Premier: Danuta Dmowska-Andrzejuk kandydatką na ministra sportu

Premier Mateusz Morawiecki powołał byłą mistrzynię Europy i świata w szermierce - Danutę Dmowską-Andrzejuk - na szefową resortu sportu.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kandydatkę na ministra sportu. Jest nią była mistrzyni Europy i świata w szermierce - Danuta Dmowska-Andrzejuk. Do tej pory pracami resortu kierował sam Morawiecki. 

Podjęcie decyzji w tej sprawie zapowiadał jednak jeszcze na ten tydzień szef KPRM minister Michał Dworczyk w radiowej Jedynce. - Pan premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, ale w tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu, która przejmie obowiązki - poinformował szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Już wówczas mówił, że będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Przypomnijmy, że poprzedni minister sportu - Witold Bańka - został szefem Światowej Agencji Antydopingowej. Ministerstwo sportu było jedynym resortem w powołanym 15 listopada rządzie Mateusza Morawieckiego, który nie został obsadzony.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Danuta Dmowska-Andrzejuk nowym ministrem sportu
Zaloguj się
 • endrju1521

  0

  Wedle nowej nomenklatury, kobieta nie może być ministrem ! ! !

  Może być tylko ministerką !

 • zritah49

  0

  Musi być mocno zdesperowana, podając rękę mitomanowi.

 • getz54

  0

  Skoro Gliński został ministrem kultury, a Macierewicz ministrem obrony narodowej to w tym kraju wszystko moze się zdarzyc. Czesi, tez była kolonia ZSRR podobnie jak Polska, zaproponowali objęcie etatu ministra sportu ....... Martinie Navratilowej. Odmówiła natychmiast, tłumacząc się brakiem kompetencji i znajomości z osobami mogącymi tworzyc jej ministerialny gabinet. Podobnie postąpił Milos Forman, któremu zaproponowano stanowisko ministra kultury, za które podziękował mówiąc, ze ma jeszcze parę filmów do nakręcenia w Ameryce i woli robic w zyciu to co lubi, a nie to co musi. Architektura i AWF to nie są odpowiednie kompetencje do sprawowania funkcji ministra. Minister sportu to nie papiez, prezydent MKOL, FIFA czy UEFA, to harówa od rana do wieczora. Tu nie ma kolegów i przyjaciół, są same sępy, zmije i aligatory. No i to stanowisko trzymane było dla senatora opozycji, niewykluczone ze w końcu jakiegoś przekupią i zostanie pani ,,byłą,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX