Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą mazowieckim?

Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który nie dostał się do Senatu, według nieoficjalnych informacji obejmie stanowisko wojewody mazowieckiego.

"Kandydatura byłego ministra zdrowia na stanowisko wojewody mazowieckiego ma akceptację Mateusza Morawieckiego" - poinformowało Radio Plus. Dotychczasowy wojewoda Zdzisław Sipiera ustąpił, ponieważ został posłem. Prawo nie pozwala na godzenie tych funkcji. Nowego wojewodę powoła wkrótce premier.

Kim jest Konstanty Radziwiłł?

Konstanty Radziwiłł w latach 2015-18 był ministrem zdrowia (a w latach 2001-10 przewodniczył Naczelnej Izbie Lekarskiej), zasiadał w poprzedniej kadencji w Senacie. Jedną z jego pierwszych decyzji, podjętych po ministerialnej nominacji, było zamknięcie rządowego programu leczenia niepłodności i finansowania zabiegów in vitro z budżetu państwa. Radziwiłł obwiniany był też za eskalację konfliktu z lekarzami-rezydentami. Ze stanowiska ministra zdrowia został odwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. W październikowych wyborach do Senatu przegrał w okręgu podwarszawskim z kandydatem opozycji Michałem Kamińskim.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą mazowieckim?
Zaloguj się
 • e.mem

  0

  uh... widzę, że te 100 milionów Euro wypłacone przez skarb państwa rodzinie Czartoryskich zachęciło ród Radziwiłłów do własnych starań, a Jarosław hrabia Kaczyński herbu Pomian tylko przklaskuje polskiej arystokracji :(
  Radziwiłł sam do siebie będzie pisał wnioski o zwrot majątków ziemskich i sam sobie będzie je pozytywnie rozpatrywał [czy te wsie i ziemie przegrane w karty w XVIII wieku też będzie 'odzyskiwać' od skarbu państwa?], potem zajmie się 'odzyskiwaniem' majątków przyjaciół [a polskich arystakratów jest mnóstwo na świecie], ciekawe tylko, czy na koniec jaśnie państwo zażądają wysiedleń ze 'swoich' ziem, czy płacenia daniny przez obecnych mieszkańców? :)

 • oraw

  Oceniono 2 razy 0

  Bywali już Radziwiłłowie wojewodami, bywali...

  Zwłaszcza jeden się upamiętnił, Xiążę Wojewoda Janusz... ;)

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  Tia, a to bydle chronjone przez SN gwalowski dostal se do senatu.

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 0

  Współczuje mieszkańcom to zwykły NIKT na telefon!

 • rzydeta

  Oceniono 3 razy -1

  To ten świętojebliwy dewot, który łgał w żywe oczy, iż kobiety żrą garściami pigułki "dzień po"?
  Do tego, że ogłupiały od smoleńskiej mgły suweren wybiera sobie szarlatanów i łgarzy (o pospolitych przestępcach już nie wspominając) - zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale do tego, że jakakolwiek zdrowa na ciele i umyśle kobieta głosuje na mocodawców konowałów takich jak Chazan czy Radziwiłł - nadal nie.

 • gblo

  Oceniono 3 razy -1

  Rzucili go na nie mniej ważny odcinek. Takich ludzi nam potrzeba.

 • joannanova

  Oceniono 3 razy -1

  Był drelich to może być sz...

 • getz54

  Oceniono 2 razy -2

  Dla partii rządzącej wybory są jak rzut gów&em w wentylator. Efekty tego widzimy na ścianie, ubraniu,.... Piotrowicz,
  Pawłowicz, Radziwiłł, Macierewicz, wkrótce Gliński itp. Cięzko będzie posprzątac po nich, smród pozostanie na długo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX