wydarzeniach wyborczych - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu. 

Kornel Morawiecki nie żyje

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

Od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Księga będzie dostępna także w środę i czwartek w godz. 9-19. Jak wynika z informacji PAP, w piątek będzie możliwość oddania hołdu zmarłemu marszałkowi, w godz. 13-19 w Sejmie będzie wystawiona trumna z ciałem śp. Kornela Morawieckiego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Rząd podał szczegóły
Zaloguj się
  • kurdupel_zoliborski

    Oceniono 1 raz 1

    A dlaczego ten "wybitny bojownik" za Polske ma byc chowany na Powazkach na koszt podatnika, synus miljoner moze to zrobic za wlasne pieniadze... a tak amoralnego oszusta wynosi sie na piedestal - po kiego uja?

  • janscania

    0

    Wajda, Bartoszewski i Mazowiecki nie byli godni pogrzebu państwowego......... Dlaczego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX