"Polityka" o kadrach TVP. Dyrektor, "prawa ręka" prezesa Kurskiego, dopiero niedawno zdał maturę

Paweł Gajewski ma 26 lat. Jest wiceszefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zastępcą dyrektora TVP ds. korporacyjnych. Jak informuje "Polityka", pan dyrektor dopiero niedawno zdał maturę.

Godnej pozazdroszczenia karierze Pawła Gajewskiego przyjrzała się dziennikarka "Polityki" - Anna Dąbrowska. "Plotki o tym, że Paweł Gajewski nie ma pełnego średniego wykształcenia, od dawna krążyły po telewizyjnych korytarzach. Zaskakiwał ten brak matury, biorąc pod uwagę wagę stanowiska i zakres odpowiedzialności, które najbliższemu współpracownikowi powierzał Jacek Kurski. We wrześniu zapytałam TVP, czy Gajewski zdał egzamin dojrzałości, jakie pełni obowiązki i za jakie wynagrodzenie" - czytamy w artykule

Z odpowiedzi przesłanej przez telewizję publiczną wynika niewiele. Przede wszystkim to, że Paweł Gajewski został zatrudniony w Telewizji Polskiej 5.02.2016 roku. Jest obecnie zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. operacyjno-ekonomicznych i "dodatkowo pełni obowiązki zastępcy dyrektora TVP SA w Biurze Spraw Korporacyjnych”. W odpowiedzi, jaką dziennikarka "Polityki" otrzymała z TVP, nie ma nic o wykształceniu Gajewskiego. Bo takie informacje "są objęte ochroną danych osobowych". 

"Nasz rozmówca w TVP zwraca uwagę, że Gajewski tylko „pełni obowiązki zastępcy dyrektora”, bo bez wyższego wykształcenia nie może być pełnoprawnym zastępcą Stanisława Bortkiewicza, dyrektora TVP ds. korporacyjnych. Więc jak jest z tą maturą? – Dobrze zorientowani mówią, że niedawno Gajewski zdał ją eksternistycznie – słyszymy. Z analiz sprawozdań finansowych TVP, przeprowadzonych przez Wirtualne Media, wynika, że w 2018 r. dyrektorzy i ich zastępcy zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto. Dyrektor ze zdaną niedawno maturą ma swój gabinet i służbowy samochód. Próbowaliśmy się z nim skontaktować, ale nie odbierał telefonu i nie odpowiedział na esemesa" - informuje Dąbrowska. 

"Misiewicz TVP"

Jak wynika z artykułu, Paweł Gajewski nazywany jest - nie bez złośliwości - "Misiewiczem TVP". Tak, jak Bartłomiej Misiewicz, będąc nastolatkiem, zaczął współpracę z Antonim Macierewiczem, tak on z Jackiem Kurskim współpracuje od początku tworzenia Solidarnej Polski, czyli (najpóźniej) od 19 roku życia.

To właśnie Gajewski został szefem młodzieżówki SP oraz asystentem Jacka Kurskiego, który był wtedy europosłem partii Zbigniewa Ziobry. 

Czytaj też: Klaudia Jachira zapowiada kroki prawne przeciwko TVP. "Mam przygotowane pismo za słowa o 'wynajętej zdzirze'">>>

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
TVP. Dyrektor, "prawa ręka" prezesa Kurskiego, dopiero niedawno zdał maturę
Zaloguj się
 • gruppe

  0

  Lubią chłopców

 • zmudzin_jozef1

  0

  A jednak dzięki tow Jarosławowi rozdziobią Polskę Kruki ,Wrony i pisowska mafia.

 • marudna.maruda

  0

  Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie.... Maturę już ma, zapewne rozstawia po kątach magistrów z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Przypomina mi to takiego jednego, co szybko awansował i generalicja mu honory oddawała. Ten pewnie w ciągu roku zrobi licencjat w najlepszej i hojnie dotowanej polskiej uczelni w mieście nad Wisłą.

 • ablewski1961nz

  0

  Szpung powinien być zadowolony. Lud na salomach.

 • lewyprawydlazabawy

  0

  Banaś przynajmniej skończył studia. A tu mamy gościa po podstawówce na etacie dyrektora z pensją kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jaka partia takie kadry.

 • marek2ci

  0

  Oj tam, oj tam. Nie matura lecz chęć szczera, zrobi i ciebie...

  Wpierw dobrze płatne stanowiska, a będzie kasa by matury, dyplomy, doktoraty kupić. Na wolnym rynku - KAPITALIZM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX