Grzegorz Sroczyński prognozuje finał sprawy Banasia: On byłby naprawdę głupi, gdyby szedł teraz na wojnę z PiS

- Opozycja ani palca nie powinna oddawać PiS w tej sprawie. Pomagać PiS w wypiciu piwa, które sam sobie nawarzył, to byłaby głupota. Bardzo dobrze, że nie chcą się angażować w żadne odwołanie - mówił w TOK FM Grzegorz Sroczyński.

Dominika Wielowieyska, prowadząca Poranek Radia TOK FM, przypomniała, że politycy partii rządzącej zarzucają opozycji, że stabilizuje Mariana Banasia na stanowisku prezesa Najwyższej Izby Kontroli, nie godząc się na rozwiązania, za pomocą których PiS chce go odwołać. Aby usunąć Banasia z NIK, partia Jarosława Kaczyńskiego chce zmienić ustawę lub Konstytucję. - Najbardziej bawi mnie to, że PiS ma pretensję do opozycji, że nie chce ona odwołać Mariana Banasia. Dodajmy, że cały plan PiS polega na tym, żeby odwołać Banasia, a Najwyższą Izbą Kontroli rządził Tadeusz Dziuba, który jest byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości. PiS ma pretensję, że opozycja nie chce utwierdzić ich władzy w NIK - wyjaśniała dziennikarka. 

- Opozycja ani palca nie powinna oddawać PiS w tej sprawie. Pomagać PiS w wypiciu piwa, które sam sobie nawarzył, to byłaby głupota. Bardzo dobrze, że nie chcą się angażować w żadne odwołanie (...). Niech się męczą (PiS - red.) z tym Banasiem - stwierdził zdecydowanie Grzegorz Sroczyński.

Dziennikarka zastanawiała się jednak, kiedy zakończy się cała sprawa związana z szefem NIK. Jak przyznała, na początku myślała, że wszystko zakończy się w dwa tygodnie, a teraz obserwuje, że trwa ona kolejny miesiąc. 

- Nie liczyłbym i nie wierzył w wojnę między Banasiem a PiS. On byłby naprawdę głupi, gdyby szedł teraz na wojnę z PiS. Za dwa tygodnie wszystko ucichnie, on będzie siedział cicho, nikt nie będzie kontrolować tej władzy, Banaś się z PiS ułoży moim zdaniem, a PiS z Banasiem z drugiej strony. Syn dostanie pewno posadę jak nie w tym, to w innym banku. Sprawa ucichnie, będzie wszystko w porządku. Myślę, że to się rozejdzie po kościach - prognozował w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Sroczyński. 

Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" zgodził się, że szef NIK cały czas próbuje ułożyć się w jakiś sposób z partią rządzącą. - Te wszystkie pogłoski o tym, jakie (NIK - red.) przeprowadzi kontrole, to też jest element pokazania: co ja mogę, że lepiej żyć ze mną po dobroci - mówił. Przypomnijmy, "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że Najwyższa Izba Kontroli złoży do prokuratury kilkanaście zawiadomień ws. Funduszu Sprawiedliwości. We wtorek ma o tym informować na konferencji prasowej. 

Dodał jednak, że najbardziej interesująca dla niego będzie taktyka, jaką przyjmie Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem PiS "tradycyjnie będzie wciskało dziecko w brzuch", czyli próbowało udowodnić, że Marian Banaś nie jest "ich". - Co ciekawe, duża część społeczeństwa przyjmie tłumaczenie tego typu, ponieważ duża część elektoratu PiS nie jest taka głupia, oni uważają: tak Prawo i Sprawiedliwość kłamie, robi nas w konia, ale robi to w naszym interesie. Kwestie moralne mają znaczenie absolutnie drugorzędne  - podsumował gość TOK FM. 

Całej rozmowy posłuchasz też wygodnie na telefonie dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (117)
Marian Banaś. Grzegorz Sroczyński prognozuje finał
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 18 razy 14

  Wina Tuska i opozycji, że pan Banaś dostąpił zaszczytów dzięki najlepszej ze zmian, a teraz stał się niewygodny, bo zrobił kryształową rysę na nieskazitelnym wizerunku władzy? Skoro rządzą, to niech sprzątają, może przy okazji posprzątają jeszcze na innych stanowiskach.

 • student_zebrak

  Oceniono 23 razy 11

  tak, tak, kurdupel bedzie siedzial na granacie przez nastepnych kilka lat......
  PiS wykonczy Banasia przy pierwszej mozliwej okazji.
  Przypomnijcie sobie losy Leppera i dzialania pewnego szczura.

 • martha.wise

  Oceniono 14 razy 10

  PIS chce zmienić Konstytucję, by zagwarantować, że w Polsce prawo będzie działało wstecz? I Opozycja ma im w tym pomóc?

  To że PIS jest wybierany przez lepszy sort nie znaczy, iż wszyscy w tym kraju są bez rozumu.

 • jael53

  Oceniono 15 razy 9

  To ciekawy stan umysłu - wierzyć, że wszędzie instaluje się fas et nefas takie figury, jak Banaś czy ten legion Piotrowiczów "dla dobra Polski".

 • magda_breslau

  Oceniono 12 razy 8

  Polska, kraj w ktorym symbolem oporu wobec wladzy (ktora go mianowala), jest sutener i Burdelmama.

  I w ktorym telewizja publiczna, nie relacjonuje wreczenia Nagrody Nobla polskiej pisarce, bo wlasnie oglasza, ze samoorzad Warszawy promuje pedefilie... I to wszystko w bardzo korzystnej cenie 500 zlotych plus.

 • hamsterx

  Oceniono 20 razy 8

  W tym przypadku wojna gangów jest na rękę Polsce i Polakom
  Nie przeszkadzajmy im.....

 • pedro.666

  Oceniono 17 razy 7

  Banaś jest jak bokser Wach. Oni go biją, a on się nie przewraca :) Wiadomo, że tej walki nie wygra - ale stoi :)

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 12 razy 6

  Prawdę mówiąc coraz bardziej nie rozumiem pani Wielowiejskiej. "Jeździ" po Platformie, jak po burej suce, wspierając w ten sposób pisbolszewików. Pani Wielowiejska, jeżeli pis dorwie się do niezależnych mediów, to pani pierwsza poleci z pracy. Ma pani pretensje, że nie rozliczają Schetyny. Zapomniała pani, że Kaczyński przerżnął 10 razy wybory w tym 7 razy pod rząd i co? I nic cicho sza. Nikt z was nie krzyczał o rozliczeniu Kaczyńskiego i żeby zrezygnował. z funkcji prezesa. Mało tego, Kaczyński ze swoją szajką znikł by ze sceny politycznej gdyby nie liberalne media, które wymyśliły potworka pod nazwą: "Opozycja Pozaparlamentarna" przekazując co myśli i co robi "Wielki Przegrany Wódz" Ostatnie wybory do PE i parlamentarne przedstawia pani jaką sromotną porażkę Schetyny. Czyżby tak było w obliczu ogromnych środków na gadzinową propagandę pisowskich mediów.? Wszystkie programy Polskiego Radia (łącznie z "Radio Dzieciom") to jedna wielka kloaka wylewająca gnojówkę na PO i opozycję. Wszystkie programy telewizji rządowej wylewały ( i wylewają) wiadra pomyj na PO i opozycję. Prasa gadzinowa, wspierana finansowo przez pis,w każdym niemal słowie kłamie i szczuje na PO i opozycję. I w takiej sytuacji przewaga 5 posłów to taka sromotna klęska opozycji? Czy pani zdaje sobie sprawę, że mojego ulubionego radia TOK FM mogę posłuchać na niewielkim obszarze Polski. Nie chce mi się wymieniać miejsc. Wracając z Dziwnowa do Wrocławia s3 pierwsze ślady TOK FM zaczynają się przed Gorzowem i nieco za, potem cisza do kilkunastu kilometrów od Wrocławia. O telewizji szkoda wspominać. Dostęp do niezależnych mediów jest niemożliwy albo utrudniony. Na obszarach gdzie pis ma najwięcej głosów, królują pisbolszewickjie szczujnie. W takiej sytuacji, gdzie opozycja uzyskała prawie milion głosów więcej od pisu, to nie jest powód do "jeżdżenia" po Platformie i Schetynie. Czy pani sobie wyobraża wybory kandydata na prezydenta w psie? I to pani nie przeszkadza, że tam decyduje jednoosobowo socjopata, głodny zemsty za wieloletnie przegrane? Uważam, że kontestowanie wewnętrznych decyzji PO jest nie na miejscu.

 • xxl_100

  Oceniono 10 razy 6

  Nieprzerwanie, zastanawia mnie logika tych ludzi oraz ich instynkt samozachowawczy?!
  Im się chyba wydaje, że będą w tym kraju rządzić przez kolejne 10 czy 15 lat. Podczas, gdy wszyscy wiemy już, że tę władzę za chwilę utracą i wtedy prokuratorzy i sędziowie nie będą już tak mili...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX