Ojciec prezydenta Dudy z nową funkcją w sejmiku małopolskim

Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy został w środę wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego. Podczas sesji ślubowanie złożyło też sześcioro nowych radnych wojewódzkich, którzy objęli mandaty po radnych wybranych do Sejmu.

Za kandydaturą Dudy zagłosowało 25 radnych, jedna osoba była przeciw, a dziesięć wstrzymało się od głosu. Nowy przewodniczący, dziękując za wybór, powiedział, że dołoży wszelkich starań, żeby godnie reprezentować sejmik województwa małopolskiego. Zadeklarował "prowadzenie obrad sejmiku w duchu wzajemnej współpracy ponad podziałami, w duchu normalnej debaty politycznej i sprawnie".

Wojciech Grzeszek, przewodniczący klubu radnych PiS, zgłaszając kandydaturę Dudy, uzasadniał, że w sejmiku pracuje on drugą kadencję, zasiada też w kilku komisjach, jest bardzo aktywnym radnym i pracownikiem naukowym Akademii Górniczo-Hutniczej. - Jest człowiekiem rzetelnym i sumiennym - powiedział Grzeszek.

Jan Duda w wyborach parlamentarnych bez powodzenia kandydował na senatora w jednym z dwóch krakowskich okręgów. Zwyciężył tam kandydat KO Jerzy Fedorowicz uzyskując 117 tys. 177 głosów - o ponad 37,5 tys. więcej niż ojciec prezydenta RP, na którego zagłosowało 79 tys. 608 wyborców.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Ojciec prezydenta Dudy z nową funkcją w sejmiku małopolskim
Zaloguj się
 • laerke

  Oceniono 3 razy 1

  Ten stary dewot ?!

 • me109gustav

  Oceniono 3 razy 1

  No to teraz obrady będą się pewnie zaczynały modlitwą, o wszechobecności kleru na wszystkich uroczystościach nie wspominając. Ten człowiek to fanatyczny katolik.

 • gruppe

  0

  Stary cap nie da się oderwać od grzybni widłami

 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 0

  model obsady stanowisk z ojca chrzestnego :)

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 1 raz -1

  DUDA typowy i zatwardziały bigot i dewot zamieni ten Sejmik w kółko różańcowe oraz msze kościelne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX