O co chodziło w oświadczeniu Banasia? "Nie dostał gwarancji nietykalności, więc uznał, że dymisja się nie opłaca"

- To wygląda jak tragikomedia, a tak się rozbija funkcjonowanie państwa. Nie można mianować na najwyższe stanowiska państwowe osób, które mają jakieś dziwne powiązania - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski na antenie TOK FM.

- Wygląda na to, że pan Banaś był gotowy zrezygnować ze stanowiska w zamian za gwarancję nietykalności. Nie dostał jej od rządu Zjednoczonej Prawicy i uznał, że to mu się nie opłaca -  w taki sposób Władysław Teofil Bartoszewski w "Wywiadzie Politycznym" ocenił środowe oświadczenie Mariana Banasia.

Bartoszewski uważa, że Banaś poszedł już na otwartą walkę z rządem. Z kolei fakt, że kolejni politycy PiS proszą go o dymisję uznał za "tragikomedię". - To wygląda jak tragikomedia, a tak się rozbija funkcjonowanie państwa, bo nie można mianować na najwyższe stanowiska państwowe osób, które mają jakieś dziwne powiązania - stwierdził. 

Karolina Lewicka pytała go, czy wierzy marszałek Sejmu Elżbiecie Witek, która twierdzi, że nie rozmawiała z Banasiem, ani z jego kierowcą i że nie złożył on rezygnacji.

- Należy oddzielić to, co wiemy, do tego, co spekulujemy. Wyglądana to, że rezygnacja została napisana, ale to czy pani marszałek Sejmu wskazała, żeby tekst zredagować czy wskazać kogoś to spekulacja - odpowiedział. Dodał też, że dziwi go "milczenie jednej ze służb". - Której obowiązkiem jest sprawdzenie pana Banasia. To nie obowiązek CBA, a Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie słyszałem ani jednej wypowiedzi szefa ABW ani o tym, co robiło ABW przez ostatnie dwa lata - stwierdził na antenie TOK FM. 

Z kolei nie przekonuje go pomysł lewicy, by postawić Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu. - Trybunał Stanu do tej pory skazał tylko dwie osoby i to za handel alkoholem. To przykład na to, że takie instytucje nie mają sensu - orzekł gość TOK FM. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Afera Mariana Banasia. Bartoszewski: Tragikomedia
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 19 razy 17

  "nie można mianować na najwyższe stanowiska państwowe osób, które mają jakieś dziwne powiązania"- jak to nie można? przecież tak właśnie jest, zresztą... tylko spośród takich osób mogą wybierać, a ławka coraz krótsza

 • notremak

  Oceniono 12 razy 12

  Kaczy pokurcz zaczyna się potykać o własne błoniaste łapy...

 • artau

  Oceniono 12 razy 12

  Kto ma interes by szef najsilniejszej instytucji kontrolnej w państwie był sterowalny, i ograniczony w swojej niezależności?
  NIK może wejść wszędzie, pamiętajmy o tym.

 • rozterka47

  Oceniono 10 razy 10

  "... bo nie można mianować na najwyższe stanowiska państwowe osób, które mają jakieś dziwne powiązania - stwierdził. "

  Jak widać w PISim państwie można . mimo płlnej świadomości tych powiązań i nieprawidłowości .
  Dlatego ządania PISu w kwestii zmuszania banasia do dymisji wydają mi się tylko gra pozorow.
  Jedno jest pewne Banaś żadnej krzywdzy PISowi nie zrobi i na żadną inna stronę nie przeszedł .

 • marymania

  Oceniono 9 razy 9

  Do pana Bartoszewskiego chyba nie dotarło że to jest państwo mafijne i rządzi się nieco innymi regułami od zachodnich demokracji. Nie tylko można mianować na najwyższe stanowiska kryminalistów (patrz Kamiński), ale jest nawet wskazane żeby szefem NIK był umoczony w machloje facet, który hodował w Ministerstwie Skarbu mafię watowską. Dzięki temu można więcej ukraść i pozostać bezkarnym.

 • marywil2012

  Oceniono 9 razy 9

  W zasadzie to przy pisie nie ma żaden ustrój ani konstytucjąla ani nawet poszczególna instytucja sensu. Prezes za co się weźmie to unieruchomi, wysadzi albo sparaliżuje. Nawet te instytucje i ustawy, które swoimi wyłącznie ludźmi obsadza i uchwała. Te ustawy które regulowały pseudokrs i trybunał konstyt nawet teraz już nie działają a legalność wyboru jest przez samych ludzi z PiS podważana. PiS to chaos i burdell prawny i organizacyjny.

 • notremak

  Oceniono 9 razy 9

  K...ruk k...rukowi łba nie urwie...
  Tak to szło?
  PS. Pissdzielska kruk, oczywiście!

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 9 razy 9

  W mafii pisowskiej to całkiem naturalne - jedni olewają drugich - działając dalej w brudnych interesach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX