Przez afery dojdzie do przedterminowych wyborów? "PiS ma problemy. Ta kula śnieżna jest coraz większa"

- PiS ma kłopoty, wizerunkowe klapy. Ta kula śnieżna jest coraz większa, problemy się nawarstwiają i nie wiem, czy ta kadencja wytrzyma cztery lata - powiedział w "Wywiadzie Politycznym" TOK FM Tomasz Trela, poseł Lewicy.

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN w wydanym w czwartek postanowieniu w pierwszej z trzech spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 listopada 2019., uchyliła uchwałę KRS w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie sprawy do tej Izby. Izba Pracy SN uznała przy tym, że KRS nie daje wystarczających gwarancji niezależności od organów władzy ustawodawczej i wykonawczej. Z postanowienia wynika też, że Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i prawa krajowego.

Zdaniem Tomasza Treli, posła SLD, wszystkie działania PiS to "karykatura reformy wymiaru sprawiedliwości". - Instytucje są teraz skrajnie upolitycznione i ich kompetencje są kwestionowane przez wszystkich. Izba Dyscyplinarna SN i KRS w takim kształcie jak teraz nie mają umocowania faktycznego i prawnego - ocenił gość "Wywiadu Politycznego".

Jak dodał Trela, rząd zapewne nie zareaguje na postanowienie Izby Pracy, bo "przyzwyczaił wszystkich, że ma monopol na prawdę". Według posła SLD najbardziej cierpią na tym Polacy, bo nie wiedzą, czy sędziowie, którzy orzekają w ich sprawach, mają do tego prawo. - Dlatego trzeba wygrać wybory z PiS, żeby to odkręcić, odpartyjnić i usystematyzować wymiar sprawiedliwości - powiedział Trela.

Prowadząca audycję Karolina Lewicka odparła, że przecież niecałe dwa miesiące temu Lewica razem z całą opozycją nie potrafiła wygrać z PiS. - Więc następna szansa za cztery lata - stwierdziła Lewicka. Tymczasem Tomasz Trela ocenił, że nie jest to aż tak pewne. - Byłbym ostrożny z tym mówieniem o czterech latach. PiS ma coraz więcej problemów, afera Banasia, ślubowanie Piotrowicza i Pawłowicz w TK. To wszystko wizerunkowa klapa władzy. Ta kula śnieżna jest coraz większa, problemy się nawarstwiają i nie wiem, czy ta kadencja wytrzyma cztery lata - wyjaśniał swój punkt widzenia poseł Lewicy. Podkreślił, że wie, jaki byłby wynik przedterminowych wyborów. - Jeśli kadencja będzie skrócona, to PiS tych wyborów nie wygra – powiedział Trela.

Poseł Lewicy musiał też tłumaczyć się ze słów swojego klubowego kolegi, Marcina Kulaska.- Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł – powiedział Kulasek i choć później za te słowa przeprosił, to na parlamentarzystów lewicy spłynęła fala krytyki. - Marcin popełnił błąd, że nie autoryzował tego wywiadu. Dla każdego z nas wynagrodzenie jest wystarczające - bronił kolegi Trela.

Lewicka odparła jednak, że tłumaczenie o autoryzacji jest po prostu słabe. - Ale prawdziwe. Dla niego uposażenie posła to są bardzo duże pieniądze. Zresztą w pracy publicznej pieniądze nie są najważniejsze, więc nawet jeśli Jarosław Kaczyński chce je zmniejszyć, to niech sobie je obniża - powiedział polityk SLD.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (130)
Przez afery dojdzie do przedterminowych wyborów? "PiS ma problemy. Ta kula śnieżna jest coraz większa"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 21 razy 13

  zapowiadali Polskę w ruinie i słowa dotrzymują
  robotę wykonają wcześniej

 • bialarawska

  Oceniono 18 razy 12

  Przedterminowe wybory mogą być tylko wtedy, gdy biologia upomni się o Prezesa. W pozostałych przypadkach PiS będzie trwał u władzy niezależnie od wszelkich afer. Trochę skomplikuje sytaucję przegranie wyborów prezydenckich, dlatego Andrzej Duda powinien jak najszybciej zaocznie ułaskawić i Banasia, i kierowcę Szydło, i wszystkich innych pisowców

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 12

  Jedli ten zlodxiejski burdel przestepczej mafii PiS dotrwa 2 kata to bedxie sukces. Ta mafia całkowicie straciła kompas moralny etyczny i idzie na zderzenie ze społeczeństwem z którego wyjdzie z obitymi pyskami.

 • justas32

  Oceniono 20 razy 12

  Suweren kocha PiS - bo ucieleśniają jego polish dream, że jak się dorwiesz do żłoba to się nakradniesz ile tylko można ...

 • marudna.maruda

  Oceniono 24 razy 12

  A zwyczajny poseł cierpi podwójnie, z bólu nogi i z bólu głowy. Który ból gorszy do zniesienia? Pewne jest, że na ten drugi nawet najlepsi lekarze, troszczący się o posła bez trybu nie znają recepty.

 • swru

  Oceniono 14 razy 10

  To już nie jest polskie państwo, to pisie państwo. Służby walczą z ludżmi, którzy nie lubią pisiorów, jeżeli zło Polsce wyrządzają pisiory nikt nie reaguje, sprawy są tuszowane.. Stanowiska tylko dla pisiorów, im głupszy tym lepszy

 • justas32

  Oceniono 18 razy 10

  Jarkowi życzymy szybkiego spotkania z bratem - a bez niego ta banda złodziei od razu się rozleci ...

 • matts06

  Oceniono 17 razy 7

  Przez 4lata pewnie się nie utrzyma, ale i tak pewnie jeszcze z 1,5-2lata rządzić będą.

 • zlomas1

  Oceniono 9 razy 5

  Niech lepiej porządzą dalej. Jak za wcześnie władza się zmieni to pisiory ogłoszą że
  oni wspaniale rządzili a ledwo zaczęli rządzić inni to pieniędzy zabrakło.
  A ciemny lud uwierzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX