Rzecznik PO o Hołowni: Czy wybory prezydenckie to dobry moment do pierwszych kroków w polityce?

Nie widzę wokół Szymona Hołowni osób, które mogą przełożyć jego pomysły na realne działanie polityczne - tak zapowiedź startu w wyborach prezydenckich, którą dziennikarz ogłosił wczoraj w Gdańsku, w TOK FM komentuje rzecznik PO Jan Grabiec.

Polityk w Wywiadzie Politycznym TOK FM przyznał, że ma mieszane uczucia co do tej kandydatury.

- Z jednej strony bardzo chciałbym, żeby w polityce pojawiali się nowi ludzie spoza świata polityki. Dziennikarze - bardzo dobry pomysł, eksperci, naukowcy. Żeby polityka była żywa, żeby miała kontakt z rzeczywistością, muszą się w niej pojawiać nowi ludzie, ale czy rzeczywiście wybory prezydenckie są najlepszym momentem do startu, do stawiania pierwszych kroków w polityce? Nie wiem. Obawiam się, że to może być za trudne - mówił Jan Grabiec na antenie TOK FM. 

- Nie będziemy nikogo lekceważyć, będziemy traktować te wybory bardzo poważnie – powiedział z kolei dziennikarzom w poniedziałek w Lublinie szef PO Grzegorz Schetyna komentując zapowiedź startu w wyborach prezydenckich dziennikarza Szymona Hołowni.

Podczas ogłaszania decyzji o kandydowaniu na prezydenta, Szymon Hołownia podkreślał, że nie ma nad sobą żadnego politycznego patrona. W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku dziennikarz przedstawił wizję Polski ponad partyjną walką, dbającej o ludzi i środowisko. Mówił też o pomyśle na "przyjazny" rozdział państwa od Kościoła.

Całej rozmowy z Janek Grabcem w Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Szymon Hołownia na prezydenta? Jan Grabiec: Wybory to nie jest najlepszy czas na start w polityce
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  0

  Bardzo cenna uwaga rzecznika Bodnara.
  Szymon jest sympatyczny ,ale wyskoczył jak królik z kapelusza.
  Może z a 5 lat ,trzeba trochę zapracować na swój wizerunek.
  Kiedyś był taki pan z Peru , ostatnio nieznany Duda wygrał ,
  ale okazał się bardzo słabym prezydentem.

 • matts06

  Oceniono 2 razy 0

  DObrze, że jest Hołownia, teraz liberalne media wezmą się za niego, bo trzęsą portkami, że zabierze głosy Kidawie. A dobrze z tego powodu, że odpuszczą na trochę Lewicy, po której jechali od dłuższego czasu. Widać wyraźnie słabość PO i jej publicystów, dziennikarzy. Zamiast czegoś wymyślić, by zyskiwać poparcie, to robią wszystko by ukrócić kogokolwiek kto rzuca wyzwanie duopolowi POPIS. Jak nie Lewica, to teraz Holownia. Co do Hołowni, to nie moja bajka, nie wiem kto go finansuje, nie mam ochoty na kolejnego księdza na stanowisku prezydenta, ale na tym polega demokracja, że jak chce to może startować i nic nikomu do tego.

 • kap_jeden

  0

  niestety PO z przyspawanym do stołka Schetyna nie może sie sama niczym pochwalić, facet chyba używa swojej obcinaczki do cygar by kastrować potencjalna konkurencje wewnętrzną, no i nawet bezpłciowy Hołownia na tym tle sie mocno wyróżnia.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX